Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

Nowości


Buddyzm i odłamy - Birma - autor : Rel-Club 17/10/2018 @ 17:51

czytaj więcej

Buddyzm w Birmie
Duchowy wymiar życia jednostki, etos społeczny, mentalność i obyczajowość kształtuje w Birmie buddyzm Theravada. Jest to szkoła należąca do jego najstarszej, ortodoksyjnej tradycji, nazywana „nauką starszych”. Opiera się ona na kanonie w języku palijskim, a współcześnie jest kultywowana prócz Birmy w Tajlandii, Laosie i Kambodży, a także w swojej starej ojczyźnie – na Sri Lance (dawny Cejlon). Buddyzm jest w Birmie również istotnym czynnikiem w życiu politycznym, gdyż ostentacyjne okazywanie mu respektu, opieka nad Sanghą – społecznością mnisią, donacje na rzecz kultu oraz dbałość o doktrynę – to istotne czynniki legitymizujące władze.

/ czytaj więcej /


Filmoteka II - autor : Rel-Club 14/10/2018 @ 00:48

Polecamy film:
Sekrety Buddy
/ zobacz więcej /
 

Religie w cyfrach - autor : Rel-Club 10/10/2018 @ 21:57

Religie w cyfrach

W Tunezji dominującą religią jest islam, wyznawany przez 99,2% obywateli, zdecydowana większość z nich to sunnici. Niereligijni stanowią 0,5% ludności, a chrześcijanie 0,3%.
 

/ czytaj więcej /


Europa Pogańska - Goci - autor : Rel-Club 06/10/2018 @ 00:03

czytaj więcej

Wierzenia Gotów
Lud Terwingów, określany często w literaturze mianem Wizygotów, istniał około stu lat. Pierwsze wzmianki o Terwingach pochodzą z 291 roku, prawie dokładnie dwa dziesięciolecia po druzgocącej porażce Gotów w walce z Aurelianem i utracie wielkiego królestwa. Uchodzą oni za „inną część Gotów"; sformułowanie które sugeruje ich oddzielenie się od głównego trzonu plemienia. Trzon plemienia zaś zetknął się prawdopodobnie gdzieś na stepach nad Donem z Urugundami i Alanami. W IV wieku Rzymianie mają jednak na myśli właśnie Terwingów, kiedy mówią o Gotach, natomiast grupa wschodnia popadła niemal całkowicie w zapomnienie.

/ czytaj więcej /


Cytaty 2 - autor : Rel-Club 02/10/2018 @ 05:00

********************
Wszyscy ludzie mają zaszczepioną wiarę w bogów i nie ma narodu, nawet pozbawionego praw i obyczajów, któryby nie uznawał bogów.
*

Seneka
********************

/ czytaj więcej /


Azja - Bliski Wschód - autor : Rel-Club 28/09/2018 @ 19:57

czytaj więcej

Babilońskie zaklęcia magiczne
Znajomość religii babilońskiej nigdy całkowicie nie zanikła, niektóre bowiem dotyczące jej szczegóły zachowały się w pismach antycznych pisarzy i w Starym Testamencie. Już same te źródła wystarczają do sformułowania pewnych ostatecznych stwierdzeń: religia babilońska bezspornie nosiła charakter panteistyczny, z poważną domieszką cech związanych z różnymi kultami płodności. Źródła klasyczne ponadto uzupełniają tę informację pewnymi szczegółami kosmogonii babilońskiej, to znaczy teorii dotyczących stworzenia świata i człowieka, a nawet i samych bogów.

/ czytaj więcej /


Cytaty - autor : Rel-Club 25/09/2018 @ 13:28

********************
Miłość przekreśla wszelkie reguły.
*

Talmud
********************

/ czytaj więcej /


Chrześcijaństwo - Apokryfy - autor : Rel-Club 21/09/2018 @ 23:36

czytaj więcej

List Jezusa
Historja zaś Tadeusza taki miała przebieg:
Wieść o bóstwie Pana i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa, dzięki Jego mocy cudotwórczej, po całym się rozniosła świecie i przyciągała tysiące ludzi, nawet z najwięcej od Judei oddalonych okolic, a wiodła ich nadzieja, że znajdą uzdrowienie z chorób i wszystkich cierpień swoich.
Tak n. p. król Abgar, który znakomicie rządził ludami z poza Eufratu, cierpiał na straszną i ludzkiemi środkami nieuleczalną chorobę.

