Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Buddyzm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania
Religie Synkretyczne

ZAGADNIENIA INNE - Kamienie z ICA

W rejonie Andów, w odległości około 300 km, znajduje się miasto Ica, założone przez konkwistadorów. Dr Guttierez Cabrera, chirurg hiszpańskiego pochodzenia odkrył tam ślady przeszłości naszego świata, zwane kamienną biblioteką.

Kamienie z Ica to mocno zwęglone andezyty, czyli jasne kamienie pochodzenia wulkanicznego, wygładzone przez wodę rzeczną, pokryte przedziwnymi rysunkami. Ich powstanie datuje się na 220 mln lat, co oznacza, że są starsze od Andów o 160 mln lat, a rysunki na co najmniej 12000 lat.

Mają różne wymiary i barwy, ważąc od 15g do 500kg, najczęściej są czarne, szare lub żółte, rzadziej mają czerwonawy odcień. Są bardzo kruche i po upuszczeniu pękają. Specyfiką jest to, że jak na razie nie odnaleziono dwóch o identycznym rysunku.

Odkryto je w 1961r. gdy na teren gór spadły ulewne deszcze, powodując wylanie rzeki, która zmieniła swoje koryto oraz odkrycie zasłoniętych dotąd pieczar i wypłukanie kamieni z przedziwnymi znakami. Zdarzenie to nie odbiłoby się szerokim echem gdyby nie fakt, że przedstawione ryciny nie pasowały do żadnej z kultur, jakie do tej pory zostały rozpoznane na Ziemi.

Lekarz wszedł w ich posiadanie dziwnym zrządzeniem losu W 1966r. otrzymał mały kamyk z rysunkiem ptaka, w podzięce za bezpłatne leczenie. Kiedy lekarz przyrównał postać ptaka do zwierząt żyjących na Ziemi, okazało się, że rysunek odzwierciedlał dokładnie pterozaura żyjącego ponad 140 mln lat temu.

W tym samym roku dr Arturo Calvo zlecił dokonanie analiz powłoki pokrywającej kamienie, które określiły wiek rysunków na nie mniej jak 12 000 lat.

Rok później dr Cabrera również zlecił zbadanie kilku kamieni. Badania wskazały na to, że kamienie mogły być starsze, niż wskazany wiek. W przeciągu 10 lat lekarz prowadził prace wykopaliskowe, zbierając i składając informacje przedstawione na kamieniach.

Sprawę można by uznać za fałszerstwo gdyby nie fakt, że archeolog Alejandro Pezia odkrył w Ojucaje, w preinkaskich grobach podobne, pokryte grawerunkiem kamienie. Świadczy to o tym, że Inkowie wykorzystywali je w rytuałach religijnych. Możliwe jest również, że przejęli od ich twórców wizerunek ptaka.

Archeolog Walt Julsrud po ulewnym deszczu odkrył w Acambaro figurki z wizerunkami zwierząt podobnych do tych na kamieniach. W ciągu siedmiu lat zebrał około 30000 statuetek przedstawiających dinozaury, którym w większości towarzyszyli ludzie. Niektóre z nich ukazywały nawet ludzi ujeżdżających prehistoryczne gady! Wiek znaleziska określono na 4500 lat.

Dr Cabrera uważa, że posiadany przez niego zbiór jest jedynie namiastką wielkiej kamiennej biblioteki, jaka ma być pozostałością, po zmarłych oraz przesłaniem dla obecnej cywilizacji.

Rysunki przedstawiają wiele motywów roślinnych i zwierzęcych, mapy nieznanych terenów, astronomiczne konfiguracje gwiazd, wyobrażenia instrumentów optycznych, przykładowo lup. Rozpoznano na nich kilka prehistorycznych zwierząt wraz z ich cyklami rozrodczymi, analizy skomplikowanych operacji chirurgicznych, np. transplantacji serca, ryciny urządzeń muzycznych.

