Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Ameryka
Australia i Oceania

BAHAIZM - Spotkanie Warszawa - listopad 2009

W niedzielę 8 listopada – w Centrum Bahaickim na Ursynowie odbyło się niezwykłe spotkanie międzywyznaniowe.

Zaprosiliśmy przedstawicieli i wyznawców głównych religii: judaizmu, chrześcijaństwa, islamu, buddyzmu i innych, abyśmy wszyscy razem wysłuchali modlitwy każdego z wyznań oraz podyskutowali, jak możemy pozbyć się uprzedzeń, jak dążyć do świata bez barier, wojen i animozji. A wreszcie, aby przy herbatce poznać się lepiej i dzięki temu odnaleźć podobieństwa. Cel ten został w pełni osiągnięty!

Specjalnymi gośćmi byli rabin Chaim dov Beliak z postępowej wspólnoty żydowskiej Beit Warszawa oraz buddyści tybetańscy.

Najpierw wszyscy zgromadzeni wysłuchali modlitw żydowskiej, buddyjskiej, muzułmańskiej, chrześcijańskiej, w języku esperanto oraz bahaickich: po polsku oraz w języku perskim.

Rabin dov Beliak podkreślił jak ważne jest okazywanie gościnności, nie tylko poprzez oferowanie herbaty na przykładzie przypowieści o Sarze i Abrahamie, którzy okazali gościnność trzem nieznajomym. Stworzymy prawdziwą gościnność i solidarność tylko wtedy, gdy zdamy sobie sprawę z tego, że inni też cierpią.

Reprezentanci buddyzmu zauważyli, że wszystkie religie nauczają miłości, współczucia, serdeczności i jeżeli naprawdę będziemy to stosowali w życiu, prawa człowieka na świecie nie będą łamane.

Przedstawione przez gości idee zgadzają się w pełni z zasadami wiary bahá`í, która mówi, że jest jeden Bóg, podstawa religii jest ta sama, a my jesteśmy jedną wielką rodziną, owocami jednego drzewa i liśćmi jednej gałęzi.

Warszawska wspólnota bahá`í zaprasza na następne takie spotkanie 13 grudnia (niedziela) o godz. 16:00 w Centrum Bahaickim przy ul. Lanciego 13 lokal użytkowy nr U6.

www.bahai.org.pl

 


Data utworzenia: 10/11/2009 @ 21:17
Ostatnie zmiany: 30/07/2018 @ 02:25
Kategoria : BAHAIZM
Strona czytana 2801 razy


Wersja do druku Wersja do druku

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego artykułu.
Bądź pierwszy!

 
Trzecie Oczko
0-china-hui.jpg0-chiny-11.jpg0-chiny-20.jpg0-chiny-23.jpg0-chiny-wanshou_temple_beijing.jpg0-chiny-lama-temple.jpg0-chiny-06.jpg0-chiny-02.jpg0-chiny-Beijing2.jpg0-chiny-Hunyuan_Xuankong.jpg0-chiny-religion.jpg0-chiny-dragon2.jpg0-chiny-07.jpg0-chiny-08.jpg0-chiny-Temple of Heaven.jpg0-chiny-05.jpg0-chiny-bian_lian.jpg0-chiny-17.jpg0-Chinese Dragon.jpg0-chiny-incense-temple-beijing.jpg0-chiny-taoism.jpg0-chiny-huayan-temple.gif0-Chiny-Klasztor-Szaolin-cmentarz-mnichow.jpg0-chiny-18.jpg0-chiny-10.jpgoltarz-nieba.jpg0-chiny-accupuncture.jpg0-chiny_GIRL_PRAYING.jpg0-chiny-Hall of Prayer for Good Harvest.jpg0-chiny-Hunyuan.jpg0-chiny-terracotta-army2.jpg0-chiny-opera2.jpg0-chiny-Confucius.jpg0-chiny-dragon.jpg0-chiny-opera.jpg0-chiny-15.jpg0_chinese_new_year.jpg0-chiny-tai.jpg0-chiny-12.jpg0-chiny-Sakado_Xientengong_Tenmon.jpg0-chiny-22.jpg0-chhiny_Beijing_opera.JPG0-chiny-tai-chi.jpg0-china-red-door-lions.jpeg0-chiny-24.jpg0-chiny-14.jpg0-chiny_summer_place_bridge_beijing.jpg0-chiny-09.jpg0-chhiny_Beijing_opera2.jpg0-chiny-21.jpg0-chiny-zuangh.jpg0-chiny-dragon3.jpg0-chiny-Taoism-Taichi-Sports-Priests.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 2938658 odwiedzający

 51 odwiedzających online