Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

ZAGADNIENIA INNE - Buty z przed 550 mln. lat

Odcisk buta ludzkiego jaki liczy około 550 milionów lat.

Znaleziony on został na zachód od małego miasteczka Delta w stanie Utah (USA). W 1968 roku niejaki Bill (William) Meister pozyskiwał skamieniałości organizmów zwanych "trylobitami". Szeroko znane w Ameryce pokłady tych skamieniałości znajdują się na zachód od miasteczka Delta, w środkowo-wschodniej części stanu Utah, USA. Kiedy rozłupywał warstewki skał w poszukiwaniu tych skamieniałości niemal padł z szoku gdy w jednej z warstw natknął się na odcisk ludzkiego buta. But ten posiadał nawet obcas. Inne jego zdjęcie publikowane jest w artykule "Zakazana Archeologia" jaki ukazał się w polskojęzycznym czasopiśmie NEXUS, nr 1 (3), styczeń-luty 1999, strony 7- 13 (patrz strona 11).

Pokazany tutaj odcisk badany był m.in. przez mojego dobrego znajomego, Mr Evan'a Hansen (HC 76 Box 258, Beryl, Utah 84714, USA). Hansen był osobą szczególnie kompetentną do jego zbadania, bowiem 11 lat swego życia spędził zarobkując jako szewc w punkcie naprawy butów, zaś przez 7 lat był kierownikiem tego punktu. Zgodnie z jego świadectwem, odcisk ten w sposób dosadny opowiada swoją własną historię. Bez najmniejszej wątpliwości jest on odciskiem buta ludzkiego, zaś ktokolwiek go wykonał był tak samo człowiekiem jak każda osoba która dzisiaj chodzi po naszej planecie. Na bazie swego doświadczenia Mr Hansen daje też osobiste gwarancje, że szanse iż odcisk ten jest czymkolwiek innym niż śladem ludzkiego buta są zerowe.

Zgodnie z badaniami Hansen'a, odcisk pokazuje prawą nogę. Wynika to z położonego na jego lewej stronie wybrzuszenia śródstopowego u podstawy dużego palca. Również obcas jest wytarty na zewnętrznym obrzeżu, dokładnie tak jak i dzisiejsi ludzie zużywają najpierw swoje obcasy na tym obrzeżu. Nosiciel tego buta był budowy zbliżonej do Hansena, jako że odcisk jest 10Ľ cali długi (26 cm), jego podeszwa jest 3˝ cala szeroka (9 cm), zaś obcas jest 3 cale szeroki (7.5 cm) i Ľ cala gruby (6 mm). Błoto pękło na palcach kiedy nosiciel tego buta popchnął je do tyłu aby wykonać następny krok. Z kolei przy pięcie zostało oderwane i podniesione po przyklejeniu się do buta. Podczas formowania tego odcisku jego piętą rozgnieciony został jeden z owych pierwszych trylobitów - t.j. żyjątek jakie zapewne hodowane były wówczas na Ziemi i właśnie doglądane przez swego kosmicznego hodowcę. Po rozgnieceniu trylobit ten zwinął się dla protekcji, jak czynią to też dzisiejsze żyjątka. Inny trylobit jest wgnieciony w błoto w okolicach palców.
 
Trylobity żyły w środkowej części okresu Cambryjskiego (Cambrian), czyli jakieś 550 milionów lat temu według konwencjonalnego datowania. Były one nawykłe do bardzo nieprzyjaznych warunków środowiskowych w których inne organizmy nie były jeszcze w stanie przetrwać. Dlatego stanowią one pierwsze organizmy na Ziemi formujące trwałe pozostałości. W warstwach poprzedzających ten okres znajdowane są już tylko bakterie, algi, i inne niskie formy życia. Stąd pokazany powyżej odcisk buta ludzkiego znajduje się na najstarszej ziemskiej skale jaka zawiera stałe skamieniałości organizmów żywych - w tym przypadku trylobitów.

To zaś dostarcza dowodu na poprawność teorii z podrozdziału B2, że życie na Ziemi zostało sztucznie rozplenione przez naszych pasożytów?

 Bill Meister umarł w latach osiemdziesiątych. Oryginalne miejsce znalezienia buta zostało przez niego starannie zamaskowane, zaś dokładne jego położenie utrwalone na zdjęciu w którym jego żona wskazuje je palcem na tle krajobrazu. Do dzisiaj zdjęcie to zdołało już zaginąć.

Czy uda się w przyszłości móc zorganizować ekspedycję odnajdującą pozostałe ślady - wszakże istnieć powinien tam cały trop ludzki.?

W 1999 roku Pani Meister podarowała powyższy ślad do "Creation Research Museum", P.O. Box 309, Glen Rose, Texas 76043-0309, USA (zlokalizowany na: 3102 F.M. 205, Glen Rose); strona internetowa .

nadesłane

Data utworzenia: 03/06/2008 @ 22:31
Ostatnie zmiany: 15/06/2011 @ 01:59
Kategoria : ZAGADNIENIA INNE
Strona czytana 11596 razy


Wersja do druku Wersja do druku

 

Komentarze


Komentarz #1 

autor : Mars 12/08/2009 @ 21:32

Nigdy nie uwazalem by teoria K.Darwina docierala, do sedna istnienia ludzkosci. Do sensu Homo Sapiens. Chociaz byla jedna z racjonalniejszych teorii. Po przeczytaniu tego artykulu, prowizoryczny pomost miedzy przeszloscia,a terazniejszoscia, upadl. To dobrze,poniewaz inteligencja nie powstaje w krotkim czasie, ale tworza ja miliony lat. Lat poswieconych przemianom, w poszukiwaniu rozwiazan, ktore ostatecznie prowadza do jednego. Do poznania wlasnej istoty.
 
Trzecie Oczko
0-ameryka-Maya.jpg0-ameryka-saqsay4.jpg0-nazca.jpg0-ameryka-machu-picchu_2.jpg0-ameryka-JaguarGod.jpgmask-teotihuacan.jpg0-ameryka-Chichen-Itza.jpg0-ameryka-maska3.jpg0-ameryka-piramida2.jpg0-ameryka-05.jpg0-ameryka-Inca2.gif0-ameryka-inca.jpg0-mex_tula2.jpg0-moche.jpg0-maya-pismo.gif0-america-Teotihuacan2.jpg0-maja.jpg0-ameryka_Chac mool.jpg0-ameryka-religia2.jpg0-ameryka_Kalasasaya_Tiwanaku_Bolivia.jpg0-ameryka-el-tajin.jpg0-ameryka-Palenque.jpg0-ameryka-Uxmal_Pyramid_of_the_Magician.jpg0-ameryka-religion-aztecas2.jpg0-ameryka-olmec.jpgprecolumbiana-peru.jpg0-ameryka-gold.jpg0-ameryka-uxmal7.jpgameryka-grzyb.png0_maya4.jpg0-ameryka-03-Sacsayhuaman.JPG0-ameryka-skull.jpg0-ameryka-03.jpg0-ameryka-jukatan.jpg0-ameryka-Aztec-xolotl.jpg0-ameryka-Xalapa.jpg0-america-Teotihuacan.jpg0-ameryka_chichen_itza.jpg0-ameryka_Maize God.jpg0-ameryka-El_Tajin.jpg0-ameryka-01.jpg0-ameryka-gold2.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij => WISZNUIZM <<==

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 7068710 odwiedzający

 254 odwiedzających online