Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Ameryka
Australia i Oceania

Nowości


Różności - Cytaty z Biblii - autor : Rel-Club 28/11/2022 @ 04:56

********************
A Pan zstąpił w słupie obłoku, zatrzymał się u wejścia do namiotu i zawołał na Aarona i Miriam. Gdy obydwoje podeszli, rzekł: «Słuchajcie słów moich: Jeśli jest u was prorok, objawię mu się przez widzenia, w snach będę mówił do niego. Lecz nie tak jest ze sługą moim, Mojżeszem. Uznany jest za wiernego w całym moim domu. Twarzą w twarz mówię do niego – w sposób jawny, a nie przez wyrazy ukryte. On też postać Pana ogląda.»
*

Biblia, Stary Testament - Księga Liczb (12:5-8)
********************

/ czytaj więcej /


Chrześcijaństwo - Wprowadzenie - autor : Rel-Club 25/11/2022 @ 21:20

czytaj więcej

Retoryka kaznodziejska
Przepowiadanie słowa Bożego należy do fundamentalnych zadań Kościoła, który stara się wciąż na nowo odpowiadać na wezwanie Jezusa Chrystusa : „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody…” (Ewangelia wg św. Mateusza 28,19). Od początku swych dziejów Kościół głosił słowo Boże oraz sprawował liturgię.

/ czytaj więcej /

 


Religie a sztuka - autor : Rel-Club 21/11/2022 @ 19:08

czytaj więcej

Kłopoty ze świętym
Jeszcze inny przykład pretekstu historycznego, który służy nie do ukazania problemu społecznego, lecz propaguje, z kolei postawę moralną, związaną zresztą w tym wypadku z religią - stanowi w owym angielskim cyklu, który przewinął się przez nasze ekrany, film Oto jest głowa zdrajcy.

/ czytaj więcej /

 


Afryka - Kartagina - autor : Rel-Club 17/11/2022 @ 19:32

czytaj więcej

Świątynie Kartaginy
Kartagina posiadała liczne i słynne sanktuaria. Wiadomości, które posiadamy o tych świątyniach, wskazują, iż miały one bardzo różnorodną architekturę, a wygląd ich ulegał wielkim zmianom wraz z biegiem czasu.
Bardzo surowy pogląd, jaki Kananejczycy wytworzyli sobie o boskości, odwiódł ich zrazu od sanktuariów budowanych, jak również od rzeźbionych wyobrażeń.

/ czytaj więcej /

 


Bibliografia 27 - autor : Rel-Club 13/11/2022 @ 07:32

czytaj więcej
Bibliografia 27
Do naszej bibliografii dodaliśmy kolejne 20 książek, między innymi na temat judaizmu, buddyzmu, totemizmu, religii Azteków i inne.
W tej chwili mamy 540 tytułów. Kilkadziesiąt pozycji można przeczytać we fragmentach a kilkanaście w wersji integralnej. Dział jest nadal w rozbudowie. W najbliższym czasie dodamy kolejne pozycje.

Religioznawstwo - Totemizm - autor : Rel-Club 10/11/2022 @ 05:23

czytaj więcej

Totemizm
Wśród wielu różnorodnych form religii pierwotnej, takich jak manizm, animizm, fetyszyzm i inne, w ostatnich czasach zaczął totemizm zajmować w literaturze etnologicznej coraz poważniejsze stanowisko, stał się, rzec można, modnym, a moda jego doszła obecnie do najwyższego rozkwitu. Nie ma prawie zjawiska etnologicznego, któregoby w ten lub inny sposób nie wiązano z totemizmem w jednej z jego postaci. Nie ma takiego ludu ani takiej kultury, w którychby nie widziano przynajmniej śladów lub przeżytków totemizmu.

/ czytaj więcej /

 


Fonoteka - autor : Rel-Club 07/11/2022 @ 09:17

Polecamy:
Radio Naukowe
Jak Kościół ustalał doktrynę
/ zobacz więcej /
 

Europa Pogańska - Grecja - autor : Rel-Club 03/11/2022 @ 10:12

czytaj więcej

ΕΡΜΕΣ ΚΥΛΛΗΝΙΟΣ - HERMES KYLLEŃSKI
W pracy tej poszukujemy odpowiedzi na pytanie, czy zachowana w kulturze Greków opowieść o narodzinach i pierwszych poczynaniach Kylleńczyka powinna być przez nas traktowana jedynie jako żart poetycki, jedna z wielu historii mitologicznych, związanych z życiem Olimpijczyków, czy też i w niej pobrzmiewają echa dawnych wierzeń Greków.

/ czytaj więcej /

 


Rel-Club - RÓŻNOŚCI - autor : Rel-Club 30/10/2022 @ 07:37

czytaj więcej

Złote myśli z Talmudu
Dzieci chciałyby być starymi, starzy dziećmi.
✽ ✽ ✽
Szczęście jest kołem, które się prędko obraca.
✽ ✽ ✽
Zadowolenie jest prawdziwem bogactwem.