Na niektórych z nich widać postać ptaka kolibri, który jest bardzo podobny do rysunku przedstawionego na płaskowyżu Nazca. Wiadomo obecnie, że figury z Nazca są o wiele starsze, niż początkowo sądzono. Jak dotąd nie odkryto cywilizacji, która je pozostawiła, jak również nie odkryto celu ich pozostawienia. Czyżby pozostawiła je ta sama, nieznana nam cywilizacja? Fakt, że ryty są idealnie dopasowane do nierówności podłoża, a linie tak proporcjonalne, jakby naniesiono je ze wzoru, upodabnia je do obrazów na płaskowyżu. Naukowcy odrzucili jednak wspólne pochodzenie obu tworów.

Dokładne badania kamieni ukazują wyobrażenia ludzi antropologicznie różnych od współcześnie żyjących oraz zwierząt z dawnych epok rozwoju Ziemi. Ciekawostką jest fakt, że wizerunki ludzi widać ze zwierzętami prehistorycznymi, nie ma natomiast obecnie żyjących, np. psa czy kota, pomijając kangury, nietoperze i wielbłądy. Czyżby ich twórcy nie znali obecnie żyjących zwierząt? Postacie są niepodobne do Inków, maja inną budowę anatomiczną, należeli do postaci bardzo wysokich. Noszą jednakże ozdoby podobne do inkaskich, np. przybranie trzech piór, noszone przez szlachetnie urodzonych. Nie ma również rysunków ze śladami jakiegokolwiek alfabetu, który być może pozwoliłby zakwalifikować odkryte dzieła do jednej ze znanej nam obecnie kultur.

Zwierzęta przedstawione na rysunkach są wiernymi kopiami wymarłych już obecnie lam pięciopalczastych, Alticamellusa, czyli ssaka z głową i żyją żyrafy oraz ciałem wielbłąda; olbrzymich niedźwiedzi. Odnaleźć także można mamuty, diatryny, czyli olbrzymie mięsożerne ptaki biegające.

Rysunki przedstawiają także dinozaury: stegozaura wraz z rzędami płytek kostnych i kolcami na ogonie, tyranozaura, brontozaura, triceratopsa i lamberozaura. Czyżby twórcy "lito biblioteki" znali uwiecznione zwierzęta? Myśl nieprawdopodobna, zaprzeczająca wszystkiemu, czego uczono nas na temat powstania człowieka, a jednak? Należy przypomnieć, że do połowy XVIIIw. Ludzkość nie znała dinozaurów, nie było żadnego zmontowanego szkieletu świadczącego o tym, że kiedyś na Ziemi żyły tak olbrzymie stworzenia. Nie istniały również żadne podania na ich temat. Gdyby odnaleziono ryty zwierząt zupełnie niepodobnych do żyjących czy zmarłych kilkadziesiąt milionów lat temu, można by z satysfakcją powiedzieć, że to wyobrażenia lęków czy może bogów, jednak podobieństwo przykuwa uwagę i nie pozwala na tak pochopne stwierdzenia.

Na jednym z kamieni przedstawiony jest cykl biologiczny jednego z dinozaurów. Czy można stworzyć coś takiego bez obserwacji zwierzęcia lub dostatecznej wiedzy na temat biologii gadów?

Ciekawostką i jednocześnie dowodem na prawdziwość kamieni jest fakt, że w zapiskach jezuity Pedro Simona z 1926r. odnaleziono zapiski o odkryciu dziwnych rytów zwierząt na czarnych płaskich kamieniach. Istnieją także zapiski z XIX wieku, dotyczące znalezienia rysunków.

Dr Cabrera zidentyfikował na razie 37 gatunków dinozaurów. Cykl rozwojowy często znajduje się na wielu kamieniach, np. cykl angusa, praryby, z której wywodzą się archaiczne ryby, znajduje się na 205 kamieniach. Cykl rozmnażania się megachiroptera, olbrzymiego nietoperza z mezozoiku, którzy wbrew obecnej nauce rozmnażał się jak ptak, odwzorowany jest na 57 kamieniach.

