Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

Nowości


Czy wiesz, że... - autor : Rel-Club 16/03/2018 @ 00:09

Czy wiesz, że...

Najstarsze rękopisy biblijne, jakie przetrwały do naszych czasów, pochodzą z Palestyny. Zostały odkryte w grotach nieopodal Qumran nad Morzem Martwym. Datowane są na lata 250 p.n.e – 50 n.e. Nazywa się je Zwojami znad Morza Martwego, lub Rękopisami z Qumran. Znajduje się wśród nich, oprócz innych tekstów, 200 fragmentów wszystkich ksiąg Biblii hebrajskiej, z wyjątkiem Księgi Estery.

Prawosławie - Postaci historyczne - autor : Rel-Club 12/03/2018 @ 00:57

czytaj więcej
Św. Olga i św. Włodzimierz
Pierwszej ruskiej rodziny królewskiej nie tworzyli Słowianie, lecz Wikingowie. Ruryk (830—879), pierwszy książę Nowogrodu, był tylko jednym z wielu skandynawskich wojowników, poszukiwaczy przygód czy handlowców, którzy przemierzali Wołgę i Dniepr w poszukiwaniu okazji do grabieży bądź też, jeśli byli w dobrych nastrojach,w poszukiwaniu dobrych futer i niewolników.

/ czytaj więcej /


Ameryka - Ameryka Północna - autor : Rel-Club 07/03/2018 @ 09:44

czytaj więcej
Indianie Pueblo z Nowego Meksyku
Indianie Pueblo z południowego zachodu Stanów Zjednoczonych są jednym z najbardziej znanych ludów pierwotnych w cywilizacji zachodniej. Żyją oni w Ameryce Środkowej i każdy, kto podróżuje przez ten kontynent, może dotrzeć do nich z łatwością. Żyją wedle starej, rodzimej tradycji. Ich kultura nie uległa dezintegracji, jak kultury wszystkich społeczności indiańskich poza Arizoną i Nowym Meksykiem. Miesiąc po miesiącu, rok po roku, w kamiennych wioskach wykonywane są stare tańce ku czci bogów, życie toczy się zasadniczo według starych obyczajów, a to, co Indianie wzięli z naszej cywilizacji, przekształcili i podporządkowali swoim własnym celom.

/ czytaj więcej /


Filmoteka II - autor : Rel-Club 02/03/2018 @ 12:48

Polecamy film:
Mit Mojżesza
/ zobacz więcej /
 

Cytaty z Biblii - autor : Rel-Club 01/03/2018 @ 00:00

********************
Wszyscy ludzie kłamią.
*
Biblia, Ks. Psalmów 116:11
********************

/ czytaj więcej /


Religie w cyfrach - autor : Rel-Club 25/02/2018 @ 23:49

Religie w cyfrach

W Brazylii dominującą religią jest chrześcijaństwo, wyznaje je 88% ludności, z czego 63% to katolicy, a 25% to protestanci. 8% ludności nie przyznaje się do jakiejkolwiek religii, a 2% wyznaje spirytualizm.

/ czytaj więcej /


Judaizm - Postacie i zagadki Tory - autor : Rel-Club 21/02/2018 @ 19:37

czytaj więcej
Czasy Mojżesza
Historia ucieczki z niewoli i wędrówki do Ziemi Obiecanej jest równo­cześnie historią religii żydowskiej. Izraelici wierzyli, że Jahwe upodobał ich sobie w sposób szczególny, że stał się ich wyzwolicielem, nadał im prawa, normy moralne i ustrój społeczny, ustanowił instytucje religijne, kapłaństwo i ceremoniał liturgiczny, a w końcu zawiódł ich do Kanaanu jako naród zjed­noczony i zorganizowany. Z głębokiej wiary w opiekę Jahwe Izraelici czerpali siły moralne i otuchę w godzinach klęski i niedoli. Byli przecież ludem wybra­nym, mieli spełnić ważną misję dziejową, przeto nie mogli zginąć, chociaż nie­kiedy spadały na nich ciężkie kary za łamanie synajskiego przymierza.

/ czytaj więcej /


Afryka - Nowe Religie - autor : Rel-Club 17/02/2018 @ 22:12

czytaj więcej
Afrochrześcijaństwo
Mianem afrochrześcijaństwa określa się odmiany chrześcijaństwa przyniesione do Afryki przez kolonizatorów europejskich, podległe synkretycznym związkom z tradycyjnymi religiami i tworzące nowe wartości kulturowe. Termin ten odnosi się także do rozwiniętych wśród czarnych niewolników amerykańskich form chrześcijaństwa, które przechodzą kolejne modyfikacje, związane z wpływem tamtejszych kultur indiańskich i dyferencjacją plemienną w warunkach niewolnictwa.

/ czytaj więcej /


Cytaty - autor : Rel-Club 14/02/2018 @ 21:13

********************
Jeśli dobrem odpłacasz za zło, czym za dobro się odwdzięczysz?
*
Konfucjusz
********************

/ czytaj więcej /


Azja - Chiny - autor : Rel-Club 09/02/2018 @ 21:27

czytaj więcej
Książęta i filozofowie
Instytucja cesarstwa, która zdominowała chińskie społeczeństwo, dojrzała i zyskała trwałość dzięki długiemu doświadczeniu. W roku 772 p.n.e. władca Zhou przeniósł swoją stolicę z doliny Wei w pobliżu Xi'anu na wschód do Luoyangu, rozpoczynając w ten sposób epokę Wschodniej Dynastii Zhou. Potęga dynastii Zhou już stopniowo malała na skutek rozkwitu wielu arystokratycznych rodów i ich państw znajdujących się poza kontrolą centrum.

