Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

Nowości


Zagadnienia religijne - Religie a halucynogeny - autor : Rel-Club 21/06/2024 @ 03:42

czytaj więcej

Budowniczowie mostu
Budowniczowie Mostu wywodzą się z bardzo odmiennych środowisk. Pierwsi trzej mają co najmniej jedną wspólną cechę – zrozumienie, że prawdę można znaleźć zarówno w religii Wschodu, jak i Zachodu. W przypadku Aldousa Huxley’a wiara w istnienie jakiejś prawdy musiała dłużej dojrzewać.

/ czytaj więcej /

 


Rel-Club - WYKŁADY - autor : Rel-Club 12/06/2024 @ 06:16

Polecamy:
Marcin Majewski
Największe wpadki tłumaczy Biblii
/ zobacz więcej /
 

Chrześcijaństwo - Miejsca święte - autor : Rel-Club 04/06/2024 @ 02:35

czytaj więcej

Trzecia tajemnica fatimska
Europa pogrążona była w zawierusze I wojny światowej, lecz nie wszędzie docierały wojenne okrucieństwa. Na pewno nie do Fatimy, małej wioski leżącej w portugalskiej prowincji Estremadura. Tam panował pokój, a świat wydawał się niezmienny, przynajmniej do 13 maja 1917 roku.

/ czytaj więcej /

 


Rel-Club - RÓŻNOŚCI - autor : Rel-Club 22/05/2024 @ 03:36

********************
Wielu jest chrześcijanami tylko dzięki wyznawanej wierze, lecz swoimi czynami sprzeniewierza się chrześcijańskiej nauce. Liczni też nie kochają wiary w Chrystusa całym sercem, lecz dlatego, że boją się ludzi, udają obłudnie, że wierzą. Przez to ci, którzy nie mogą być źli w sposób otwarty, niesłusznie uchodzą za dobrych z powodu strachu, który czują.
*

Izydor z Sewilli
********************

/ czytaj więcej /


Cytaty z Biblii - autor : Rel-Club 21/05/2024 @ 04:11

********************
Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.
*

Biblia - Ewangelia Mateusza (10:28)
********************

/ czytaj więcej /


Hinduizm - autor : Rel-Club 15/05/2024 @ 05:45

czytaj więcej

Odłamy hinduizmu
Indie zajmują powierzchnię 3 287 263 km2 i są zamieszkiwane przez populację wielkości niemal 1 189 173 000 (stan z lipca 2011 roku), przez co plasują się na drugim miejscu listy najludniejszych państw (po Chinach). Ilość mieszkańców największych miast w 2009 roku wynosiła: New Delhi (stolica) – 21 720 000; Bombaj – 19 695 000; Kalkuta – 15 294 000; Madras – 7 416 000. Warto jednak zauważyć, że jedynie około 30% populacji zamieszkuje tereny miejskie.

/ czytaj więcej /

 


Chrześcijaństwo - Prawosławie - autor : Rel-Club 05/05/2024 @ 07:22

czytaj więcej

Kościół Wschodni w IX i X wieku
W połowie X wieku Kościół kierowany przez patriarchat Rzymu mógł spoglądać z dumą na sukcesy swych dotychczasowych misji. Większa część terytorium Europy została zdobyta dla nowej wiary: św. Augustyn Kantuareński przywiódł do owczarni Brytanię, która w VIII wieku ofiarowała Niemcom św. Bonifacego; Karol Wielki nawrócił Saksonów przy pomocy miecza i chrztu; dalej na wschód Czesi i Polacy przyjęli już chrześcijaństwo albo niebawem mieli to uczynić.

/ czytaj więcej /

 


Rel-Club - WYKŁADY - autor : Rel-Club 28/04/2024 @ 07:55

Polecamy:
Radio Naukowe
Wierzenia słowiańskie
/ zobacz więcej /
 

Kościół od 325 do 800r. - autor : Rel-Club 23/04/2024 @ 05:59

czytaj więcej

Narodziny kultu relikwii męczenników na Zachodzie
Niełatwo wskazać moment narodzin kultu relikwii męczenników. Trudno rozstrzygać, co leży u podstaw wczesnych przejawów zainteresowania ich szczątkami: czy jest to jeszcze wynikająca z cura mortuorum cura martyrum, czy już cultus martyrum, a może nawet cultus reliquiarum martyrum? Pewne jest, że nie sposób stawiać na równi przejawów szacunku, jakim darzono osobę męczennika, niewiele różniących się od zwyczajowej czci okazywanej zmarłemu, z późniejszymi działaniami o wyraźnej kultowej wymowie.

/ czytaj więcej /

 


Europa Pogańska - Rzym - autor : Rel-Club 20/04/2024 @ 12:34

czytaj więcej

Parentalia, Lemuria, Larentalia, Compitalia,
Kult zmarłych przodków, uznanych za istoty boskie był dla Rzymian nakazem sakralnym, ściśle powiązanym z obowiązkami religijnymi, które spoczywają przede wszystkim na przedstawicielach wspólnoty rodzinnej: Sacra privata perpetua manento. Deorum Manium iura sancta sunto. nos leto datos divos habento.

