Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

RELIGIE ŻYWE - Satanizm - Satanizm - muzyka

 SATANIZM muzyka

Szatańska muzyka

Bardzo znamiennym dla laików jest, ażeby przypinać etykietkę satanisty tym wszystkim, którzy słuchają satanistycznej muzyki. W latach 90tych minionego stulecia za satanistyczną muzykę uważano i nada się uważa, muzykę metalową i pokrewne gatunki.

Jakże to śmiesznie i bajkowo brzmi w zestawieniu do lat 70tych i 80tych, gdzie za muzykę szatana uważano takie zespoły jak Queen, Led Zeppelin czy The Beatles! Nie wspominając o takich kapelach jak Sepultura czy Metallica. Doprawdy: zabawne jest jak diabeł szybko zmienia gusta!
    

Satanizm jako doktryna nie doczekała się do tej pory swojego osobistego gatunku muzyki. Ważne jest, ażeby jednak odnotować podział omawianej kwestii na dwa piony: teoretyczny (doktrynalny) i praktyczny. Jak bowiem w wielu kwestiach, podobnie i tu praktyka ma się nijak do doktryny. Pozwolę sobie na powtórzenie, że satanizm nie kultywuje żadnego gatunku muzyki. I odwrotnie, żaden gatunek muzyki nie jest powiązany ściślej z satanizmem, niż dowolnie wybrany drugi gatunek.

Przejdźmy teraz do omówienia kwestii praktycznej, bowiem tutaj zachodzą pewne komplikacje. Tak się jakoś złożyło, że większość satanistów słucha muzyki metalowej.

Wynika to z pewnych cech osobowych i pewnych wtórnie nabytych aspektów osobowości. Warto bowiem odnotować, że satanistami są ludzie, którzy prezentują sobą jakąś konkretną postawę życiową, która wiąże się z gustami. Fryderyk Nietzsche powiedział kiedyś: „Powiadacie mi przyjaciele, że o gusty i o smaki spierać się niepodobne? Ależ wszelkie życie jest waśnią o gusty i o smaki”.

Za celowe uważam wyjaśnienie teraz pewnego trendu, który zapanował wśród metalowych kapel, zwłaszcza wśród black metalowych zespołów. Otóż te grupy artystów posługują się symboliką satanistyczną. Nawiązują także do mitologii chrześcijańskiej lub do niektórych aspektów filozofii satanistycznej. Trudno tu jednak doszukiwać się związku o charakterze doktrynalnym zarazem i globalnym. Warto bowiem zaznaczyć, że takie działania mają za zadanie dobitniejsze oddziaływanie na środowiska satanistyczne, które to ma wpływ na większą sprzedajność albumów. Związek ten jest zatem odwrotny: to nie sataniści posłują się muzyką metalową, ale muzyka metalowa nimi. W związku z tym, zakresy satanizmu i muzyki metalowej krzyżują się, a nie, jak sądzą niektórzy ludzie, pokrywają się.


Temat opracowany przez

Lectus

Data utworzenia: 12/08/2007 @ 13:21
Ostatnie zmiany: 06/12/2007 @ 00:49
Kategoria : RELIGIE ŻYWE - Satanizm
Strona czytana 9311 razy


Wersja do druku Wersja do druku

 

Komentarze


Komentarz #2 

autor : realizator 18/06/2011 @ 20:45

W muzyce rozrywkowej (5 czołowych wytwórni), a także przemyśle filmowym (Hollywood), rzeczywiście są poukrywane przekazy podprogowe, o treści okultystycznej. Nie ma się z czego śmiać, chyba że jest się totalnym arogantem i ignorantem. Natomiast, jeśli się trochę pogrzebie w temacie, zwłaszcza od strony technicznej, kopara opada.  e Pozdrawiam śpiących.

Komentarz #1 

autor : michalina 09/02/2011 @ 13:47

pozdrawiam mózgów którzy ważaja muzykę beatelów jako satanistyczna .! Bóg z wami .
 
Trzecie Oczko
0-moche.jpg0-ameryka-inca.jpg0-ameryka-Uxmal_Pyramid_of_the_Magician.jpgmask-teotihuacan.jpg0-ameryka-Chichen-Itza.jpg0-ameryka-Xalapa.jpg0-ameryka-religion-aztecas2.jpg0-ameryka-03.jpg0-ameryka-Palenque.jpg0-ameryka-maska3.jpg0-ameryka-olmec.jpg0-america-Teotihuacan.jpgprecolumbiana-peru.jpg0-ameryka-skull.jpg0-maja.jpg0-ameryka_Maize God.jpg0_maya4.jpg0-ameryka-uxmal7.jpg0-ameryka_chichen_itza.jpg0-america-Teotihuacan2.jpg0-ameryka-05.jpg0-ameryka_Chac mool.jpg0-ameryka-Aztec-xolotl.jpg0-ameryka-JaguarGod.jpg0-ameryka-Maya.jpg0-ameryka-Inca2.gifameryka-grzyb.png0-ameryka_Kalasasaya_Tiwanaku_Bolivia.jpg0-nazca.jpg0-ameryka-piramida2.jpg0-ameryka-03-Sacsayhuaman.JPG0-ameryka-jukatan.jpg0-ameryka-gold.jpg0-ameryka-El_Tajin.jpg0-ameryka-gold2.jpg0-ameryka-saqsay4.jpg0-mex_tula2.jpg0-maya-pismo.gif0-ameryka-religia2.jpg0-ameryka-machu-picchu_2.jpg0-ameryka-el-tajin.jpg0-ameryka-01.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
Szukaj



Artykuły

Zamknij => WISZNUIZM <<==

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 7009299 odwiedzający

 104 odwiedzających online