Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

RÓŻNOŚCI - Z życia wzięte

Z życia wzięte
Połowa Amerykanów uważa, że Sodoma i Gomora to biblijne małżeństwo; a dwie trzecie jest zdania, że fraza: „Bog pomaga tym, którzy pomagają sobie" (autorstwa Benjamina Franklina) to jedno z dziesięciu przykazań.

* * * * *

Od 24 lipca 2020 roku świątynia Hagia Sophia w Istambule została przekształcona w meczet. Dekret w tej sprawie wydał prezydent Turcji Recep Tayyi Erdoğan.

* * * * *

W 2016 roku Kościół Katolicki w instrukcji Ad resurgendum cum Christo (Aby zmartwychwstać z Chrystusem),  stwierdził że nie dostrzega przyczyn doktrynalnych, by zakazać praktyki kremacji, o ile nie została wybrana z powodów sprzecznych z nauką chrześcijańską. W praktyce dokument ten zezwala na odprawienie obrzędu pogrzebowego i Mszy Świętej z urną w kościele.

* * * * *

W Mauretanii rząd wprowadził w maju 2018 roku karę śmierci za „bluźnierstwo” wobec islamu, znieważenie Koranu bądź Mahometa.

* * * * *

Sułtan Brunei, Hassanala Bolkiaha, w 2014 roku wprowadził w swoim kraju prawo szariatu. Cudzołóstwo podlega tam karze śmierci przez kamieniowanie, tak samo jak stosunki homoseksualne. Konsumpcja alkoholu jest zabroniona, a praktykowanie innych wyznań - ograniczone.

* * * * *

Król Arabii Saudyjskiej, Salman ibn Abd al-Aziz wydał dekret, który zezwala kobietom na prowadzenie samochodów. Prawo to ma wejść w życie w czerwcu 2018 roku.

* * * * *

Przed meczem eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2018 w piłce nożnej, rozegranym między Peru a Nową Zelandią, peruwiańscy szamani odprawili magiczne rytuały wspomagające ich kadrę narodową. Peru pokonało rywali i awansowało po raz pierwszy od 35 lat. Brawo szamani.

* * * * *

W 2015 roku powstało na Islandii nowe wyznanie – zuizm – założyciele twierdzą, że przestrzegają zasad religijnych starożytnych Sumerów. Kościół zuicki został oficjalnie uznany przez władze.

* * * * *

Muzułmański duchowny z Dagestanu mufti Ismail Berdijew, przewodniczący Centrum Koordynacyjnego Muzułmanów Kaukazu Północnego, w 2016 roku stwierdził: "Trzeba wszystkie kobiety obrzezać, żeby nie było rozpusty na świecie, żeby zmniejszyła się seksualność".

* * * * *

Na wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości w kwietniu 2017 roku rosyjski Sąd Najwyższy zdelegalizował Świadków Jehowy orzekając, że są organizacją „ekstremistyczną”. Oblicza się, że na terenie Rosji żyje około 170 tysięcy wyznawców tej grupy religijnej.

* * * * *

W Maroku w lutym 2017 roku została zniesiona kara śmierci za porzucenie islamu. Decyzję podjęła Najwyższa Rada Ulemów, będąca głównym autorytetem religijnym w tym kraju.

* * * * *

Archidiecezja w Mariborze (Słowenia) po ryzykownych inwestycjach trwających przez 20 lat, pomiędzy innym w kanał tv nadający filmy pornograficzne i zadłużeniu się na sumę 800 mln euro, w końcu splajtowała. Wybuchł skandal a papież Franciszek w 2013 roku odwołał arcybiskupa Maribora. Nikomu nie postawiono zarzutów kryminalnych.

* * * * *

Na Malediwach publiczne wyznawanie jakiejkolwiek innej religii niż islam jest prawnie zabronione, a osoba nie będąca muzułmaninem nie może się ubiegać o obywatelstwo.

