Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

Nowości


Rzymskokatolicki - autor : Rel-Club 19/04/2018 @ 00:09

czytaj więcej
Komandosi Ojca Świętego
Tajne archiwa Watykanu to 85 kilometrów akt. Podzielone na 630 zespołów archiwalnych, opisują w najdrobniejszych szczegółach działania papieży od VIII wieku do dziś. Działania, których ostatecznym celem było zawsze dążenie do jedności Kościoła na całym świecie – bez względu na koszty.
W maju minionego roku zmarł w Rzymie 93-letni kardynał Luigi Poggi. Na mszy żałobnej w Bazylice Świętego Piotra żegnali go nie tylko hierarchowie Watykanu i mieszkańcy Rzymu.

/ czytaj więcej /


Mitoznawstwo - autor : Rel-Club 15/04/2018 @ 21:42

czytaj więcej
Mit grecki
W VIII księdze Państwa Platon zajmuje się przemianami ustrojów, kładąc podwaliny pod później bardzo popularną teorię cyklów ustrojowych z charakterystyczną dla niej koncepcją przemiennego występowania i kolejno złej i dobrej postaci każdego ustroju. Filozof wyjaśnia więc między innymi, w jaki sposób z ustroju demokratycznego powstaje tyrania (565 D):
„Więc jaki jest początek przemiany przywódcy na dyktatora ? Czy nie jasna rzecz, że to zachodzi wtedy, gdy przywódca zacznie postępować tak, jak w tej bajce, którą opowiadają w Arkadii koło świątyni Zeus Lykejskiego?

/ czytaj więcej /


Czy wiesz, że... - autor : Rel-Club 12/04/2018 @ 19:13

Czy wiesz, że...

Jeden z egzemplarz Biblii Gutenberga został sprzedany przez dom aukcyjny Christie’s w 1987 roku, za rekordową sumę 4,9 miliona dolarów. Co czyni ją jedną z najdroższych książek na świecie. Od czasu do czasu pojawiają się także na aukcjach fragmenty lub pojedyncze strony wyceniane na 20 – 50 tys. dolarów.

Filmoteka II - autor : Rel-Club 09/04/2018 @ 20:37

Polecamy film:
Celtowie
/ zobacz więcej /
 

Złote myśli - autor : Rel-Club 05/04/2018 @ 21:44

********************
Człowiek, który wciąż ulega zgubnemu wpływowi grzechu, nie powinien upominać innych ludzi z powodu ich grzechów. Jest bowiem rze­czą niesprawiedliwą, by ktokolwiek czynił wyrzuty innemu z powodu tego, co wciąż gani w samym sobie.
*
Izydor z Sewilli
********************

/ czytaj więcej /


Religia a sztuka - autor : Rel-Club 01/04/2018 @ 00:28

czytaj więcej
Tadż Mahal
Dzieje królów zawsze były widowiskiem przeznaczonym dla całego świata. Publicznością w tym teatrze jest potomność urzeczona wydarzeniami, których sens wydaje się jej szczególnie doniosły, ponieważ aktorzy byli ludźmi wielkiego formatu. W historii Mogołów indyjskich występuje to wyjątkowo wyraźnie, gdyż nie tylko zawładnęli oni swą sceną niepodzielnie, ale byli także własnymi scenografami, tworząc dzieło sztuki rozpoznawalne na pierwszy rzut oka niemal przez każdego człowieka na świecie mauzoleum Tadż Mahal.

/ czytaj więcej /


Fonoteka - autor : Rel-Club 27/03/2018 @ 14:06

Tok FM - Lekcja religii - 10
5 audycji o: Jezusie, dogmatach, relikwiach i inne


/ słuchaj więcej /

Religia a nauka - autor : Rel-Club 23/03/2018 @ 04:23

czytaj więcej
Jerzy Vetulani o wierze
Czy Bóg istnieje?
W naszym mózgu na pewno. Pytanie, czy również poza nim. Na nie neurobiologia już nie odpowie.
Dlaczego nasz mózg miałby wymyślać sobie Boga?
Po pierwsze: religia od początków ludzkości była tym, co scala społeczeństwa, daje poczucie jedności, decyduje o przetrwaniu grupy. Można wspomnieć chociażby żydów, którzy ty le lat bez własnej państwowości zachowali swoją tożsamość.