Myśl o tym, że praprzodek człowieka mógł współistnieć z wymarłymi zwierzętami jest nieprawdopodobna, jednakże warto przeanalizować pewne fakty i odkrycia choćby dlatego, że naukowcy nie potrafią dokładnie wskazać, kiedy homo sapiens zastąpił neandertalczyka i w jaki sposób doszło do przemiany. Do dziś nie wiadomo, co się stało z neandertalczykami, którzy, jakby na to nie patrzeć, stanowili większość w porównaniu do nowo powstałego człowieka.

W 1974r. Odkopano kompletny szkielet człekokształtnej istoty, który nazwano Lucy, a której wiek datowano na 3,5 mln lat. Czy to możliwe, aby już wtedy chodziły po ziemi praludzie o wyprostowanej postawie?

Naukowcy twierdzą, że w Afryce i Azji przed 14 mln lat chodził po ziemi ramapitek o wyprostowanej postawie, rzekomy praprzodek człekokształtnych małp i człowieka. Jeżeli człowiek prehistoryczny lub jego przodek pojawił się już w czasach dinozaurów, być może był inteligentniejszy, niż myślimy i potrafił namalować obrazy, jakie otaczały go na co dzień, zaznaczyć czynności mu znane takie, jak rybołówstwo czy polowanie?

Czy możliwe jest, że dzieje człowieka datowane są na okres dłuższy od tych 30000, jakie wskazuje nam nauka? W Glenn Rose, w Teksasie Carl Baugh odkrył odcisk stopy prehistorycznego człowieka obok odcisku dinozaura, datowany na 140 mln lat. W Paluxy River badacz Hilton Hinolerliter odkrył odciski dwóch praszczurów i człowieka, których wiek wskazuje się na 65 mln lat.

W 1971r. Odkopano dwudziestometrowej długości iguanodonta, a w pobliżu niemal zmineralizowaną czaszkę prehistorycznego człowieka, a przecież naukowcy twierdzą, że owo zwierzę wyginęło 60 milionów lat temu.

W 1920r. Julio C. Tello, peruwiański archeolog odkrył ceramikę z namalowanymi na niej pięciopalczastymi lamami. Naukowcy uznali ten fakt za zbyt posuniętą wyobraźnię jej twórców, którzy nie mogli na własne oczy oglądać zwierząt, jakie wyginęły 40 milionów lat temu. Kilka lat później archeolog odkrył na tamtym terenie skamieliny takiej lamy. Oczywiście historia sama w sobie na nic nie wskazuje, bo ludzie, którzy namalowali lamy, mogli widzieć skamieniałe kości już wcześniej.

Zastanawiający jest fakt, ze wiele starych kultur posługiwało się pismem obrazkowym, choćby Egipcjanie czy Majowie. Czy możliwe jest, aby te kultury wywodziły się od jednej wspólnej? Czy możliwe jest, aby wiele tysięcy lat temu żyła na ziemi cywilizacja posiadająca tak olbrzymia wiedzę na temat astronomii czy medycyny? Kultura, która rozprzestrzeniła się potem na cały ląd?

Badacze cały czas próbują znaleźć odpowiedź na to i inne pytania. Początkowo wysuwane hipotezy o udziale obcych cywilizacji w tworzeniu rycin na kamieniach zdaje się być pozbawiona sensu, gdyż na żadnym z rysunków nie ma niczego, co przypominałoby wyglądem statek kosmiczny czy kogoś, kto nim kierował. Nie ma również żadnych latających pojazdów w kształcie cygar czy spodków.