* * * * *

W Iranie od 2012 roku jest zakazane wyświetlanie amerykańskiej kreskówki "The Simpsons". Zakazano także sprzedaży wielu zabawek a wśród nich lalki Barbie. Natomiast przychylność irańskich władz zyskali sobie Superman i Spiderman, ponieważ "pomagają oni uciśnionym i mają pozytywne nastawienie". Przemyt zabawek do tego kraju może sięgnąć 20 mln dolarów rocznie.

* * * * *

"Wielu myśli, że ćwiczy jogę w celach relaksacyjnych, ale ona prowadzi do hinduizmu" i w ogóle jest "dziełem Szatana" - stwierdził, w 2011 roku, włoski ksiądz Gabriele Amorth, założyciel i honorowy prezes Światowego Stowarzyszenia Egzorcystów.

* * * * *

Na pytanie "Dlaczego właściwie kobieta nie mogłaby zostać papieżem?" w 2010 roku pani Hanna Wujkowska – lekarka i działaczka prawicowych ruchów pro-life - odpowiedziała: "Z powodów fizjologicznych. Tuż przed miesiączką dochodzi do swoistego obrzęku mózgu. Kobiety są tak przepełnione płynami fizjologicznymi, że ciężko im zachować zdrowy rozsądek. A co dopiero zarządzać czymś tak ogromnym, jak Kościół katolicki."

* * * * *

W 2008 roku egipski Związek Lekarzy zabronił przeszczepów organów między chrześcijanami a muzułmanami.

* * * * *

W 2010 roku brytyjski sklep internetowy GameStation całkiem legalnie pozyskał prawa do dusz tysięcy swoich klientów. Pozyskiwanie dusz odbywało się przez dodanie małej klauzuli do regulaminu sprzedaży sieciowej.. tej nikt oczywiście nie czytał.

* * * * *

W Stanach Zjednoczonych rośnie sprzedaż broni i amunicji. Jednym z powodów tego zjawiska jest obawa Amerykanów przed inwazją zombie. Producenci amunicji sprzedają nawet specjalne pociski przeciwko "żywym trupom". Pociski pod nazwą Zombie Max sprzedawane są w cenie od 25 do 37 dolarów w zależności od kalibru. Producenci zapewniają, że ich skuteczność została sprawdzona i że powinny być one używane wyłącznie do zabijania zombie.

* * * * *

W 2004 roku rząd Libanu zakazał sprzedaży książki Dona Browna „Kod Leonarda da Vinci”.

* * * * *

W 2011 roku brytyjski urząd nadzorujący standardy w reklamach zakazał używania reklamy z Chrystusem w roli głównej, po otrzymaniu prawie 100 skarg na reklamę jednej z sieci sklepów sprzedających telefony komórkowe. Chrystus w niej mruga do klientów jednym okiem i unosi tryumfalnie kciuk do góry.

* * * * *

W Gambi w 2003 roku, w mieście Sarekunda, zatłuczony został na śmierć człowiek oskarżony przez drugiego o kradzież penisa. Podobne przypadki zdarzają się i są związane z wierzeniem, że czarownik może zamienić czyjegoś penisa. W Gambii w 1997roku rozwścieczony tłum zabił 7 osób o to oskarżonych.

* * * * *

W Polsce obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu na 100 metrów od kościoła.

* * * * *

W meksykańskim stanie Michoacan rozwija się kult nieżyjącego bossa lokalnego kartelu narkotykowego. Jak poinformował dziennik "Reforma", Nazario Moreno Gonzalez, zastrzelony w 2010 roku przez policję, czczony jest przez wielu ludzi jako "święty Nazario".

* * * * *

W 1980 roku wprowadzono w Pakistanie Ustawę o bluźnierstwie. Przewiduje ona dożywocie za profanację Koranu, a karę śmierci za znieważenie Mahometa.

* * * * *

26-letnia mieszkanka Moskwy wystawiła, w 2012 roku na aukcji internetowej, swoją duszę i sprzedała ją za równowartość 50 tysięcy złotych. Prawnicy przekonują, że ta transakcja, choć nietypowa, była całkowicie legalna. Nie wiadomo tylko, co kupiec może zrobić z duszą.

