Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

BAHAIZM - Spotkanie Warszawa - listopad 2009

W niedzielę 8 listopada – w Centrum Bahaickim na Ursynowie odbyło się niezwykłe spotkanie międzywyznaniowe.

Zaprosiliśmy przedstawicieli i wyznawców głównych religii: judaizmu, chrześcijaństwa, islamu, buddyzmu i innych, abyśmy wszyscy razem wysłuchali modlitwy każdego z wyznań oraz podyskutowali, jak możemy pozbyć się uprzedzeń, jak dążyć do świata bez barier, wojen i animozji. A wreszcie, aby przy herbatce poznać się lepiej i dzięki temu odnaleźć podobieństwa. Cel ten został w pełni osiągnięty!

Specjalnymi gośćmi byli rabin Chaim dov Beliak z postępowej wspólnoty żydowskiej Beit Warszawa oraz buddyści tybetańscy.

Najpierw wszyscy zgromadzeni wysłuchali modlitw żydowskiej, buddyjskiej, muzułmańskiej, chrześcijańskiej, w języku esperanto oraz bahaickich: po polsku oraz w języku perskim.

Rabin dov Beliak podkreślił jak ważne jest okazywanie gościnności, nie tylko poprzez oferowanie herbaty na przykładzie przypowieści o Sarze i Abrahamie, którzy okazali gościnność trzem nieznajomym. Stworzymy prawdziwą gościnność i solidarność tylko wtedy, gdy zdamy sobie sprawę z tego, że inni też cierpią.

Reprezentanci buddyzmu zauważyli, że wszystkie religie nauczają miłości, współczucia, serdeczności i jeżeli naprawdę będziemy to stosowali w życiu, prawa człowieka na świecie nie będą łamane.

Przedstawione przez gości idee zgadzają się w pełni z zasadami wiary bahá`í, która mówi, że jest jeden Bóg, podstawa religii jest ta sama, a my jesteśmy jedną wielką rodziną, owocami jednego drzewa i liśćmi jednej gałęzi.

Warszawska wspólnota bahá`í zaprasza na następne takie spotkanie 13 grudnia (niedziela) o godz. 16:00 w Centrum Bahaickim przy ul. Lanciego 13 lokal użytkowy nr U6.

www.bahai.org.pl

 


Data utworzenia: 10/11/2009 @ 21:17
Ostatnie zmiany: 30/07/2018 @ 02:25
Kategoria : BAHAIZM
Strona czytana 4425 razy


Wersja do druku Wersja do druku

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego artykułu.
Bądź pierwszy!

 
Trzecie Oczko
historia-indii.jpghistoria-swiata-w-6-szk.jpgKreyser K- Cztery pory.jpgdogmat-ch.jpgrel-rze-r-zielinski.jpgmariawityzm-rybak.jpgzagin-cyw.jpgkopalinski-drugi-kot-w.jpgonfray.jpggrant.jpge-d-i-c.jpgcav-pis-nie.jpgzwolinski-wielkie-rel-w.jpghymny-r-michalski.jpgcarcopino.jpgstomma-zycie.jpghis-kos=danielou.jpgKrotkie wprowadzenie w zen.jpgAFRYKA-2.jpgfajdros-p.jpgwierzenia-praslo.jpgetyka-m-s.jpgreligia_babilonii_i_asyrii.jpgmitologia-s-italii-krawczuk.jpgplaton-timajos.jpgmireaux.pngz-ufnoscia-wp.jpgpawi-t.jpg4746_big.jpghistoria-b.jpgelementarne.jpgsocjolog-relig-1983.jpgdzieje-filozofii-r.jpggnilka-koran-i-ch.jpgjazy-sw-ik.jpgcezar-170.jpgmanteuffel-naro.jpgmezopotamia.jpgtyloch.jpgpelka-sladami.jpgmitologia-germ.jpgnie-w-za-i-h.jpgjerozolima.jpgSand-kiedy-i-jak.jpgzl-ga-fr.jpgReligie-swiata.jpgLITERA-NA S-1987-11.jpgprzyp.jpgseks-ar.jpgkrolestwo.jpgpo-mu-ko.pngsk-po.jpgIlustro-historia-s.jpgG-Hetyci.jpgkos-ks.jpghistorie-nie-st.jpgskkadankowa-bohaterowie.jpgswiat-tr-ar.jpgmur_separacji_2.jpgwenus-e-l.jpgALCHEMIA-KULTURY.jpgcyk baala.jpgwiek-rewolucji-seksualnej.jpgbzzol.jpgcerny-rel.jpgk-p-p.jpgzy-co-etru.jpgLeroi-Gourhan - Religie prehistoryczne.jpgwprow-do-et-rel.jpgczy-przed-wielkim-w.jpgabc-ST.jpgjoannici-hes.jpgkonopacki.jpgmonsun.jpgjasp-au.jpgszoka-herkules.jpgksiega-cudow-gordon.jpgflis-chrzescijanstwo-i-europa.jpgbuzek-historia.jpgwinniczuk.jpgreli-kult2.jpgbod-i-kobieta.jpgwolski2.jpgza-bi.jpgwprowadzenie-d-filozofii.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 4225680 odwiedzający

 37 odwiedzających online