Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

RELIGIE ŻYWE - Satanizm - Satanizm - mity

Satanizm - mity

Historie satanizmu można podzielić na 2 etapy: przed publikajcą bibli LaVeya i po jej publikacji. Rok 1966 tak wiele zmienił w satanizmie, że w zasadzie można mówić o zupełnie nowej religii czy ideologii niż miało to miejsce do tej pory. Dlatego dla podkreślenia różnicy, kult istniejący do 1966 roku określa się jako czcicielstwo diabła. LaVey zerwał z diabłem, wyniósł natomiast Szatana, podnosząc go do rangi boga (w Biblii pada określenie pół-bóg) lub symbolu.

Antyteizm satanizmu:
Antyteizm to postawa wroga wobec religii i ludzi posługi kapłańskiej. Satanizm nie jest antyteizmem. Satanizm jest akatolicki, achrześciajński, a-[każda inna religia]. Satanizm moze być odmienną, nową religią, lub może być ateizmem. W religii satanistycznej nie ma elementów nienawiści zarówno do chrześcijaństwa jak i do innych religii.

Oczywiście jest element negacji, satanista neguje istnienie Boga, jak i prawdziwość i celowość nauk Kościoła. Zależność taka widać np. u muzułmanów. "Walka" satanizmu z chrześcijaństwem polega więc na negacji ich nauk, która ma wyraz np w stwierdzeniu "uważam, że nie macie racji, ja sądzę inaczej".

Czarne Msze:
sataniści nie odprawiają Czarnych Mszy! Czarna Msza jest aktem bluźnierstwa, o celu rozrywkowym. Czarna Msza jest dla satanisty czymś równie śmiesznym, głupim co bluźnierczym jak dla każdego innego człowieka. Satanista nie widzi sensu szydzenie z uczuć religijnych innych ludzi. Dlatego tego nie robi!

Mordy:
wynika z powyższego. Wymaga jednak szczegółowszego omówienia. Satanista nie morduje zwierząt ani ludzi podczas rytuałów [rytuał satanistyczny nie jest czarną mszą, jest aktem religijnym satanisty, podczas którego odwołuje się do Szatana, tzw.magia, ale co należy zdecydowanie podkreślić: symboliczna i bezkrwawa]. Pozwolę sobie zacytować fragment Biblii LaVeya, który mówi o rytuale ofiarniczym: "Pergamin stosowany podczas ceremonii [...] winien być sporządzony ze skóry owcy zabitej, co należy koniecznie podkreślić, na pożywienie.

Żadne zwierzę nigdy nie bywa zabijane tylko dlatego, aby wykorzystać je w całości lub części do satanistycznego rytuału. Jeżeli nie ma możliwości uzyskania pergaminu otrzymanego z wcześniej zabitej owacy, wprowadzić można w zamian zwykły kawałek papieru".

Dewastacja grobów i obiektów kultu religijnego:
podobnie jak w sprawie wyimaginowanego antyteizmu satanizmu. Satanista nie widzi celu w dewastacji cmentarzy, nagrobków, kościołów, kaplic profanacji krzyży czy miejsc świętych gdyż dla niego nie są to święte miejsca, nie ma z nimi żadnego związku emocjonalnego, ani pozytywnego ani negatywnego. Tak samo jak dla buddysty czy nawet ateisty.

Sekta
Satanizm jest ponoć sektą. Otóż nie jest, bo nie może - wynika to z definicji sekty, wyjaśniam. Żadna religia nie jest sektą samą w sobie. Każda religia może być natomiast podłożem dla sekty. Jeżeli bowiem powstaje jakiś związek o charakterze religijnym, to czerpie on z jakiejś religii. Religia jest podłożem dla doktrynalnej niezależności, odrębności sekty, religia jest wiec źródłem sekty. Każda religia, zarówno chrześcijaństwo jak hinduizm może być źródłem sekty. Bzdurą jest wiec twierdzenie, że sam satanizm jest sektą! Jeżeli mamy do czynienia z satanizmem jako religią, to powstały związek może mieć charakter sekciarski. Nie może jednak powstać sekta na bazie satanizmu jako ideologii, gdyż wtedy satanizm jest ateizmem, a sekt ateistycznych nie ma. Podobnie jak inne ideologie, np. nazizm, liberalizm. Nie ważne jest czy są one oceniane negatywnie czy pozytywnie, ale na podobnej zasadzie nie można mówić o sekcie nazistowskiej, co nie można mówić o sekcie satanistycznej.