* * * * *

W 2003 roku policjanci z Tel Awiwu aresztowali 43-letniego rabina Dawida A. za sprzedaż miejsc w raju. Duchowny został oskarżony o korupcję. Sprzedał między innymi odpuszczanie grzechów, za 16 tysięcy dolarów, pewnej pani dla jej nieżyjącego już ojca. Wyjaśnił, że cena była tak wysoka, bowiem mężczyzna zmarł w grzechach.

* * * * *

Deputowani kirgiskiego parlamentu złożyli w kwietniu 2011 roku ofiarę z siedmiu baranów, by - jak to określili - "przepędzić złe duchy" z gmachu obrad. Rzecznik prasowy parlamentu dodał, że mięso ze zwierząt zostało przekazane do domów dla starców i niepełnosprawnych.

* * * * *

Od 2010 roku, po 500 latach, w szwajcarskim kantonie Lucerna, w którym większość mieszkańców to katolicy, można znów tańczyć w święta. Władze kantonu zniosły zakaz tańczenia m.in. w Boże Narodzenie, Środę Popielcową,Wielki Piątek i niedzielę zielonoświątkową.

* * * * *

W roku 1962 usunięto z uniwersytetu im. św. Jana w Nowym Jorku dwie pary studentów, z których jedna para zawarła ślub w urzędzie stanu cywilnego, a druga występowała w charakterze świadków. List rektoratu głosił, że "małżeństwo takie jest bardzo grzeszne i stało się przyczyną publicznego skandalu".

* * * * *

„Długo to rozważałem, ale wreszcie uświadomiłem sobie, że każde życie jest darem od Boga. Dlatego nawet jeśli zaczyna się w tak koszmarnych okolicznościach jak gwałt, oznacza to, że Bóg chciał, by tak się stało” - mówił w listopadzie 2012 roku kandydat do Senatu USA z Indiany Richard Mourdock.

* * * * *

W Izraelu nie istnieją śluby cywilne, można wziąć wyłącznie ślub religijny, udzielany przez rabina. Dodatkowo prawo nie pozwala na małżeństwa mieszane Żydów z nie-Żydami.

* * * * *

Władze Gambii urządziły w 2009 roku szereg polowań na czarownice, zatrzymując prawie tysiąc osób. W polowaniach wzięła udział policja, wojsko, agenci służ bezpieczeństwa oraz straży przyboczna prezydenta Yahya Jammeha.

* * * * *

Relikwia świętej Teresy z Lisieux przez 14 dni przebywała w czerwcu 2008 roku w kosmosie. Zabrał ją na pokład promu kosmicznego Discovery 47-letni amerykański astronauta Ron Garan. Relikwię udostępniły astronaucie karmelitanki bose z New Caney w Teksasie.

* * * * *

W Arabii Saudyjskiej pomiędzy Jiddah i Ryadh są dwie autostrady. Jedna dla muzułmanów druga dla obcych. Jazda po nie swojej autostradzie jest karalna.

* * * * *

W 2006 roku 60-letnia Mina Devi z indyjskiego stanu Assam poślubiła jedną z świętych ksiąg hinduizmu - Bhagavad Gita (Pieśń Pana). Nie miałam ochoty poślubić mężczyzny – powiedziała kobieta po ceremonii zaślubin z księgą.

* * * * *

Od 2009 roku ortodoksyjni Żydzi, którzy pracują w szabat w stowarzyszeniu pierwszej pomocy Magen David Adom, jako wolontariusze w służbach ratunkowych, mogą korzystać z telefonów komórkowych. Numery muszą jednak wybierać zębami. W weekend religijni Żydzi nie mogą pracować i muszą powstrzymywać się od wszelkiej aktywności.

* * * * *

W Irlandii nadal istnieje prawo, według którego za uprawianie czarów, magii itp. należy się rok więzienia.

* * * * *

W 2012 roku dwie główne chrześcijańskie telewizje z USA - Daystar TV i Trinity Broadcasting Network - wysłały swoje ekipy do Jerozolimy i wykupiły budynki na studia w okolicach Góry Oliwnej, by relacjonować na żywo przyjścia Mesjasza.

