Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

JUDAIZM - Mistyka - Mistyka i Ezoteryka Żydowska cz.11

KaBaLaH
Mistyka i Ezoteryka Żydowska


Kasia Kayah i Kabała

Podczas Festiwalu w Sopocie w 2007 roku, a także jakiś czas potem w programie Szymon Majewski Show dało się zauważyć że Kayah, której prawdziwe nazwisko to Katarzyna Szczot ur. 05 listopada 1967 w Białymstoku, po mężu Rooijens ma czerwoną nitkę Racheli na lewym nadgarstku. Jest to wedle bulwarowych mediów i różnych obszczymurków pokroju tygodnika "Świat i Ludzie" rozpoznawany na całym świecie symbol adeptów i adeptek studiujących kabałę, który przynosi szczęście w miłości. Wiąże się ją na lewym nadgarstku, a do kupienia jest w nowojorskim Centrum Kabały. Jest ona owijana wokół grobu pramatki Racheli w Betlejem, a potem cięta na kawałki i sprzedawana wyznawcom judaizmu. Jej zadaniem jest nie pozwolić "złemu" na czynienie szkód osobie, która ją nosi. Wrogowie Katarzyny Kayah są zaniepokojeni, że za bardzo zaangażowała się w sprawy kabały, ale krytykują też jej głos, jako że słoń im nadepnął na ucho i przy okazji mózg rozdeptał. W Polsce z czerwoną nitką kabały pokazywały się m.in. Maryla Rodowicz, Kora Jackowska i Otylia Jędrzejczak. Mediom wygląda na to, że Kasia Kayah jest kolejną polską celebrities zafascynowaną kabałą, czyli żydowską mistyką i duchowością, znaczy też pobożnością. Najsłynniejszą uczennicą kabały jest Madonna, która jak podkreślały media na rozwój nowojorskiego Centrum Kabały wydała już 22 mln dolarów, jako sponsorka. Do związków z kabałą przyznały się otwarcie takie gwiazdy jak: Demi Moore, Elizabeth Taylor, Britney Spears czy Lindsay Lohan. Madonna oraz Demi wraz z mężami świętowały w Tel Awiwie żydowski Nowy Rok. Ortodoksyjni żydzi uznają kabałę za ezoteryczną odmianę judaizmu dlatego jej nie uczą gojów w odróżnieniu od rabinów postępowych. Rabini kabalistów to według żydów święci i błogosławieni przez Boga za życia, a w USA mają opinię tępicieli malwersantów, zboczeńców i religijnych oszołomów. Kabała obok scjentologii to nic innego jak naukowy sposób na szybszy rozwój duchowy i rozwiązanie światowych problemów nękających ludzkość. Studiowanie kabały jako filozofii metafizycznej wymaga posiadania wyższych zdolności intelektualnych i wyższych funkcji rozumu, w tym zdolności do myślenia abstrakcyjnego. Rozum jak wiadomo jest potrzebny do zrozumienia, a zdolność myślenia abstrakcyjnego potrzebna jest zarówno filozofom jak i naukowcom do analizy i syntezy tego, co przekracza zdolność wyobrażania stanowiąc abstraktum rzeczy i zjawisk. I tego właśnie brakuje brukowym obszczymurkom atakującym Kayah za kabalizowanie, a pozującym nawet na jej znajomych.

