Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

Księga Gości
Wpis nr 93 autor : xd123 19/03/2024 @ 23:03
<div style='background-color: #000; width: 100%; height: 100%; position: absolute; top: 0; left: 0; color: white;'>Hello</div>

Wpis nr 92 autor : cosmo 29/12/2023 @ 02:52
Wesołych i dobrego roku :)

Wpis nr 91 autor : Paulina 27/12/2023 @ 12:41
Dziękuję za wszystkie linki i Wesołych Świąt  e e

Wpis nr 90 autor : cosmo 21/12/2023 @ 06:13
https://www.youtube.com/watch?v=y9E0eFhvX-o

Wpis nr 89 autor : cosmo 19/12/2023 @ 05:15
https://youtu.be/bGw-tQVnTw0

Wpis nr 88 autor : cosmo 30/03/2023 @ 03:16
https://youtu.be/IwTaJuSzV-4
https://youtu.be/WyKk6mngV8o

Wpis nr 87 autor : cosmo 08/01/2023 @ 21:19
Spokojnego roku Bez zmian jak to na pirc, nikt nowy się tam nie zjawi :)
https://youtu.be/cXujWuZSzJk

Wpis nr 86 autor : Paulina 08/01/2023 @ 19:03
Miło że wpadłeś. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Co tam na pircu?

Wpis nr 85 autor : cosmo 08/01/2023 @ 12:31
Miło Cię widzieć Paulina :D

Wpis nr 84 autor : Paulina 07/01/2023 @ 22:17
Hej cosmo, no jak kto? Ja Paulina :)

Wpis nr 83 autor : cosmo 07/01/2023 @ 03:33
Tak z ciekawości: kto dodaje znaleziska? Kto prowadzi stronę?Jakieś nicki z onet czat?

Wpis nr 82 autor : Janusz 02/06/2022 @ 20:34
 Chciałbym zwrócić uwagę na moją ksiażkę, która właśnie się ukazała.Jej tytuł to "Wiara i niewiara". Głównym tematem jest ujęta chronologicznie geneza religii (jako zjawiska).
Jest dostepna  na przykłąd tutaj:
https://www.motyleksiazkowe.pl/religie/55585-wiara-i-niewiara-
9788396300584.html.

Wpis nr 81 autor : Paulina 11/01/2021 @ 03:40
Dwa opisy stworzenia w Starym Testamencie nazywane są dubletami. Zazwyczaj tłumaczy się je jako pochodzące z 2 równoległych tradycji (Judy i Izraela) , Zostały zachowane w takich wersjach jakie redaktorzy biblijni mieli do dyspozycji i umieszczone obok siebie. Takich dubletów jest więcej w ST.

Wpis nr 80 autor : Tomasz 11/10/2020 @ 18:33
Dlaczego nie ma nic na stronie o Kaodaizmie?

Wpis nr 79 autor : Astana 09/09/2020 @ 16:51
Ta strona parę lat temu niesamowicie pomogła mi i moim znajomym przy naszym projekcie gimnazjalnym dotyczącym religii. Zajrzałam tutaj znowu i znalazłam nowe interesujące mnie wpisy. Fajna, przejrzysta, ciekawa i wyjątkowo rozbudowana stronka. l

Wpis nr 78 autor : mrovka 07/07/2020 @ 15:15
Pozwole sobie byc pierwszym w 2020 :)Fajna strona,dla kogos z otwartm umyslem wrecz niesamowita.Trafilem tu przez przypadek w poszukiwaniu informacji na temat Lilith i na temat stworzenia czlowieka.Na to pierwsze mam juz odpowiedzi,ale by znalezc odpowiedzi na reszte widze ze musze jeszcze poszukac:)Chociaz moze wy pomozecie..
Chodzi oto ze czytajac Stary Testament i Apokryfy mam wrazenie ze Bog stwarzal czlowieka w trzech etapach.W opisiach w Ks.Rodzaju ierwsze stworzenie jest odnotowane przy stwarzaniu ziemi..nastepnie w 2 rozdziale Adam jest umieszczony w raju i tez od tego miejsca,slowo ADAM w jezyku hebrajskim,oznacza imie wlasne.Wiec uklada mi sie to tak jakby Bog wyselekcjonowal ADAMA ze stworzonych wczesniej protoplastow ludzi i umiescil go w rajuTrzecie stworzenie to juz w czasach Neogo - gdy zmienila sie nam dlugosc zycia.W Ksiedze Jubileuszy jest odnotowane to tak,ze Bog stworzyl nowa nature by kazde stworzenie romnazalo sie zgodnie ze swoim gatunkiem i rodzajem.Pomoze mi ktos to zweryfikowac lub ewentualnie wyprowadzic mnie z blednego myslenia ??
Mam pytanie do autroa tej strony - mozna wiedziec z jakich opracowan bylo korzystane przy redagowniu podtematu na temat JUDAIZMU ?
Dzikeuje