* * * * *

W 2007 roku 25-letni hinduski kapłan, Manoj Baghel, popełnił samobójstwo, wypijając truciznę w świątyni w miejscowości Raigarh. Zapowiedział, że powróci do życia po 72 godzinach. Nadal czekamy.

* * * * *

W Arabii Saudyjskiej gdy kobieta chce opuścić kraj musi na granicy przedstawić odpowiednie zezwolenie od swojego opiekuna, którym jest mąż, ojciec, syn lub brat. A najlepiej gdy któryś z nich towarzyszy kobiecie w wyjeździe.

* * * * *

W RPA w prowincji Kwa Zulu-Natal grupa uczniów szkoły średniej w 2007 roku podpaliła dwie kobiety za rzekome rzucanie czarów na ich szkołę, co miało sprowadzić na nią złe duchy.

* * * * *

W Libii w 1977r. sad, zgodnie z prawem islamskim, skazał na miesiąc wiezienia psa, który pogryzł człowieka.

* * * * *

W Wirginii (USA) rytuały kościelne traktowane są z niezwykłą powaga. Jeśli ktoś zostanie przyłapany podczas mszy np. na żuciu gumy, zostaje niezwłocznie zelżony przez wynajętych do tego celów pomocników pastora.

* * * * *

W Maine (USA) zabronione jest słuchanie w niedziele radiowych audycji rozrywkowych.

* * * * *

W 2008 roku rząd Afganistanu zakazał prywatnym telewizjom nadawanie "nieobyczajnych i grzesznych" indyjskich seriali, które są uwielbiane przez Afgańczyków. Zażądali tego ministrowie rządu prezydenta Hamida Karzaja.

* * * * *

W Polsce mężczyzn z widoczna ułomnością nie przyjmuje się do seminarium duchownego.

* * * * *

Malezyjska policja aresztowała w 2005 roku 58 członków sekty, która oddawała cześć wielkiemu dzbankowi do herbaty. Organizacja została zakazana przez władze, które uznały ją za niebezpieczną.

* * * * *

W Hariford (Connecticut, USA) zabronione jest całowanie żony w niedziele.

* * * * *

W Tanzanii (Afryka) pan młody składając przysięgę małżeńską, pod groźbą kary wiezienia musi powtarzać za urzędnikiem następujące słowa: "Niech się wykrwawię, niech mnie piorun roztrzaska, nich mnie zeżre krokodyl, niech ogłuchnę i oślepnę, niech stanę się żebrakiem, jeśli oszukam lub opuszczę żonę".

* * * * *

W nocy z 11 na 12 września 2007 roku Etiopia hucznie świętowała przyjście nowego... 2000 roku. Siedmioletni poślizg Etiopczyków wynika z tego, że obowiązuje tam kalendarz koptyjski.

* * * * *

Synod Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej domaga się zakazu stosowania nowej identyfikacji podatkowej. Hierarchowie stwierdzili, ze w kody kreskowe wpleciono znaki przypominające szóstki, a to jest symbol antychrysta (słynne 666).

* * * * *

W Iranie, w toalecie nie można korzystać z gazety. W gazecie może bowiem znajdować się zdjęcie imama albo święte słowo.

* * * * *

Wielki mufti Arabii Saudyjskiej Abdulaziz al-Szejk w 2009 roku stwierdził, że „wydawanie za mąż 10-letnich dziewczynek jest dopuszczalne, a ci, którzy uważają, że 10-latki są na małżeństwo za młode, są wobec tych dziewcząt niesprawiedliwi. Zaś wszyscy ci, którzy sądzą, że kobiety nie powinny wychodzić za mąż przed ukończeniem 25 lat, kroczą złą drogą".

* * * * *

W Oklahomie (USA) obowiązuje zakaz rzucania czarów na nauczycieli przez uczniów.

* * * * *

W Turcji kandydat na studenta musi być ogolony. Na studia nie są przyjmowani także kandydatki w chustach na głowach.

