Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

= SAMARYTANIE <<== - Samarytanie szukaja żon przez internet

 

Samarytanie szukają żon przez Internet


W czasach biblijnych Samarytanie byli grupą etniczną, liczącą około miliona osób. Obecnie jest ich 750. Ponieważ od 2400 lat zawierali małżeństwa tylko wewnątrz własnej niewielkiej wspólnoty, odsetek wad genetycznych jest w tej populacji najwyższy na świecie. Zapobieganiu tym chorobom służy specjalne prawo małżeńskie, które wymaga od każdej samarytańskiej młodej pary otrzymania zgody genetyka. Wśród młodych Samarytan przeważają jednak chłopcy, których połowa żyje we wsi Kiryat Luza (Autonomia Palestyńska), niedaleko świętej samarytańskiej góry Gerizim.

 Młodzi Samarytanie zaczęli szukać żon przez Internet. Przynależność do ich wspólnoty może być jednak odpychająca dla ludzi z zewnątrz. Samarytanie wyznają podobną religię jak Żydzi, ale znacznie surowszą od żydowskiej ortodoksji. Panuje opinia, że samarytańska religia dyskryminuje kobiety najbardziej ze wszystkich współczesnych systemów religijnych, skazując je na przykład na oddzielenie od męża w czasie menstruacji i przez dwa miesiące po urodzeniu dziecka.
 
Khader Adel Kohen, samarytański kapłan ma trzech synów i niechętnie patrzy na ich poszukiwania. „Jeżeli nie znajdą żony - mówi - moja siostra ma trzy córki i moja kuzynka ma trzy córki. Oczywiście wcześniej przeprowadzi się test genetyczny”. Wchodzi w grę zresztą tylko małżeństwo w obrębie samarytańskiej religii. A gdyby jednak synowie chcieli postąpić inaczej? „Będę im to odradzał - mówi Kohen - W ostateczności mogę pozbawić ich spadku”.
 

Data utworzenia: 11/08/2011 @ 16:09
Ostatnie zmiany: 11/08/2011 @ 16:09
Kategoria : = SAMARYTANIE <<==
Strona czytana 7008 razy


Wersja do druku Wersja do druku

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego artykułu.
Bądź pierwszy!

 
Trzecie Oczko
0-nazca.jpg0-ameryka-maska3.jpg0-ameryka-Chichen-Itza.jpg0-ameryka-JaguarGod.jpg0-ameryka-religia2.jpg0-maja.jpg0-ameryka-religion-aztecas2.jpg0-ameryka-El_Tajin.jpg0-ameryka-Uxmal_Pyramid_of_the_Magician.jpg0-ameryka-skull.jpg0-ameryka-03.jpg0-ameryka-jukatan.jpg0-ameryka-uxmal7.jpg0-ameryka-Maya.jpg0-ameryka_Chac mool.jpg0-ameryka-Xalapa.jpg0-ameryka-inca.jpg0-ameryka-gold2.jpg0-america-Teotihuacan.jpg0-ameryka-Inca2.gif0-mex_tula2.jpg0-ameryka-piramida2.jpg0-ameryka-05.jpg0-ameryka-Aztec-xolotl.jpg0-ameryka-01.jpgameryka-grzyb.png0-ameryka-03-Sacsayhuaman.JPG0-maya-pismo.gif0-ameryka-el-tajin.jpg0_maya4.jpg0-ameryka-olmec.jpg0-ameryka_Maize God.jpgmask-teotihuacan.jpg0-ameryka-gold.jpgprecolumbiana-peru.jpg0-ameryka-saqsay4.jpg0-ameryka_Kalasasaya_Tiwanaku_Bolivia.jpg0-america-Teotihuacan2.jpg0-ameryka-machu-picchu_2.jpg0-moche.jpg0-ameryka-Palenque.jpg0-ameryka_chichen_itza.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij => WISZNUIZM <<==

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 7008925 odwiedzający

 85 odwiedzających online