więc kto?
1.Wandale.
2.Głupie dzieci w wieku 13-17 lat, którzy potrzebują rozrywki, którzy chcą stać się zauważeni.
3.Ludzie kierowani chęcią zysku - np. kradzieże zniczy, kradzieże metalowych krzyży i ich sprzedawanie w skupie złomu etc.
4.pseudosatanisci - ludzie o niewielkiej wiedzy o prawdziwym satanizmie, czciciele diabła, odwróceni chrześcijanie.

Dlaczego tak się dzieje?
1.Działalność Kościoła. Znane są przecież przypadki, kiedy w Kościele powstają niestworzone historie o satanistach (w świetle prawdziwego satanizmu: o pseudosatanistach) o krwawych ofiarach i profanacjach przezeń czynionych. Kościół w ten sposób chce ukazać zło płynące z satanizmu, tym samym pokazując, że poza chrześcijaństwem wszystko jest złe. Powraca temat sekt satanistycznych.
2.Opinni publiczna żądna jest sensacji. Każda profanacja nagrobka uznana więc jest za dzieło satanistów. Takie podejście wywołane jest strachem przed mrokiem magii, która jak wiadomo nie jest integralna częścią satanizmu! Strach przed krwistymi ofiarami, które miały miejsce dawno temu, powraca.

Temat opracował

Lectus

Data utworzenia: 12/08/2007 @ 13:21
Ostatnie zmiany: 06/12/2007 @ 00:47
Kategoria : RELIGIE ŻYWE - Satanizm
Strona czytana 8887 razy


Wersja do druku Wersja do druku

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego artykułu.
Bądź pierwszy!

 
Trzecie Oczko
0-ameryka-religion-aztecas2.jpg0-ameryka-inca.jpg0-ameryka-olmec.jpg0-ameryka_chichen_itza.jpg0-ameryka-religia2.jpg0-ameryka-05.jpg0-ameryka-jukatan.jpg0-ameryka-01.jpg0-ameryka-Chichen-Itza.jpg0-ameryka-Palenque.jpg0-ameryka-03.jpgmask-teotihuacan.jpgprecolumbiana-peru.jpg0-maya-pismo.gif0-america-Teotihuacan.jpg0-ameryka-El_Tajin.jpg0-ameryka-Inca2.gif0-maja.jpg0-ameryka-skull.jpg0-ameryka-machu-picchu_2.jpg0-ameryka-Xalapa.jpg0-moche.jpg0-america-Teotihuacan2.jpg0-ameryka-Uxmal_Pyramid_of_the_Magician.jpg0-ameryka-Aztec-xolotl.jpg0-mex_tula2.jpg0-ameryka-piramida2.jpg0-ameryka-03-Sacsayhuaman.JPG0-ameryka_Chac mool.jpgameryka-grzyb.png0-ameryka_Kalasasaya_Tiwanaku_Bolivia.jpg0-ameryka-gold.jpg0-ameryka-maska3.jpg0_maya4.jpg0-ameryka-el-tajin.jpg0-nazca.jpg0-ameryka-JaguarGod.jpg0-ameryka-uxmal7.jpg0-ameryka-saqsay4.jpg0-ameryka_Maize God.jpg0-ameryka-gold2.jpg0-ameryka-Maya.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij => WISZNUIZM <<==

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 6744897 odwiedzający

 62 odwiedzających online