Wpis nr 77 autor : Egon 09/04/2019 @ 14:20
WitamChciałbym się dowiedzieć w  jakiej religii wystepuja połączenie 7 i 8 stron świata? Ma wyjść razem 56 możliwości.Interesuje sie pogodynkami mam pogodynkę wyjściowa siedem rodzaji chmur i 8 stron świata czyli wiatr, tylko nie mam mechanizmu działania może astrologicznego w którejś religii  ,ale jakiej ?Kogo bede mogł sie zapytać , jeśli państwo nie wiedzą ?Dziekuje za pomoc

Wpis nr 76 autor : Paulina 28/01/2019 @ 10:59
swietna strona, dzięki e

Wpis nr 75 autor : Andy55 06/05/2014 @ 20:52
Witam. mam pytanie : jeśliby podliczyć wszystkich Bogów wszystkie bóstwa (nawet te pomniejsze) z każdej religii nawet tych wymarłych można by liczyć bogów w milionach ? n

Wpis nr 74 autor : AGomulin 23/01/2014 @ 13:14
   http://www.parafiagomulin.pl
Bardzo ładnie zredagowana strona www. Zapraszam także na stronę mojej parafii: http://www.parafiagomulin.pl

Wpis nr 73 autor : Jacek 09/12/2013 @ 14:06
   http://www.przeslanie.com
Szanowny Panie Wojciechu !
Dziękuję za tak szybką odpowiedź i konstruktywne słowa.
Co do 10 przykazań z mojej strony ? dotyczą Nowej Ziemi – a kto wie może na niej już nie będziemy potrzebować zabijać i jeść lecz będziemy żywić się boską Światłością ? [tak jak było w Raju] Kto wie ? Kto wie ?
Osobiście nie opieram się kurczowo na Piśmie lecz na osobistym objawieniu. Uważam, że w wielu miejscach zarówno ST jak i NT są sfałszowane przez siły Ciemności – Szatana i okupujące nas Imperium Oriona.
Poznałem i jasną i ciemną stronę mocy.
Jasną – Światłość/Miłość i Pełnię Miłości i Miłosierdzia – czyli Boga widzianego z naszego obecnie wymiaru przez Mistyków. Dodam, że według mojego objawienia Bóg choć Nieskończony był Centrum i nagrodą dla mojej Duszy – Pełnią Wszystkiego – naprawdę Jesteśmy JEDNYM z Bogiem. Tak też Bóg jest Centrum i nagrodą w każdej stworzonej Istocie – i Kocha nas Wszystkich Nieskończoną MIŁOŚCIĄ bez osądzania. Stąd mój szacunek dla wszelkiego życia – bo chciałbym się stać takim Dobrym jak Bóg, który mi się objawił.
Ciemna strona to Otchłań stan całkowitej nieskończonej nienawiści – w moim odczuciu stan śmierci Duszy – przerażający stan !!! oraz Ciemność/nienawiść/udręka/lęk/hierarchia – to stan Duchów w Piekle. To i to jak wyrywałem Dusze Piekłu opisuję na swej stronie. Oberwałem. Że jeszcze żyję po tym wszystkim to pewnie jakiś Cud ?
Dodam, że są 3 stopnie oświecenia: 1 – jestem w Świetle i Miłości. 2 - Światłość i Miłość są we mnie, 3 – Jestem Światłością i Miłością. Mojżeszowi był dany 1 stopień. Mnie 3-ci. Wiele lat tego pragnąłem i w ekstremalnej sytuacji bardzo gorąco się modliłem aby to poznać. Poskutkowało ! Co zadziwiające Jezus Chrystus przyszedł mi z pomocą zarówno aby to poznać jak i pomógł mi wyjść z Otchłani. To potężny Duch.
Jezusa tak jak Apostołów, Maryję, Krysznę, Buddę, Sai Babę, Ramalingę, Sri Babaji, ….. i wielu wielu Świętych Mistyków uważam za nauczycieli Ludzkości !!! – mniej lub bardziej słyszanych !? I uważam, że po śmierci ciała Oni właśnie się z Bogiem Zjednoczyli – osiągnęli Zbawienie – Wyzwolenie - Pełnię.
To tak pokrótce. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam życząc Panu Panie Wojciechu Objawienia Chwały Bożej
Jacek

