Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

Nowości


Filmoteka II - autor : Rel-Club 20/06/2018 @ 01:31

Polecamy film:
Pradzieje ludu Mochica
/ zobacz więcej /
 

Konfucjanizm - autor : Rel-Club 17/06/2018 @ 00:43

czytaj więcej

Pojęcie Nieba (Tian) w myśli Konfucjusza i Mencjusza
Analizę znaczenia pojęcia Nieba w filozofii konfucjańskiej należy rozpocząć od prześledzenia myśli twórcy owego nurtu filozoficznego, tj. od tzw. Dialogów konfucjańskich (论语, Lunyu). Konfucjusz (551–479 p.n.e.) wypowiada się o Niebie z najwyższym szacunkiem, niejako wręcz z przestrachem: Niebo jest dla niego czymś największym, tylko Niebo, nikt i nic innego, prawdziwie go zna. Wielkość Nieba, a zarazem jego subtelność znacznie przekraczają możliwości pojmowania jego uczniów.

/ czytaj więcej /


Z życia wzięte - autor : Rel-Club 14/06/2018 @ 00:22

Z życia wzięte

W Mauretanii rząd wprowadził w maju 2018 roku karę śmierci za „bluźnierstwo” wobec islamu, znieważenie Koranu bądź Mahometa.

/ czytaj więcej /


Cytaty o religii - autor : Rel-Club 10/06/2018 @ 22:00

********************
Dzieląc teraz z Wami przekonanie, że religia to sprawa pozostająca wyłącznie po­między człowiekiem i jego Bogiem, że za swą wiarę lub formę kultu nie odpowiada on przed nikim, i że prawodawcze kompe­tencje państwa rozciągają się jedynie na działania obywateli, a nie na ich przeko­nania, rozważam z głębokim szacunkiem ów akt, w którym cały naród amerykań­ski zadeklarował, iż jego legislatywa „nie może żadnym aktem prawnym wprowa­dzić religii, ani zabronić jej swobodnego praktykowania”, wznosząc przez to mur separacji pomiędzy państwem a kościołem.
*

Thomas Jefferson
********************

/ czytaj więcej /


Ameryka - Olmekowie - autor : Rel-Club 06/06/2018 @ 00:19

czytaj więcej

Wierzenia Olmeków
Początek związany z rozwojem kultury olmeckiej przypada na okres, w którym w południowej części Zatoki Meksykańskiej pojawiają się ośrodki z monumentalną rzeźbą oraz architekturą. Datowany jest na lata pomiędzy ok. 1200 – 300 rokiem p.n.e. Według tradycyjnej chronologii historię kultury Olmeków dzieli się na dwie fazy wyznaczone na podstawie rozwoju dwóch najważniejszych olmeckich ośrodków.

/ czytaj więcej /


Religie w cyfrach - autor : Rel-Club 02/06/2018 @ 10:22

Religie w cyfrach

Kościół rzymskokatolicki w Polsce administracyjnie podzielony jest na 14 metropolii, 41 diecezji, 1146 dekanatów i 10248 parafii, pełni w nich posługę 30925 księży. Do nich dołączona jest 1 metropolia greckokatolicka, podzielona na 2 diecezje. (dane z 2015 roku - GUS).
 

/ czytaj więcej /


Filmoteka II - autor : Rel-Club 28/05/2018 @ 00:02

Polecamy film:
Sekrety Shangri-La..Raju na Ziemi
/ zobacz więcej /
 

Egipt - autor : Rel-Club 24/05/2018 @ 22:13

czytaj więcej

Teksty piramid z piramidy Unisa
Teksty Piramid dostarczają nam niezliczonych informacji, zapewne z czasów, gdy formowała się dopiero egipska państwowość, a być może z czasów jeszcze wcześniejszych? Pisane są językiem nie do końca wszakże zrozumiałym, nawet dla tych egipskich skrybów, którzy wykuwali je na wapiennych płaszczyznach ścian piramid.

/ czytaj więcej /


Chrześcijaństwo - Herezje - autor : Rel-Club 21/05/2018 @ 20:42

czytaj więcej

Sekretna wieczerza, czyli o heretykach budzących sympatię
Skromni, uczciwi, bezpretensjonalni – katarzy, uznani wieki temu przez Kościół katolicki za heretyków i bezwzględnie tępieni, dziś budzą jeśli nie sympatię, to przynajmniej szacunek. Jak wytłumaczyć ten fenomen, gdy podstawowymi źródłami wiedzy o katarach są teksty pozostawione przez ich wrogów, inkwizytorów?