/ czytaj więcej /

 


Judaizm - Chazarowie - autor : Rel-Club 16/04/2024 @ 04:49

czytaj więcej

Chazarowie
Mówiąc o Chazarach, poruszamy się na najdalszym południowym wschodzie Europy, a właściwie - na pograniczu europejsko-azjatyckim. Nie wiadomo, skąd się wzięli Chazarowie, nie mamy pewności, jaka była ich etniczna i językowa przynależność, a dzieje stworzonej przez Chazarów organizacji politycznej dają się źródłowo śledzić jedynie częściowo. Zajmowane czy kontrolowane przez nich terytorium ulegało dużym zmianom.

/ czytaj więcej /

 


Humor - Moda a religia - autor : Rel-Club 11/04/2024 @ 06:23


Zapraszamy do działu Humor

Humor - Moda inspirowana religią

/ zobacz więcej /

Islam - wprowadzenie - autor : Rel-Club 03/04/2024 @ 22:20

czytaj więcej

Podstawowe pojęcia islamu
adhan — (lub azan), wezwanie do modlitw salat, wygłaszane z minaretu przez muezzina pięć razy w ciągu dnia;
A’isza — żona proroka Mahometa;
aja — (lub ajat), werset w Koranie, razem jest ich 6236;

/ czytaj więcej /

 


Religie a halucynogeny - autor : Rel-Club 25/03/2024 @ 07:35

czytaj więcej

Szamanizm a ekstaza
Nasi odlegli przodkowie odkryli, że kiedy przygotuje się i spożyje konkretne rośliny, można stłumić głód, uśmierzyć ból, doznać przypływu nieoczekiwanej energii, nabyć odporności wobec rozmaitych patogenów i rozwinąć różne formy aktywności poznawczej. Dzięki tym odkryciom udało się nam wyruszyć w długą podróż ku samopoznaniu. Kiedy ludzie stali się stworzeniami wszystkożernymi, umiejętnie posługującymi się narzędziami, ewolucja nabrała gwałtownego przyspieszenia, przenosząc się z płaszczyzny drobnych modyfikacji fizycznych w przestrzeń form kulturowych, wraz z jej wyrafinowanymi rytuałami, językami, pismami, zdolnościami mnemonicznymi oraz technologiami.

/ czytaj więcej /

 


Religie a polityka - autor : Rel-Club 17/03/2024 @ 11:57

czytaj więcej

Pierwsza Poprawka
Współcześnie konstytucje odgrywają rolę najważniejszych dokumentów prawnych w państwach demokratycznych. Będąc najwyższym źródłem prawa, wpływają bezpośrednio na kształt, charakter i treść wszystkich norm prawa wewnętrznego wchodzących w skład systemu prawnego danego państwa. Wszystkie inne akty prawne muszą być zgodne z konstytucją w tym sensie, że nie mogą naruszać zasad i wartości, jakie ona wprowadza i chroni, i dlatego w razie konfliktu norm prawnych prawa wewnętrznego z konstytucją, zwycięża ta ostatnia.

/ czytaj więcej /

 


StartPoprzedni [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 następne stronyNastępnyKoniec
 
Trzecie Oczko
0-ameryka-olmec.jpg0-maya-pismo.gif0-ameryka-El_Tajin.jpg0-ameryka-Xalapa.jpg0-ameryka_Chac mool.jpgprecolumbiana-peru.jpg0-ameryka-gold2.jpg0-ameryka-05.jpg0-ameryka-03.jpgmask-teotihuacan.jpg0-ameryka-maska3.jpg0-ameryka-machu-picchu_2.jpg0-ameryka-inca.jpg0-ameryka-JaguarGod.jpg0-ameryka-jukatan.jpg0-ameryka-Chichen-Itza.jpg0-ameryka-religion-aztecas2.jpg0-ameryka_Maize God.jpg0-ameryka-Palenque.jpg0-ameryka-03-Sacsayhuaman.JPG0-ameryka-saqsay4.jpg0-ameryka-gold.jpg0-ameryka-el-tajin.jpg0-ameryka-skull.jpg0-ameryka-Uxmal_Pyramid_of_the_Magician.jpg0-ameryka-Maya.jpg0-maja.jpg0-nazca.jpg0-mex_tula2.jpg0-ameryka-religia2.jpg0-ameryka-Inca2.gif0-ameryka_Kalasasaya_Tiwanaku_Bolivia.jpg0-ameryka-uxmal7.jpg0-america-Teotihuacan.jpg0_maya4.jpg0-ameryka-Aztec-xolotl.jpg0-america-Teotihuacan2.jpg0-ameryka_chichen_itza.jpg0-ameryka-01.jpgameryka-grzyb.png0-moche.jpg0-ameryka-piramida2.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij => WISZNUIZM <<==

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 6784781 odwiedzający

 266 odwiedzających online