Naukowcy twierdzą, że niemożliwością jest, aby człowiek widział osobiście przedstawione gatunki wymarłych 60-80 mln lat temu zwierząt. Lecz przecież ludzie epoki kamiennej nie byliby w stanie odtworzyć szczegółów budowy danego zwierzęcia, nie widząc go wcześniej.

Jednocześnie sceptycy nie przebadali kamieni, aby obalić ich datowanie na kilkanaście tysięcy lat. Odpowiedzią na tak beznadziejny tok myślenia mogą być tylko słowa Miloslava Stingla, który wypowiadając się o falsyfikatach odkrytych w Peru powiedział, że skoro autentyczność ich powstania budzi wątpliwości, to on nie widzi potrzeby oglądania ich osobiście. Cóż, jeśli w taki sposób sceptycy podchodzą do sprawy, trudno dziwić się ludziom, którzy szukając wyjaśnienia powstania kamiennej biblioteki, tworzą coraz to bardziej nieprawdopodobne wyjaśnienia.

Trudno również znaleźć motyw, którym mógł się kierować lekarz, ogłaszając swe znalezisko. Na pewno nie jest nim zysk, gdyż Cabrera sam gromadzi zbiory, również tubylcy, którzy pomagali mu zbierać przedziwne kamienie, nie otrzymali zbyt wiele, bo w sumie za cały czas około 300 dolarów.

Za prawdziwością rytów przemawia również rysunek operacji przeszczepu, na którym podaje się pacjentowi krew ciężarnej kobiety, co wg współczesnej medycyny rzeczywiście zmniejsza ryzyko odrzutu.



Ponieważ od pewnego czasu sprzedawanie obcokrajowcom zabytków kultury jest surowo karane w Peru, wieśniacy złapani na handlu kamieniami twierdzą, że sami robią ryty, aby w ten sposób uniknąć kary. Każdy logicznie myślący człowiek przyznałby im rację, bo jak przodkowie człowieka mogli żyć wraz z dinozaurami? Jednak patrząc na to z drugiej strony, w jaki sposób wieśniacy, którzy ledwo czytają i piszą, o ile w ogóle piszą, mogą stworzyć takie arcydzieła sztuki i tak precyzyjnie wyrzeźbić kamienie? Wyrycie ich wymagałoby od tych ludzi nie tylko zdolności manualnych, lecz również fachowej wiedzy medycznej, astronomicznej, biologicznej i teologicznej...

Erich von Daniken uważa, że "stare" kamienie to jedno wielkie oszustwo, przytacza nawet sposób ich wytworzenia, a mianowicie miejscowa ludność rzeźbi w kamieniach różne sceny, następnie wkłada kamienie do popiołu z węgla drzewnego, wciera w nie czarną pastę do butów i trzyma kilka dni na deszczu.

Jednak naukowcy badający kamienie stoją mocno przy swoim stanowisku, odróżniając podróbki zrobione nieudolnie przez wieśniaków od tych zbieranych przez Cabrerę i nie tylko jego. Odkąd bowiem historia kamieni stała się sławna, tubylcy masowo sprzedają turystom własnoręcznie wykonane podróbki.

Czy kiedykolwiek odkryjemy prawdę na temat powstania kamiennej biblioteki? Trudno obiektywnie odpowiedzieć na to pytanie zważywszy na to, że ludność wiejska w Peru sama rozkrada zabytki przeszłości i sprzedaje je kolekcjonerom, często zagranicznym turystom. Jeżeli faktycznie całość jest pozostałością po istniejącej kiedyś na Ziemi cywilizacji, być może złożenie całej biblioteki pozwoliłoby na odczytanie historii wymarłego ludu i wzbogacenie naszej wiedzy na temat powstania świata i narodzin ludzkości.

http://www.ndw.v.pl

Data utworzenia: 04/06/2008 @ 01:33
Ostatnie zmiany: 15/06/2011 @ 01:47
Kategoria : ZAGADNIENIA INNE
Strona czytana 97355 razy


Wersja do druku Wersja do druku

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego artykułu.
Bądź pierwszy!