/ czytaj więcej /


Bibliografia 17 - autor : Rel-Club 20/03/2018 @ 00:10

czytaj więcej
Bibliografia 17
Do naszej bibliografii dodaliśmy kolejne 20 książek, między innymi na temat religii Chin, judaizmu, psychologii i etnologii religii.
W tej chwili mamy 340 tytułów. Kilkanaście pozycji można przeczytać we fragmentach a kilka w wersji integralnej. Dział jest nadal w rozbudowie. W najbliższym czasie dodamy kolejne pozycje.

Czy wiesz, że... - autor : Rel-Club 16/03/2018 @ 00:09

Czy wiesz, że...

Najstarsze rękopisy biblijne, jakie przetrwały do naszych czasów, pochodzą z Palestyny. Zostały odkryte w grotach nieopodal Qumran nad Morzem Martwym. Datowane są na lata 250 p.n.e – 50 n.e. Nazywa się je Zwojami znad Morza Martwego, lub Rękopisami z Qumran. Znajduje się wśród nich, oprócz innych tekstów, 200 fragmentów wszystkich ksiąg Biblii hebrajskiej, z wyjątkiem Księgi Estery.

Prawosławie - Postaci historyczne - autor : Rel-Club 12/03/2018 @ 00:57

czytaj więcej
Św. Olga i św. Włodzimierz
Pierwszej ruskiej rodziny królewskiej nie tworzyli Słowianie, lecz Wikingowie. Ruryk (830—879), pierwszy książę Nowogrodu, był tylko jednym z wielu skandynawskich wojowników, poszukiwaczy przygód czy handlowców, którzy przemierzali Wołgę i Dniepr w poszukiwaniu okazji do grabieży bądź też, jeśli byli w dobrych nastrojach,w poszukiwaniu dobrych futer i niewolników.

/ czytaj więcej /


Ameryka - Ameryka Północna - autor : Rel-Club 07/03/2018 @ 09:44

czytaj więcej
Indianie Pueblo z Nowego Meksyku
Indianie Pueblo z południowego zachodu Stanów Zjednoczonych są jednym z najbardziej znanych ludów pierwotnych w cywilizacji zachodniej. Żyją oni w Ameryce Środkowej i każdy, kto podróżuje przez ten kontynent, może dotrzeć do nich z łatwością. Żyją wedle starej, rodzimej tradycji. Ich kultura nie uległa dezintegracji, jak kultury wszystkich społeczności indiańskich poza Arizoną i Nowym Meksykiem. Miesiąc po miesiącu, rok po roku, w kamiennych wioskach wykonywane są stare tańce ku czci bogów, życie toczy się zasadniczo według starych obyczajów, a to, co Indianie wzięli z naszej cywilizacji, przekształcili i podporządkowali swoim własnym celom.

/ czytaj więcej /


Filmoteka II - autor : Rel-Club 02/03/2018 @ 12:48

Polecamy film:
Mit Mojżesza
/ zobacz więcej /
 

Cytaty z Biblii - autor : Rel-Club 01/03/2018 @ 00:00

********************
Wszyscy ludzie kłamią.
*
Biblia, Ks. Psalmów 116:11
********************

/ czytaj więcej /


Religie w cyfrach - autor : Rel-Club 25/02/2018 @ 23:49

Religie w cyfrach

W Brazylii dominującą religią jest chrześcijaństwo, wyznaje je 88% ludności, z czego 63% to katolicy, a 25% to protestanci. 8% ludności nie przyznaje się do jakiejkolwiek religii, a 2% wyznaje spirytualizm.

/ czytaj więcej /


StartPoprzedni [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 następne stronyNastępnyKoniec
 

Reklama

 
Trzecie Oczko
0-Apollo Sol.jpg0-mitra.jpg0-aura_velificans_su_cigno.jpg0-westalka.jpg0-ap6.jpg0-Clipeus_Helios_Terme.jpg0-bacchus.jpg0-scul.jpg0-ara-p.jpg0-Suovetaurile_Louvre.jpg0-panteon2.jpg0-janus.jpg0-TempioVesta.jpg0-cupid-pom.jpg0-lar.jpg0-Tempio_di_Iside.JPG0-august.jpg0-lararium.jpg0-meduza.jpg0-tempio_di_minerva_assisi.jpg0-Vestal_Palatino.jpg0-sol-invictus-1.jpg0-satiro-danzante.jpg0-lararium2.jpg0-lupa.jpg0-Ara_Pacis_Rom.jpg0-panteon.jpg0-telllus.jpeg
Reklamówka
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij - Japonia

Zamknij BAHAIZM

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 2567510 odwiedzający

 16 odwiedzających online