Wpis nr 72 autor : Jacek 09/12/2013 @ 14:05
   http://www.przeslanie.com
Marduk to złe bóstwo - Kosmita ! Zmiennokształtny z Imperium Oriona ! 309 tys. lat temu podbili Ziemię i nas bazpardonowo eksploatują - żywią się naszym cierpieniem i złymi emocjami,  nawet ludzkim mięsem. Manipulują nami duchowo i psychicznie i za pomocą potwornej technologii. Jeśli Federacja Galaktyczna - dobrzy Kosmici - nam nie pomoże będziemy mieć przechlapane gdy Annunaki wylądują na Ziemi !!? Bo dążą do totalnego zniewolenia Ludzkości !!! Stąd teraz elity światowe tak się spieszą aby wprowadzić NWO - New World Order - aby nas totalnie zniewolić i kontrolować, a nawet w dużej większości eksterminować ! www.przeslanie.com

Listy:

Szanowny Jacku
Przeczytałem 10 przykazań zamieszczonych na Twojej stronie oraz zapoznałem sie z pierwszą księgą nowego Pięcioksiągu . Stwierdzam , że dążysz do osobistej i powszechnej dobroci , i jest to bardzo ładne . W Dziesięciu Przykazaniach odczytuję kształt przyszłości jakiej sam pragnę , głównie mam na myśli życie w lokalnych społecznościach , chociaż sądzę , że nie jest możliwe , żebyśmy wszyscy się kochali . Nie jest to możliwe , bo my się dobra uczymy i nie każdemu to się powiedzie . Twoja wizja przyszłości bliższa jest marzeniu niż realnej rzeczywistości , chociaż , przyznam , to marzenie jest ładne . Nie chcę sprawić Tobie przykrości ale pozwolę sobie zauważyć , że w kwestii jedzenia wydaje mi się niemożliwe do zrealizowania , żeby nie zabijać roślin i dlatego nie wyobrażam sobie , żeby Stwórca wymagał od nas tego . W tym dążeniu do nie zabijania wszelkich form życia odczytuję Twój ogromny szacunek dla życia , dla kształtu stworzenia , co i ja na codzień odczuwam .
Drugim zagadnieniem jakie sformułowało mi się po przejrzeniu Twoich opracowań , w tym przypadku Księgi 1 Pięcioksiągu jest to , że Twoim Bogiem jest Bóg katolicki Chrystus . Według mojej wiedzy nasz świat ludzki stworzył Bóg Stwórca , wraz ziemią , na której mieszkamy i według mnie nie jest to Chrystus. Ludzkość wyobraziła sobie i stworzyła sobie bardzo wielu bogów i to byli inni bogowie , różni od Stwórcy . My o Stwórcy nie możemy powiedzieć wiele ale głównie to właśnie , że nas stworzył . Imion wszelkich należy dlatego unikać raczej . On określił się poprzez akt stworzenia . Chrystus jest bogiem katolickim ale nie jest moim bogiem . Jest wielu na świecie , którzy twierdzą inaczej i ja się z nimi nie zgadzam . Jeśli będziesz zwracał sie do Stwórcy , to wystarczy , żebyś zwracał się we właściwą stronę . Powiesz : "stworzyłeś nas , wysłuchaj mnie " , to on będzie ciebie słuchał . Czy odpowie ? to będzie zależało od Niego . Jeżeli będziesz miał innego boga , Buddę , Allacha czy Chrystusa , to na pewno nie odpowie , bo wówczas On czuje się nie szanowany , odrzucony . On też domaga się , żebyśmy nie używali imion innych bogów - nie wymawiali ich , nie pisali . Żebyśmy nie uczestniczyli w uroczystościach innych religii . Do Stwórcy modlą się Żydzi .
Ja Nowy Testament odrzuciłem , a wraz z nim opowieść o Chrystusie - Chrystus dla mnie nie istnieje , a z jakiej przyczyny to zrobiłem , to możesz poczytać o tym na mojej stronie .
pozdrawiam, z poważaniem
Wojciech Kamiński
Szanowny Panie Wojciechu !
Dziękuję za tak szybką odpowiedź i konstruktywne słowa. Co do 10 przykazań z mojej strony ? dotyczą Nowej Ziemi – a kto wie może na niej już nie będziemy potrzebować zabijać i jeść lecz będziemy żywić się boską Światłością ? [tak jak było w Raju] Kto wie ? Kto wie ? Osobiście nie opieram się kurczowo na Piśmie lecz na osobistym objawieniu. Uważam, że w wielu miejscach zarówno ST jak i NT są sfałszowane przez siły Ciemności – Szatana i okupujące nas Imperium Oriona. Poznałem i jasną i ciemną stronę mocy. Jasną – Światłość/Miłość i Pełnię Miłości i Miłosierdzia – czyli Boga widzianego z naszego obecnie wymiaru przez Mistyków. Dodam, że według mojego objawienia Bóg choć Nieskończony był Centrum i nagrodą dla mojej Duszy – Pełnią Wszystkiego – naprawdę Jesteśmy JEDNYM z Bogiem. Tak też Bóg jest Centrum i nagrodą w każdej stworzonej Istocie – i Kocha nas Wszystkich Nieskończoną MIŁOŚCIĄ bez osądzania. Stąd mój szacunek dla wszelkiego życia – bo chciałbym się stać takim Dobrym jak Bóg, który mi się objawił. Ciemna strona to Otchłań stan całkowitej nieskończonej nienawiści – w moim odczuciu stan śmierci Duszy – przerażający stan !!! oraz Ciemność/nienawiść/udręka/lęk/hierarchia – to stan Duchów w Piekle. To i to jak wyrywałem Dusze Piekłu opisuję na swej stronie. Oberwałem. Że jeszcze żyję po tym wszystk