 
Trzecie Oczko


szrejter-mitologia.bmp
przeglad-historyczny-87-1996.jpg
prawo-wyznaniowe-2011.png
stern-zlote-mysli.png
watykan.jpg
studia-theologica-varsaviensia-1977-1.jpg
historia-kosciola-2-600-1500.jpeg
fuld-krotka.jpg
girard-koziol.jpg
SLADAMI_MESJASZA-APOSTATY.jpg
historya-pow-h-3a.gif
dynastia-piastow-ba.jpg
dziesiecina_j.jpg
zli-papieze-c.jpg
hall-heretycy.jpg
ramadan-i-kurban.png
mieszko-I-strzelczyk-1992.jpg
baschwitz-czarownice_dzieje.jpg
mitoznawstwo-porownawcze.jpg
ap06.jpg
rozmyslania-marek-a 1913.jpg
listy-prof.jpg
Mieszko_Pierwszy_Tajemniczy.jpg
krotka-hi-islamu.png
wiek-propagandy.jpg
ency-archeo-z-s.jpg
bogowie-slowian-m.jpg
bugaj-hermetyzm.jpg
drioton-egipt-faraonow-2.jpg
przeinaczanie-jezusa-bart-ehrman.jpg
IDEA-XIX-2007.png
grabski-mieszko.jpg
bravo.jpg
pales.jpg
chrzescjianstwo-rusi-k.jpg
judyta-postac-b-granic.jpg
ilustrowany-slownik-terminow-lit.jpg
o-duszy.jpg
Publilius_Syrus_Maksymy_moralne_Sententiae.jpg
pascal-mysli.jpg
burszta-asteriks.png
czary-i-czarty-polskie-tuwim.jpg
religia-a-wspolczesne-stosunki-miedzynarodowe.jpeg
podstaw-wiedzy-muzulmanskiej.PNG
tajemnice-smim.jpg
nowe-ateny.jpg
100-punk-zap.jpg
etnologia-religii-szyjewski.jpg
slowianie-mitologie-swiata.jpg
delitsh-babilon-i.jpg
margul-mity-z-pieciu.png
cyw-zyd.jpg
erman-mity-s.jpg
o-wdowach.jpg
hinduizm_-k.jpg
znak-1994-2-465.jpeg
swity-koszmar-haught.jpeg
1908-o-wolnosci.png
sachs_muzyka-wswieciestar.jpg
Chiny-nowe.jpg
labuda-m.jpg
niwinski-mity-symbole.jpg
dogon-ya-gali.jpg
Zycie-Buddy_1927.jpg
klucz-niebieski-k.jpg
swieci-nie-swieci.jpg
nieznane-arch-mis.jpg
ogarek-czoj.jpg
haidit-prawy-umysl.jpg
leksykon-re.jpg
kultura-smierci-1.jpg
mysli-sw-jana-chr.png
polska_mieszka_i1.jpg
jerzy-adamski-historia-l-f.jpg
Szyszko-Hinduizm-buddyzm-islam.jpg
psychologia-religii-bernhard-grom.jpg
jak-zachod-utracil-boga-mary-eberstadt.jpg
psychoanaliza-i-religia.jpg
NAPISY--1994.jpg
maly-slownik-religiozna.jpg
STUDIA-RELIGIOLOGICA-39_2006.jpg
Historia bez cenzury - Hartwig.jpeg
Leksykon_duchowosci_katolickiej.jpg
Jasienica-slowianski rodowod-1961.jpg
de-mello.jpg
przeglad-religioznawczy.png
wilson-krwawiacy.png
rzeczpospolita_topolski.jpg
zarys-h-sz.jpg
butterwick.jpg
religie-sw.jpg
meczenstwo_w_islamie.jpg
polska-X-XI.jpg
dowiat-historia-kosciola-k.jpg
mit-azteko1.jpg
his-euro.jpg
bog-a-zlo.jpg
Tako rzecze-zaratustra-1922-Nietzsche.jpeg