/ czytaj więcej /

 


Chrześcijaństwo - Biblistyka - autor : Rel-Club 27/10/2022 @ 21:31

czytaj więcej

Biblia
1. Biblia. Chrześcijanie wierzą, że księga ta jest prawdziwym Słowem Bożym. Od opisów stworzenia zawartych w Księdze Rodzaju aż po wizje końca świata w Apokalipsie, od historii Izraela po nauczanie Jezusa. Biblia stanowi źródło wiary i życia dla wyznawców chrześcijaństwa.

/ czytaj więcej /

 


Filmoteka II - autor : Rel-Club 23/10/2022 @ 21:37

Polecamy film:
Claudio Monteverdi - opera Orfeusz
/ zobacz więcej /
 

Chrześcijaństwo - Rzymskokatolicki - autor : Rel-Club 19/10/2022 @ 19:53

czytaj więcej

Nauka społeczna Kościoła
87. Określenie nauka społeczna pochodzi od Papieża Piusa XI i oznacza corpus, czyli zbiór, głoszonych przez Kościół zasad doktrynalnych, a dotyczący tematów o znaczeniu społecznym – poczynając od encykliki Rerum novarum Leona XIII. Nauka ta rozwijała się w Kościele za sprawą nauczania Papieży i trwających we wspólnocie z nimi biskupów.

/ czytaj więcej /

 


Buddyzm - Budda - autor : Rel-Club 15/10/2022 @ 04:13

czytaj więcej

Życie Buddy
Miasto Kapila, w którem żył ongiś wielki asceta, było nader pogodne i wspaniałe. Mury jego przypominały świetlne chmury, a z domów i ogrodów promieniała światłość boska, jakby je zbudowano na skrawku niebiosów. Lśniły kamienie jego i nie było tam ciemności, ni biedy. Nocą księżyc osrebrzął domy, tak, że miasto wydawało się jeziorem lilij, za dnia zaś słońce złociło terasy a miasto było, jak rzeka lotosów.

/ czytaj więcej /

 


Religie synkretyczne - Hermetyzm - autor : Rel-Club 12/10/2022 @ 20:28

czytaj więcej

Poimandres
Z imieniem Hermesa Trismegistosa (trzykroćwielkiego) wiązały się w starożytności liczne teksty o różnorodnej w zasadzie treści. Siedemnaście mniejszych i większych traktatów złożyło się na tzw. Corpus Hermeticum (=CH). Do pism hermetycznych należy również zaliczyć łacińskie tłumaczenie tekstu pod tytułem Asclepius, przypisywane Apulejuszowi, wypisy u Stobajosa, a zwłaszcza tzw. Kore Kosmu, rozdział VIII De mysteriis Jamblicha oraz odkryte w Nag-Hammadi trzy utwory w języku koptyjskim.

/ czytaj więcej /

 


Islam - Święta - autor : Rel-Club 08/10/2022 @ 15:46

czytaj więcej

Święta w islamie
PIĄTEK (DŻUMA’A)
jest świątecznym i świętym dniem tygodnia dla muzułmanów. W świętym hadisie jest powiedziane: „Żydzi wybrali sobie sobotę, chrześcijanie – niedzielę, a muzułmanom Bóg podarował piątek”. Piątek rozpoczyna się od zachodu słońca we czwartek i trwa do zachodu słońca w piątek.

/ czytaj więcej /

 


StartPoprzedni [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 następne stronyNastępnyKoniec
 
Trzecie Oczko
0-america2.jpg0-amazonia3.jpg0-scar7.jpeg0-native2.jpg0-beduin2.jpgKandep tribesman.jpg0-native-america.jpg0-masai.jpg0-scar8.jpeg0-amazonia4.jpgindia-australia-1.jpg0-arunachal.jpg0-amazonia-2.jpg0-amazonia5.jpg0-america.jpg0-apatani.jpg0-Native_American_PowWow.jpg0-african-tribes4.jpg0-himba2.jpg0-aboriginal-culture2.jpgkurdistan.jpg0-scar3.jpg0--scar-body.jpgamazon.jpgindian-tribes.jpg0-native.jpg0-american-cherokee.jpgMyanmar3.jpg-native-american2.jpg0-scar2.jpg0-scar6.jpeg0-african-tribes3.jpg0-aboriginal-culture.jpg0-alaska.jpg0-myanmar-tattoo.jpgface-1.jpg0-african-tribes.jpg0-amazonia.jpg0-maori.jpgmaori-face.jpg0-african-tribes2.jpg0-america3.jpg0-scar5.jpeg0-scar1.jpg0-beduin.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij => WISZNUIZM <<==

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 5416811 odwiedzający

 32 odwiedzających online