/ czytaj więcej /


Cytaty - autor : Rel-Club 18/05/2018 @ 20:34

********************
Na drzewie dobrych intencji jest wiele kwiatów, lecz mało owoców.
*

Konfucjusz
********************

/ czytaj więcej /


Hinduizm - autor : Rel-Club 15/05/2018 @ 00:41

czytaj więcej

Trzy hymny z Rigwedy
Trzy hymny z hinduskiej Rygwedy, wchodzącej w skład świętych ksiąg Wed, najstarszych religijnych tekstów spisanych w sanskrycie.

/ czytaj więcej /


Czy wiesz, że... - autor : Rel-Club 12/05/2018 @ 00:13

Czy wiesz, że...

Tanach został spisany w języku hebrajskim, z wyjątkiem dwóch fragmentów z Księgi Ezdrasza (4,8–6,18 i 7,11-26), części Księgi Daniela (2,4–7,28), jednego wersetu z Księgi Jeremiasza (10, 11) i dwóch słów w Księdze Rodzaju (31, 47), które zapisano w języku aramejskim.

 


Europa Pogańska - Rzym - autor : Rel-Club 08/05/2018 @ 00:26

czytaj więcej

Boskość cesarzy
Ze Wschodu, a zwłaszcza z Egiptu przeniknął do Rzymu sposób pojmowania osoby władcy, choć proces ten trwał stosunkowo długo. W Rzymie uznawano za boga początkowo tylko zmarłego cesarza. Orzeczenie o jego boskości wymagało zresztą uchwały senatu. Władcy żyjącego natomiast nie traktowano jako istoty boskiej, czczono jednak jego lary lub jego genius (pierwotnie czczony jako moc zapładniająca, symbolizowana przez węża, umieszczanego na ołtarzu domowym) albo jego numen (potęgę).

/ czytaj więcej /


Z życia wzięte - autor : Rel-Club 04/05/2018 @ 18:31

Z życia wzięte

Sułtan Brunei, Hassanala Bolkiaha, w 2014 roku wprowadził w swoim kraju prawo szariatu. Cudzołóstwo podlega tam karze śmierci przez kamieniowanie, tak samo jak stosunki homoseksualne. Konsumpcja alkoholu jest zabroniona, a praktykowanie innych wyznań - ograniczone.

/ czytaj więcej /


Filmoteka II - autor : Rel-Club 01/05/2018 @ 00:36

Polecamy film:
Rzymianie
/ zobacz więcej /
 

StartPoprzedni [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 następne stronyNastępnyKoniec
 
Trzecie Oczko
k-p-p.jpgLeroi-Gourhan - Religie prehistoryczne.jpgseks-ar.jpgwprow-do-et-rel.jpgcarcopino.jpgjoannici-hes.jpgG-Hetyci.jpgmezopotamia.jpge-d-i-c.jpgfajdros-p.jpghistorie-nie-st.jpgczy-przed-wielkim-w.jpgwiek-rewolucji-seksualnej.jpgkos-ks.jpgswiat-tr-ar.jpgzy-co-etru.jpghymny-r-michalski.jpgpawi-t.jpgjazy-sw-ik.jpgtyloch.jpgcerny-rel.jpgLITERA-NA S-1987-11.jpgza-bi.jpgwprowadzenie-d-filozofii.jpggrant.jpgflis-chrzescijanstwo-i-europa.jpggnilka-koran-i-ch.jpgwolski2.jpgdogmat-ch.jpgrel-rze-r-zielinski.jpgpelka-sladami.jpgIlustro-historia-s.jpgjerozolima.jpgsk-po.jpgcav-pis-nie.jpgwinniczuk.jpghistoria-indii.jpgnie-w-za-i-h.jpgonfray.jpgreli-kult2.jpgmitologia-s-italii-krawczuk.jpgALCHEMIA-KULTURY.jpgelementarne.jpgmur_separacji_2.jpgkrolestwo.jpgplaton-timajos.jpghistoria-b.jpgcezar-170.jpgabc-ST.jpgReligie-swiata.jpgwenus-e-l.jpgetyka-m-s.jpgbuzek-historia.jpgzagin-cyw.jpgprzyp.jpg4746_big.jpgbzzol.jpgjasp-au.jpghis-kos=danielou.jpgzl-ga-fr.jpgpo-mu-ko.pngbod-i-kobieta.jpgz-ufnoscia-wp.jpgcyk baala.jpgstomma-zycie.jpgKrotkie wprowadzenie w zen.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij - Japonia

Zamknij BAHAIZM

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 2655779 odwiedzający

 37 odwiedzających online