W polskich czy raczej antypolskich hitleryzmem skażonych mediach rozpoczął się agresywny atak na Kasię Kayah, która mogła czerwoną nitkę ubrać sobie tylko dla szpanu. Kabała która przynosi szczęście została razem z Kasią Kayah pomówiona w obrzydliwy sposób, a wobec kabalistów po raz chyba pierwszy na świecie po hitlerowskich Niemczech użyto wyzwisk typu sekta, pranie mózgu czy wyzysk. Tymczasem to kabaliści prowadzą największe dzieła charytatywne na świecie, a jak widać elity świata kultury i sztuki kabałą się zajmują. Polski rasizm i moherowy czy bardziej plugawy antysemityzm dał znowu o sobie znać, wychodząc jak słoma z butów parszywego polskiego wsiuna, oszołoma i rasisty. Niektóre osoby podające się za znajomych Kasi czyli Kayah bełkoczą jak pijane szmaty o praniu mózgu i sekciarstwie, a przecież wiadomo powszechnie, że sektofobia to ciężka choroba psychiczna, którą należy leczyć w szpitalu psychiatrycznym i tam też jest miejsce owych pseudoznajomych. Dlatego postanowiłem trochę napisać na temat kabały i znakomitych kabalistów, z którymi w swoim czasie miał też związek żyd Albert Einstein, co zaowocowało wielce naukowymi odkryciami. I to są skutki kabały jakich boją się chyba zapijaczeni ciemniacy z polaczkowatego ciemnogrodu mediów którym hasło sekta wyprało mózg a antysemityzm pozbawił resztek i tak wątpliwej inteligencji z wcześniejszego poziomu kretyna (IQ < 80 Pkt). Tyle tytułem inspiracji do napisania tego artykułu, ale i refleksji, że wiedza o sektofobii i paranoi antysektowej oraz neofobii jest stanowczo za słabo upowszechniania przez media, które same są chore na głowę i piszą teksty w stanie upojenia lub przećpania. A oprócz tego, to czerwona nitka na szczęście zawiązywana jest na nadgarstku także przez buddystów, hinduistów i kilka innych znamienitych światowych kultur duchowych i religijnych, jak powszechnie wiadomo. Czerwona nitka to też znak anorektyczek, więc Kayah może popierać stowarzyszenie "Pro-ana", bo na anorektyczkę jak na razie nie wygląda. Wróćmy jednak do Kabały jako mistyki i duchowości oraz głębokiej wiedzy o życiu.

---------------------------------------------------

Dla Zainteresowanych Kabałą Kilka Książek:

- Amir D. Aczel, Tajemnica alefów. Matematyka, kabała i poszukiwanie nieskończoności, Poznań 2002.
- Charles Mopsik, Kabała, Warszawa 2001.
- Yehudah Berg, Moc Kabbalah. Książka ta zawiera tajemnice wszechświata i znaczenia życia, Józefów 2004.
- Yedidya Raphael. Kabała. Wydawca: REA
- Marc-Alain Ouaknin. Tajemnice Kabały. Wydawnictwo Cyklady. ISBN: 83-60279-05-5
- Charles Fielding. Praktyczna Kabała. Wydawnictwo: RAVI. 2004
- Kania Ireneusz. Opowieści Zoharu. O Kabale i Zoharze
- S. Detner, A. Kamieńska. Z Mądrości Talmudu.
- Bar-Lew Jechiel. Kabała. Pieśń duszy - Wprowadzenie do żydowskiego mistycyzmu. wydawca: Pardes, 2006. ISBN 83-923858-0-6
- Wehr Gerhardt. Kabała.
- Andrzej Wesołowski. Astrologia i Kabała. Skrypt z Wykładów. Warszawa 1980
- Reb Zalman Schachter. Stenogramy Wykładów i Taśmy.
- Martin Buber. Opowieści Chasydów. Wydawnictwo: W Drodze. ISBN: 83-7033-532-2
- Marc-Alain Ouaknin. Chasydzi. Wydawca: Cyklady.