101-tore-murphy.jpg
milczenie-1-2012.jpg
rozmowy-z-diablem.jpg
in-god-we-trust.png
Rekonkwista.jpg
ewolucja-boga.jpg
prawo-koscielne-kat.jpg
100_filmow_Lis.jpg
zbikowski-legendy.jpg
studia-nad-faszyzmem-2007.jpg
eisenberg.jpg
mitologia-l-tur.jpg
pilarczyk-literatura-zydowska.jpg
his-b-w.jpg
trevel-his-a.jpg
tocqueville.jpg
wu-wei-plyn-z-pradem-zycia-Fischer.jpg
demony-r.jpeg
egipt-i-biblia-p-montet.jpeg
konstytucja-laidler.jpg
bancroft-wspolczesni.png
watykan-zd.jpg
estreicher-zarys.jpg
Szalenstwo w rel-swiata.jpg
islam-wnuk.jpg
jero.jpg
MACHIAVELLI-Ksiaze-1917.jpg
historia-irlandii.jpg
edda-lelewel-1828.jpg
kartezjusz-roz.jpg
Leeuw-fenomonologia.png
apokryfy-nowego-testamentu.jpg
hyperborea-religia-grekow-gebura.jpg
putek-1966-mroki-s.jpg
historia-wenecji_norwich.jpeg
Collectanea Theologica 83-2013-nr 4.jpg
historia-pow-sredniowiecza-zientara.jpeg
COLLECTANEA-PHILOLOGICA-XX-2017.jpg
d-bog-urojony.jpg
zapomniane-n-strzelczyk.jpg
megalomania-narodowa-by.png
odrodzenie-2000-44.png
markus-chrzesc.jpg
e-jastrzebowska.jpg
Historia-sztuki-eu_Meyer.png
czarn-mwxxw.jpg
pliniusz-h-n.jpeg
chrystianizacja-europy-kosciol.jpg
wewior-wstepujac-w.jpg
mity-skandynawskie-ma.jpg
nor-davies-boze-igrzysko.jpg
niemcy500.jpg
amsterd-abc.jpg
klengel-his-sy.jpg
kompendium-nauki-sk.jpg
joga-eliade.jpg
babilonskie-zaklecia.jpg
graves-mity-gr.jpg
wzory-kultury-b.jpg
camus-eseje.jpg
religierzymu.jpg
anatomia hybrydy.jpg
Saga-o-Nibelungach-Treumund.png
heinemann-eunuchy.png
his-p-k.jpg
historia-mali-tymowski.jpeg
Medzat_Studia Egiptologiczne-2-13-1.jpg
Narody dawnej.jpg
saggs.jpg
etyka-prot-weber.jpg
40-piesni-r.png
tokarski-z-filozofii-indyjskiej.jpg
monarsze-sekrety-jankowski.jpeg
kaligula.jpg
od-mojzesza-do-mahometa-ke.jpg
malinowski-zsdzikich.jpg
Historia Czechoslowacji - Heck-Orzech.jpg
magia-i-religia.jpg
od-abrahama-do-ch.jpg
tylak-bog.jpg
upaniszady-ut.jpg
kissinger_dyplomacja.jpg
u-schylku-starozytnosci-2014-a.jpg
pod-sztandarem-nieba-wiara-ktora-zabija-w-iext43267118.jpg
bronk-podstawy-nauk-o-religii.jpg
Rodzima wiara ukrainska - Lozko.jpg
polityka-jako-wyraz-lub-nastepstwo.jpg
Malinowski-Wierzenia_pierwotne.jpg
polskie-n.jpg
krewzkrwijezusa.jpg
lengauer-religijnosc.jpg

Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
Szukaj



Artykuły

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 20436436 odwiedzający

 454 odwiedzających online