* * * * *

Prawo kościoła rzymsko-katolickiego zakazuje homoseksualistom malowania świętych obrazów.

* * * * *

Według danych policji religijnej w Arabii Saudyjskiej w ciągu 2007 roku aresztowano ponad 100 czarowników - podała saudyjska policja.

* * * * *

W 2007 roku na południu Indii w Hyderabad, dwóch mężczyzn w bestialski sposób zaatakowało hinduskiego „świętego starca”, któremu ucięli prawą nogę. 80 letni Yanadi Kondaiah, niepotrzebnie rozgłaszał, że jego prawa noga posiada moc leczniczą.

* * * * *

W stanie Minnesota (USA) kobieta, która przebierze się za świętego Mikołaja, może trafić do wiezienia na 30 dni.

* * * * *

Linie lotnicze Nepal Airlines w 2007 roku poświęciły dwie kozy bóstwu hinduskiemu, by uchronić się przed awariami samolotów Boeing 757.

* * * * *

W Libanie obowiązuje zakaz tracenia dziewictwa przed ślubem. Jeśli maż udowodni, ze oblubienica nie była dziewica, ma prawo odesłać ją z powrotem do rodziców.

* * * * *

„Dziękujemy Bogu za tsunami i za 5 tysięcy martwych Szwedów! Modlimy się, aby 20 tysięcy zaginionych Szwedów zostało uznanych za martwych” - takie hasła umieściła na swoich stronach internetowych w 2005 roku parafia baptystów z Westboro w USA, według której tsunami było karą Boga za zalegalizowanie homoseksualizmu w Szwecji i za wyrok skazujący zielonoświątkowego pastora Ake Green'a za obrażanie osób orientacji homoseksualnej.

* * * * *

W Wigilię Bożego Narodzenia ulice w Caracas są rano zamknięte dla samochodów. Wszystko po to, by mieszkańcy miasta mogli dojechać do kościoła na...rolkach. Czynią tak od lat, przez co stało się to już świąteczną tradycją.

* * * * *

Ortodoksyjni rabini z Izraela zabronili wiernym korzystania z Internetu, bo "wodzi ludzi na pokuszenie i prowadzi do grzechu".

* * * * *

John Harwey Kellogg, adwentysta dnia siódmego, wynalazł płatki śniadaniowe, które miały mieć właściwości zmniejszania popędu seksualnego u młodych ludzi, w szczególności miały pomagać w zwalczaniu masturbacji. Ponieważ płatki te są nadal w sprzedaży - ich konsumentów prosimy o informacje czy potwierdzają te właściwości.

* * * * *

Nauczyciele religii w polskich szkołach otrzymali poufny zakaz straszenia dzieci diabłem.

* * * * *

Gdy w katedrze w Lincoln (Wielka Brytania) kręcono kilka scen do filmu „Kod Leonarda da Vinci”, 61-letnia katolicka zakonnica, siostra Mary Michael klęczała przed katedrą przez 12 godzin i się modliła o to aby nie powstała ekranizacja książki Dana Browna. Bóg jej nie wysłuchał.

* * * * *

W Arabii Saudyjskiej nie wolno nosić krzyża na szyi, ani przechowywać w domu Biblii.

* * * * *

W 2003 roku dziewięcioletnia dziewczynka z plemienia Santhal w Indiach wyszła za mąż za psa, zgodnie z plemiennym rytuałem, według którego czworonożny mąż ma chronić dziecko przed diabłem.

* * * * *

Wielki Ajatollah Lotfollah Safi Golpaygani przestrzegł mieszkańców Iranu przed używaniem portalu społecznościowego Facebook. Duchowny uważa, że samo posiadanie profilu na tym portalu jest grzechem, a jego zawartość jest sprzeczna z zasadami islamu. W roku 2012 w Iranie z Facebooka korzystało około 17 mln osób, mimo że w kraju istnieją surowe ograniczenia dotyczące korzystania z portali społecznościowych.

* * * * *

Zdaniem polskich duchownych oglądanie filmu pt. "Ksiądz" (historia duszpasterza-homoseksualisty) jest ciężkim grzechem.