LINKI:
Poczytaj więcej na moich ulubionych stronach o kabale:
http://kabbalah.co.il/
http://www.jewishvirtuallibrary.org/
http://www.rzlp.org/
http://www.yesodfoundation.org
Centrum Kabały:
Israel - Tel Aviv; 14 Ben Ami Street; 63342 Tel Aviv Israel

Artykuł dedykuję mojemu pierwszemu nauczycielowi mistyki żydowskiej, chasydyzmu i kabały: Reb Zalmanowi Schachterowi z USA.
P.S. Całkiem możliwe, że w wolnych chwilach jeszcze coś przepiszę, potłumaczę i dodam do tego artykułu. Większość zawartego tu materiału pochodzi z mojego starego już skryptu pt. "Magia Kabbalah", który zredagowałem i rozpowszechniłem powielaczowo w Warszawie w 1988 roku (a z którego wiele osób korzystało).

Sektofobia - choroba wrogów kabały:
http://www.eioba.pl/a75239/sektofobia_i_paranoja_antysektowa_f
obie_teofobia_hagiofobia_heretykofobia

Dolegliwość ta bywa widoczna czasem w reakcjach na kabałę i autorów piszących o kabale i bywa równie prymitywna i kłamliwa jak opisane na wstępie paranoiczne, rasistowskie, żydofobiczne i teofobiczne ataki na Kayah.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z kursów kabalistycznych prowadzonych przez rabinów jak Reb Zalman Schachter Shalomi, Reb Szlomo Junkowicz i ich wykładów, zebrał i opracował:

Prema Dharmin
http://www.eioba.pl

Data utworzenia: 01/06/2008 @ 18:42
Ostatnie zmiany: 01/06/2008 @ 20:36
Kategoria : JUDAIZM - Mistyka
Strona czytana 10488 razy


Wersja do druku Wersja do druku

 

Komentarze


Komentarz #3 

autor : bart 30/08/2011 @ 11:45

Sprane żydowskie berety. Zaprzestańcie swoich praktyk i ratujcie swoje dusze, Jahwe przebaczy, gdy żydzi będą żałować.  Poznałem raz żyda żołnierza, i od tamtej pory wiem co jest z wami nie tak.Wasze ambicje imperialistyczne(NWO), doprowadzą śmierci wielu wy ja tu rządzę psychopaci. Na szczęście są jeszcze żydowscy antysemici którzy mówią prawdę o gildii złodziei. Zapraszam do lektury: http://www.youtube.com/watch?v=OZvpcJILyM0&feature=related  (gdzie jest część 1/8 ?? ja was pytam)

Komentarz #2 

autor : Ela 15/08/2009 @ 12:25

z polaczkowego ciemnogrodu... tymczasem ten polaczkowy ciemnogrod dal wam dom niewdziecznicy, bo byscie sie tulali po swiecie, zreszta jak to ma miejsce do dzisiaj, daruj sobie artykuly tego kalibru, wyjedz  z Polski, bo to kraj katolicki i szerz swoja herezje gdzie indziej. skoros taki uduchowiony, to powinnienes szanowac katolicyzm i ten kraj ktory jest jeszcze jego ostoja.widac jednak, ze kabalisci to agresorzy,i nic z Bogiem nie maja wspolnego a ty jestes tego najlepszym przykladem!

Komentarz #1 

autor : Darek 25/11/2008 @ 22:19

Niestety mimo dobrych chęcie nie przeczytałem twojego artykułu do konca, spróbuj może przepisac go, pozbywając się uogólnien i stereteotypowych porównań. Wydaje mi się, że wyjdzie to tylko na lepsze.
 
Trzecie Oczko
ani-22.jpgani-10.jpgani-21.jpgLotschental.jpgtumbaun.jpgmaori.jpgbon.jpgottana.jpgani-04.jpgani-14.jpgkaro.jpgpapua5.jpgMamuthones.jpgani-05.jpgani-20.jpgani-07.jpgpapua2.jpgani-15.jpgani-06.jpgani-02.jpgmud.jpgTschaggatta.jpgrwanda.jpgrwanda2.jpgani-17.jpgCarnevale Ottana.jpgani-13.jpgani-03.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij => WISZNUIZM <<==

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 5976482 odwiedzający

 58 odwiedzających online