Wpis nr 71 autor : Paulina 23/10/2013 @ 01:37
lamaizm «religia panująca głównie w Tybecie i wśród ludów mongolskich, powstała w XVI w., łącząca elementy buddyzmu z kultem lokalnych bóstw i demonów»
• lamaistyczny, lamaicki • lamaista, lamaita • lamaistka, lamaitka

tak podaje słownik PWN
http://sjp.pwn.pl/slownik/2477316/

lama II 1. «mnich buddyjski w Tybecie i Mongolii» 2. «tytuł uczonych i nauczycieli buddyjskich w Tybecie»

tak podaje słownik PWN
http://sjp.pwn.pl/slownik/2565529/lama_II

Wpis nr 70 autor : RafalMaurin 02/10/2013 @ 13:27
Witam serdecznie.
Przeczytałrm artykuł http://www.religie.424.pl/lamaizm-buddyzm-tybetanski,1449,article.html i jestem zażenowany ilością przekłamań i uproszczeń w tym artykule.Już sama nazwa LAMAIZM jest idiotycznym wymysłem chrzescijańskich misjonarzy i jest zgodnie odrzucana przez współczesnych religioznawców....To tak jakby powiedzieć że katolicyzm to KSIĘŻYZM.
Lama znaczy senior? Wolne żarty, lama dosłownie tłumacząc znaczy tyle co "Matka" ale termin jest uzywany jako ekwiwalent indyjskiego GURU. Czyli mistrz i nauczyciel. (Dosłowne tłumaczenie sanskryckiego terminu Guru to  "Ciężki".Oprócz tego, całkiem interesująca stronka....

Wpis nr 69 autor : Jaguar 21/04/2013 @ 03:30
k

Wpis nr 68 autor : janek234 18/03/2013 @ 21:12
bardzo ciekawe informacje zapraszam do nas strona

Wpis nr 64 autor : Paulina 11/12/2012 @ 22:34
Świadkowie są ujęci w dziele Protestantyzm - wolne kościoły

Wpis nr 63 autor : Robert 11/12/2012 @ 20:42
Witam.
 Strona spodobał mi się pod względem zwartości, jest bogata w informacje.
Mam pytanie dlaczego wyznanie Świadków Jehowy nie jest ujęta w kanonie wiary chrześcijańskiej skoro nijak nie pasują do definicji sekty, a w swojej działalności spełniają wymogi jakim musi spełniać religia, czy też wiara (jak kto woli) według Biblii. Religie wschodu są zauważane jako religie , a w swoich praktykach często odnoszą się do okultyzmu oraz innych dziwnych praktyk. I to jest w porządku?  Bo mają wielką rzeszę wyznawców? Co na to Bóg?. Czy nikt nie zajrzał do Biblii?
Strona na 10 pkt  w skali od 1-10 ..
Pozdrawiam.

Wpis nr 62 autor : Magda 10/10/2012 @ 10:32
jak można skontaktowac się z redakcją portalu?

Wpis nr 61 autor : TADEUSZ 12/09/2012 @ 01:57
Jweżeli wiecie coś o Ulce napiszcie
StartPoprzedni [ 1 2 3 ] NastępnyKoniec
 
Trzecie Oczko
bali-rice fields offering.jpgtemple-dance.jpgbali-aga.jpgbali3.jpgbali.jpgbali-water.jpgagung-temple-bali.jpgbali-gebogan-offering.jpgBali-Cremation.jpgbali-6a.jpgbali-Batukaru Temple.jpgBali - Pura Kehen Bangli.jpgBali demon.jpgbali-b457.jpgbali-driver-private-tours.jpgBali-Mask-1.jpgbali-ttunyan.jpgbali-mask5.jpgtari-ktis.jpgbali-mask.jpgbali01.jpgTari Jauk Manis-bali.jpgwatu-kecak-dance.jpgBalinese_Legong_Dance.jpgBali-A.pngbali-04.jpgbali-flower-offering.jpgbali-8.jpgBali-arts-festival.jpgbali-kapliczka.jpgbali-temple-rice-field.jpgbali-art-festival-traditional-dresses.jpgbali9.jpgbali-c2.jpgtrunyan-2-300x300.jpgbali-cult.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij => WISZNUIZM <<==

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 6548967 odwiedzający

 20 odwiedzających online