* * * * *

Prawo kanoniczne zakazuje udzielaniu ślubów poza murami świątyni, z wyjątkiem domu lub szpitala. Ostatnio władze kościelne odmówiły udzielania ślubów w samolocie, łodzi podwodnej i basenie.

* * * * *

Pastor Kevin Swanson stwierdził podczas Narodowej Konferencji Praw Religijnych w USA, w listopadzie 2015 roku, że rodzice powinni raczej "uwiązać dzieciom u szyj kamienie i pozwolić im utonąć na pełnym morzu, niż wychowywać je na powieściach o Harrym Potterze i filmach "Jak wytresować smoka".

* * * * *

Harold Camping (1921-2013) amerykański biznesmen i pisarz chrześcijański wsławił się trzykrotnym przepowiedzeniem końca świata, obliczonymi na podstawie Biblii: 21 V 1988, 7 IX 1994, i 21 V 2011. Camping na kampanię informującą o końcu świata wydał ponad 100 milionów dolarów.

* * * * *

Parlament Malty przyjął w 2011 roku ustawę zezwalającą na rozwody. Malta do tej pory była jedynym krajem w Europie, w którym nie było rozwodów.

* * * * *

Islamski duchowny, mieszkający w Europie, w roku 2011, ostrzegł kobiety, by nie zbliżały się do bananów, ogórków oraz podobnych produktów, by "nie myśleć o seksie". Na listę zakazanych dla kobiet pokarmów trafiły również marchewki i cukinie.

* * * * *

Pewien urzędnik indonezyjskiej administracji państwowej w 2012 roku napisał na Facebooku, że "Bóg nie istnieje". Za bluźnierstwo tego rodzaju grozi w Indonezji pięć lat więzienia.

* * * * *

W 2015 roku wielebna Donna Larson, która prowadzi blog "Rapture and End Times"  podała datę końca świata. Apokalipsa nadejdzie już w 2017 roku. Natomiast Świadkowie Jehowy podają inną datę, według nich koniec nastąpi w roku 2034 roku.

* * * * *
 

Data utworzenia: 08/12/2007 @ 17:23
Ostatnie zmiany: 15/11/2021 @ 17:12
Kategoria : RÓŻNOŚCI
Strona czytana 12387 razy


Wersja do druku Wersja do druku

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego artykułu.
Bądź pierwszy!

 
Trzecie Oczko
0-ameryka-gold.jpg0-ameryka-03-Sacsayhuaman.JPG0-ameryka-Maya.jpg0-maya-pismo.gif0-ameryka-Inca2.gif0-ameryka-Aztec-xolotl.jpg0-ameryka_chichen_itza.jpg0-ameryka-machu-picchu_2.jpg0-ameryka_Chac mool.jpg0-ameryka-religia2.jpg0-ameryka-Xalapa.jpg0-ameryka-JaguarGod.jpgmask-teotihuacan.jpg0-ameryka-olmec.jpg0-ameryka-03.jpgprecolumbiana-peru.jpg0-moche.jpg0-ameryka-jukatan.jpg0-ameryka-05.jpg0-ameryka-piramida2.jpg0-ameryka-El_Tajin.jpg0-america-Teotihuacan2.jpg0-ameryka-gold2.jpg0-america-Teotihuacan.jpg0-ameryka-el-tajin.jpg0-ameryka-saqsay4.jpg0-ameryka-Chichen-Itza.jpg0-ameryka-01.jpg0-ameryka-skull.jpg0-ameryka-maska3.jpg0-ameryka_Kalasasaya_Tiwanaku_Bolivia.jpg0-ameryka_Maize God.jpg0-ameryka-inca.jpg0-mex_tula2.jpg0_maya4.jpg0-ameryka-uxmal7.jpgameryka-grzyb.png0-ameryka-Uxmal_Pyramid_of_the_Magician.jpg0-ameryka-religion-aztecas2.jpg0-nazca.jpg0-ameryka-Palenque.jpg0-maja.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij => WISZNUIZM <<==

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 7056679 odwiedzający

 248 odwiedzających online