Forum - Religioznawstwo - Wątek nr 15


 

Forum - Forum
Religioznawstwo - Religioznawstwo


aktywny  Wątek nr 15  Życie po śmierci

22/11/2012 @ 14:53
autor : Dorota

Bez nazwy

odwiedzający

Czy jest religia, która nie wierzy w życie po śmierci?
  Wyślij odpowiedź  Góra
Odpowiedź nr 1
--------
23/11/2012 @ 10:29
autor : Paulina

Bez nazwy

odwiedzający
Najbardziej znaną religią tego typu jest antyczny judaizm (I i II świątyni). Żydzi wtedy nie wierzyli w nieśmiertelność duszy, po śmierci szli do szeolu, który był miejscem bez życia i bez pamięci.
Kiedy dzięki hellenizmowi Żydzi poznali grecką koncepcję  duszy nieśmiertelnej ich poglądy zaczęły ulegać zmianom.
Nadal niektóre nurty ortodoksyjnych Żydów mają wątpliwości odnośnie tego co się z nimi stanie po śmierci.
  Wyślij odpowiedź  Góra
Odpowiedź nr 2
--------
23/08/2013 @ 11:43
autor : U_bot

Bez nazwy

odwiedzający
Istnieje religia,która nie akceptuje poglądów jakoby istniało zycie po śmierci.Wiele fragmentów boblijnych wsazuje na to,iż po śmierci człowieka,nie ma cząstki,ktaby bytowała gdzieś w zaświatach.Człowiek pozostaje w pamięci u Boga do momentu zmartwychwstania.Posłużmy sie przykładem:Gdzie był Adam przed stworzeniem go?Po prostu nie istniał.Pośmierci też przestał istnieć.Drugi przykład:Dlaczego po wskrzeszeniu z martwych Łazarza przez Jezusa,Łazarz nie opowiadał o swoich przeżyciach po śmierci.On nie był niczego świadomy,dlatego jezus przyrównał śmierć do snu,bowiem we śnie ,człowiek nic nie wie,co się z nim dzieje.
  Wyślij odpowiedź  Góra
Odpowiedź nr 3
--------
23/08/2013 @ 19:45
autor : Paulina

Bez nazwy

odwiedzający
Nie tylko Łazarz, Jezus też niczego nie opowiadał o swoich przeżyciach po śmierci. Co do snu to bym polemizowała. Ludzie miewają bardzo realistyczne sny. Wierzą że bywają prorocze, że w nich spotkają swych bliskich od dawna już zmarłych i doskonale je pamiętają.  Wiedzą co się z nimi działo, gdzie byli i co robili.
  Wyślij odpowiedź  Góra
aktywny Temat aktywny   zamknięty Temat zamknięty   Przyklejony Przyklejony   Nowa Nowa wiadomość   -   Popraw Popraw wiadomość   Zamknij Zamknij Temat   Przyklej Przyklej
[]
Kategorie dyskusji  Forum