Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Ameryka
Australia i Oceania

BAHAIZM - Spotkanie Warszawa - listopad 2009

W niedzielę 8 listopada – w Centrum Bahaickim na Ursynowie odbyło się niezwykłe spotkanie międzywyznaniowe.

Zaprosiliśmy przedstawicieli i wyznawców głównych religii: judaizmu, chrześcijaństwa, islamu, buddyzmu i innych, abyśmy wszyscy razem wysłuchali modlitwy każdego z wyznań oraz podyskutowali, jak możemy pozbyć się uprzedzeń, jak dążyć do świata bez barier, wojen i animozji. A wreszcie, aby przy herbatce poznać się lepiej i dzięki temu odnaleźć podobieństwa. Cel ten został w pełni osiągnięty!

Specjalnymi gośćmi byli rabin Chaim dov Beliak z postępowej wspólnoty żydowskiej Beit Warszawa oraz buddyści tybetańscy.

Najpierw wszyscy zgromadzeni wysłuchali modlitw żydowskiej, buddyjskiej, muzułmańskiej, chrześcijańskiej, w języku esperanto oraz bahaickich: po polsku oraz w języku perskim.

Rabin dov Beliak podkreślił jak ważne jest okazywanie gościnności, nie tylko poprzez oferowanie herbaty na przykładzie przypowieści o Sarze i Abrahamie, którzy okazali gościnność trzem nieznajomym. Stworzymy prawdziwą gościnność i solidarność tylko wtedy, gdy zdamy sobie sprawę z tego, że inni też cierpią.

Reprezentanci buddyzmu zauważyli, że wszystkie religie nauczają miłości, współczucia, serdeczności i jeżeli naprawdę będziemy to stosowali w życiu, prawa człowieka na świecie nie będą łamane.

Przedstawione przez gości idee zgadzają się w pełni z zasadami wiary bahá`í, która mówi, że jest jeden Bóg, podstawa religii jest ta sama, a my jesteśmy jedną wielką rodziną, owocami jednego drzewa i liśćmi jednej gałęzi.

Warszawska wspólnota bahá`í zaprasza na następne takie spotkanie 13 grudnia (niedziela) o godz. 16:00 w Centrum Bahaickim przy ul. Lanciego 13 lokal użytkowy nr U6.

www.bahai.org.pl

 


Data utworzenia: 10/11/2009 @ 21:17
Ostatnie zmiany: 30/07/2018 @ 02:25
Kategoria : BAHAIZM
Strona czytana 2939 razy


Wersja do druku Wersja do druku

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego artykułu.
Bądź pierwszy!

 
Trzecie Oczko
encyklopedia-kat-1.jpgMagia-w-Sredniowieczu_Richard-Kieckhefer.jpgborkowski-socjologia.pngPiecioksiag-v.jpghis-s.bmpmitologia-slowian-gi.jpgSzamanizm-Andrzej-Szyjewski.jpgmitologia-cz-afryki.jpgksiega-tura.jpg1001-o-bogu.jpgbog-einsteina.jpgmitologia-mezopotamii.jpgSredniowieczne-herezje-Malcolm-Lambert.jpgtyloch-rekopisy.jpgkosidowski-rumaki.jpgmichalowski-n-t-piramidy.jpgmitologia-lu-syberii.jpgwojcik-historia-p-XVII.jpgpokarm-bogow.jpegpopko-huryci.jpgpolska-piastow.jpgtajemnice-biblii.jpgtradycje-tolerancji.jpgNowodworski-Encyklopedia_koscielna.jpegmitologia-korei2.jpgkrawiec-seksualnosc.jpgboas-umysl-cz-pierwotnego.jpgsladami-etruskow.jpgsandauer.jpgdonini.jpgmitologia-sta-grecji.jpgsztuka-starozytnego-wschodu-2.gifmitologia-indyjska.jpgKsiega-Rodz-interlinearna.jpgobrzedy-rytualy.jpg1001-rzeczy-o-biblii.jpgmargul-jak-umier.jpgWandalowie-i-ich-afrykanskie-panstwo-Strzelczyk.jpg5-wielkich-religii-swiata.jpgfedon2x.jpgw-kregu-religii.jpgmitologia-arabow.jpgmitologia-sta-egiptu.jpghomo-ludens-h.jpgfreud-czlowiek.jpgmalinowski-mit.jpgMot-na-czarownice.jpgokultyzm-magia-wrozby.jpgHistoria-piekna-eco.jpghistoria-polski-sz.jpglevi-strauss-totemizm.jpgstu-mat-2005.jpgkuncewicz-piotr-antyk.jpgpapiestwo.jpgPOA2.bmpepos-Chassang.jpggilgamesz.jpgzarys-dziejow.jpgklatwa-eng.jpgkrawczuk-s-do-starozytnosci.jpgsztuka-starozytnego-wschodu-1.gifbloch-etruskowie.jpgNowy-Testament-H.jpgdumezil.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 3044806 odwiedzający

 42 odwiedzających online