/ czytaj więcej /


Filmoteka II - autor : Rel-Club 18/09/2018 @ 13:45

Polecamy film:
Machu Picchu
/ zobacz więcej /
 

Azja - Mitraizm - autor : Rel-Club 14/09/2018 @ 00:49

czytaj więcej

Kult Mitry w Cesarstwie Rzymskim
Misteria Mitry są dla historyków zajmujących się dziejami rzymskich religii jedną z największych zagadek starożytności, do dziś, mimo ponad stulecia badań, nie w pełni rozwiązaną. Ten niezwykły kult o trudnych do ustalenia początkach rozprzestrzeniał się w pierwszych wiekach naszej ery na obszarze całego Cesarstwa Rzymskiego, do czasu, gdy jego los przypieczętowały decyzje i działania Teodozjusza, kategorycznie piętnującego praktyki niechrześcijańskie.

/ czytaj więcej /


Cytaty - autor : Rel-Club 10/09/2018 @ 03:13

********************
Wiary w żaden sposób nie można wymusić przemocą. Do wiary można nakłonić jedynie za pomocą przekonywania i dobrego przykładu. Natomiast w ludziach, na których została wymuszona gwałtem, wiara nie może przetrwać. Podobnie, jak powiadają, wygięty wierzchołek młodego drzewka, skoro tylko zostanie uwolniony, natychmiast powraca do po­ przedniej pozycji.
*

Izydor z Sewilli
********************

/ czytaj więcej /


Religie synkretyczne - Manicheizm - autor : Rel-Club 06/09/2018 @ 11:15

czytaj więcej

Życie Maniego
Około roku 200 po Chrystusie żył w medyjskiej stolicy Hamadanie partyjski książę spokrewnio­ny z Arsakidami. Nazywał się Patik. Jego żona nosiła żydowskie imię Maryam; pochodziła jed­nak z książęcej rodziny partyjskiej Kamsarkan, która odegrała później znaczącą rolę w historii Armenii i dała również początek gałęzi Arsakidajskiego rodu królewskiego. Zarówno ze strony ojca, jak i matki, syn, którego Maryam powi­ła swemu małżonkowi szczycił się więc królewskim pochodzeniem.

/ czytaj więcej /


Czy wiesz, że.... - autor : Rel-Club 02/09/2018 @ 21:44

Czy wiesz, że...

Obok pism, które zachowały się w Tanachu, Izraelici posiadali wiele innych tekstów religijnych, niestety dziś zaginionych. Tytuły 16 z nich podaje sama Biblia, a są to: Księga Wojen Jahwe, Księga SprawiedliwegoKroniki Króla DawidaKsięga Dziejów Salomona, Księga Kronik Królów Judy, Księga Kronik Królów IzraelaDzieje Samuela „Widzącego”, Dzieje Natana Proroka, Dzieje Gada „Widzącego”,   Proroctwo Achiasza z SziloWidzenie „Widzącego” JedoKronika Proroka SemajaszaKronika „Widzącego” IddoDzieje Jehu, syna ChananiegoKroniki Chozaja i Dzieje Jozjasza opisane przez proroka Izajasza

 


Chrześcijaństwo - Herezje - autor : Rel-Club 30/08/2018 @ 22:41

czytaj więcej

Doktryna katarska
Punktem wyjścia doktryny katarskiej było przekonanie, że dostępny zmysłowo świat „cały w złu jest pogrążony”, a jedyne obecne w nim elementy świata dobra to dusze-aniołowie uwięzione w ciałach ludzkich i zwierzęcych. Takie pojmowanie widzialnego świata pociągało za sobą konsekwencje w postaci dualistycznego postrzegania sfery kosmicznej, boskiej, społecznej i jednostkowej.

/ czytaj więcej /


Filmoteka II - autor : Rel-Club 26/08/2018 @ 13:26

Polecamy film:
Czasy inkwizycji: Herezja Tudorów
/ zobacz więcej /
 

StartPoprzedni [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 następne stronyNastępnyKoniec
 
Trzecie Oczko
01-gesu-croce2.jpg0-cemetery-5.jpg0-swiece.jpg01-corona-di spine.jpg0-angelo3.jpg01-gesu-croce.jpg0-cemetery-6.jpg0-cemetery-3.jpg01-cruz-valle.jpg0-cemetery-2.jpg0-angel-2.jpg01-rio2.jpg01-krzyz-w-polu.jpg01-jesu.jpg01-cacerd-heat.jpg01-krzyz-m.jpgsacred-heart.jpg01-thorvaldsen.jpg0-cemetery-4.jpg0-Staglieno-e.jpg01-krzyz-w-polu-7.jpg0-k-Lalibela.jpg01-krzyz-w-polu4.jpg0-angelo2.jpg0-Staglieno-d.jpg0-Aniol.jpg0-Staglieno-c.jpg01-krzyz-w-zimie.jpg0-cemetery.jpg01-crucifix2.jpg01-rozaniec.jpg01-jezus-drewno.jpg0-angel.jpg0-angelo.jpg0-angel sad.jpg0-Staglieno-b.jpg01-w-wa.jpg0-Staglieno-a.JPG
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 2800594 odwiedzający

 27 odwiedzających online