/ czytaj więcej /


Czy wiesz, że... - autor : Rel-Club 05/02/2018 @ 16:15

Czy wiesz, że...

Nikt nie wie gdzie, kiedy, ani przez kogo zostały spisane poszczególne księgi wchodzące w skład Biblii hebrajskiej. Opinie na ten temat są podzielone. Niektórzy badacze datują najstarsze księgi na X w. p.n.e., inni przesuwają tę datę na VIII a nawet na VI w. p.n.e. Co do najnowszych ksiąg, prawdopodobnie zostały spisane między IV a II w.p.n.e.

Kościół od 325 do 800r. - autor : Rel-Club 01/02/2018 @ 17:25

czytaj więcej
Religijność za Merowingów
Od nawrócenia się Chlodwiga pozornie cała Galia jest chrześcijańska. Civitates przeważnie mają swojego biskupa; po wsiach wielcy posiadacze wznoszą kaplice na swoich gruntach, powstają kościoły, aby dać schronienie jakiemuś świętemu grobowi, mnisi i pustelnicy tworzą coraz to nowe ośrodki religijne. Ale należy jeszcze pozyskać dusze, toczyć walkę z pozostałościami pogaństwa, prostować błędy wiary. Kościołowi trzeba będzie całych wieków nie na to, aby narzucić swoją władzę, lecz aby wychowywać i epoka merowińska często wydaje się nam wypeł­niona walką defensywną, w której mniejszość rozpaczliwie usiłuje się utrzymać w obliczu ogólnej klęski.

/ czytaj więcej /


Filmoteka II - autor : Rel-Club 28/01/2018 @ 18:22

Polecamy film:
Czy istnieje wolna wola
/ zobacz więcej /
 

Z życia wzięte - autor : Rel-Club 26/01/2018 @ 17:57

Z życia wzięte

Król Arabii Saudyjskiej, Salman ibn Abd al-Aziz wydał dekret, który zezwala kobietom na prowadzenie samochodów. Prawo to ma wejść w życie w czerwcu 2018 roku.

/ czytaj więcej /


Religie a socjologia - autor : Rel-Club 22/01/2018 @ 18:04

czytaj więcej
Jak zostać przywódcą sekty
W dniu 18 listopada 1978 niewielu ludzi wiedziało cokolwiek na temat Gujany, małego kraju w Ameryce Południowej. Jeszcze mniej osób spoza rejonu zatoki San Francisco wiedziało, że grupa wyznawców wielebnego Jima Jonesa założyła w dżungli Gujany “wzorcową" osadę wiernych. Właśnie tego dnia 914 członków Świątyni Ludu Jonesa popełniło zbiorowe samobójstwo. Na zewnątrz wystawiono wannę pełną ponczu z dodatkiem cyjanku i środków uspokajających. Jones rozkazał swoim ludziom pić, informując ich, że nie­długo zostaną zaatakowani przez CIA i że byłoby lepiej, gdyby umarli śmiercią rewolucjonistów.

/ czytaj więcej /


StartPoprzedni [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 następne stronyNastępnyKoniec
 

Reklama

 
Trzecie Oczko
kanert-buddyzm.jpgjudaizm-u-poczatkow.jpgreligie-sw-ency.jpgjezus-i-biel.jpggrant-dz-izraela.jpgzloty-przewodnik-p-r-halu.jpghouria-historia-ar.jpgbudda.jpghis-niem.jpgsladami-amuletu.jpgjoga-swie.jpgschylek-sr-eu.jpgmessadie-diabel.jpgtragedia-narodu.jpgmity-green.jpgazja-i-afryka.jpghistoria-chin.jpgPetoia-wampiry.jpegdionizos-kere.jpgswiat-symb-chrzesc.jpg50-najwiekszych-k.jpgtajne-stowarzyszenia.jpgjezus-i-samarytanka.jpgrod-argeadow.jpgteksty-piramid.jpgreligia-en.jpgNorbu - Krysztal.jpgchrzescijanstwo-przyszlosci.jpgreligie-w-a-poludniowej.PNGbez-ograniczen.pngkataryzm.jpgtokarczyk-4-j-a.jpgkramer-smierc.jpgboilton.JPGkierul-newton.jpgrenan.jpglegowicz-zarys.jpgFitzGerald - Chiny.jpgvoodoo.jpgMinois-kosciol-i-n.jpgHetyci-klingel.pngreligie-s-b-wschodu.jpgmitologia-cel.jpghubert-mauss.jpgile-lat-ma-wsz.jpgksiega-rzeczy-dziwnych-1.jpgAngelo Scarabel.jpgrel-sw-rzymskiego.jpghistoria-grzechu.jpgwilson-o-naturze.jpgstomma-slonce.jpgbuddyzm-b-p-l-a.jpgdennett-odczarowanie.jpghaasler-tajne-sprawy-papiezy.jpgpeck-w-poszukiwaniu.jpg
Reklamówka
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij - Japonia

Zamknij BAHAIZM

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 2525567 odwiedzający

 48 odwiedzających online