Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Ameryka
Australia i Oceania

Nowości


Rel-Club Cytaty - autor : Rel-Club 22/03/2023 @ 20:42

********************
Ludzie nie modlą się w okopach dlatego, że są gotowi spotkać się ze Stwórcą. Modlą się, ponieważ nie chcą się z Nim spotkać.
*

Harlan Coben
********************

/ czytaj więcej /


Chrześcijaństwo - Mormoni - autor : Rel-Club 18/03/2023 @ 18:59

czytaj więcej

Mitt Romney, czyli mormońska wersja amerykańskiego mesjanizmu w realiach systemowego pluralizmu światopoglądowego
Wśród koncepcji religijno-politycznych, które pojawiały się w dziejach Stanów Zjednoczonych Ameryki, za najbardziej popularną uchodzi ponadkonfesyjna (głównie na gruncie pluralistycznego protestantyzmu) idea amerykańskiego narodu wybranego przez Boga.

/ czytaj więcej /

 


Religioznawstwo - Magia - autor : Rel-Club 15/03/2023 @ 17:38

czytaj więcej

Matka Joanna od Aniołów
Już to nikt chyba w owych czasach takiej zjadliwości szatańskiej nie doświadczył i w takich nie bywał opresjach w boju sprawiedliwym, jak Ojciec Surin z Towarzystwa Jezusowego, który z najpotężniejszą czarcią czeredą na zgubę niewinności czyhającą bitwę stoczył, jakiej nie znają dzieje. I tym większa jego zasługa, że w owych zapasach sławnych najwięcej działał książę piekieł poprzez te właśnie najpośledniejsze i najzdradliwsze membra ludzkiej natury, dzięki którym rozmnaża się rodzaj człowieczy na ziemi, i w żarach cielesnego pragnienia uwieść zapragnął ku sobie Bogu oddane dusze niewieście i męskie

/ czytaj więcej /

 


Muzyka i taniec - autor : Rel-Club 11/03/2023 @ 21:40

Polecamy film:
Khon
(dramat dworski oparty na Ramajanie) - Tajlandia

/ zobacz więcej /
 

Europa Pogańska - Grecja - autor : Rel-Club 07/03/2023 @ 11:06

czytaj więcej

Starożytne kontakty grecko-egipskie. Historia pewnej fascynacji
Przy rozważaniu problemu specyfiki starożytnej cywilizacji greckiej, a zwłaszcza jej powstania i burzliwego rozwoju, warto zwrócić uwagę na fakt, iż fenomen ten nie mógł zaistnieć w całkowitej izolacji od otoczenia. Należy zatem zastanowić się, jaką rolę w tej kwestii odegrały kontakty zewnętrzne oraz w jakim stopniu odcisnęły one swoje piętno.

/ czytaj więcej /

 


Zagadnienia Religijne - Religie a sztuka - autor : Rel-Club 04/03/2023 @ 06:15

czytaj więcej

Tańce wszeteczne i dozwolone
Przez wiele stuleci Kościoły chrześcijańskie różnych obrządków (prawosławia nie wyłączając) prowadziły równie zawziętą co i beznadziejną walkę ze świecką muzyką i tańcami. Rozłam zaistniały za sprawą reformacji niewiele tu zmienił. U kaznodziejów wszystkich wyznań tańce — na równi z grą w karty czy w kości, a jeszcze bardziej z pijaństwem — uchodziły za jedną z dróg wiodących ku potępieniu.

/ czytaj więcej /

 


Rel-Club - FONOTEKA - autor : Rel-Club 28/02/2023 @ 20:23

Polecamy:
Audiobook
Jerzy Głosik - W kręgu Światowita
/ zobacz więcej /
 

Chrześcijaństwo - Zakony - autor : Rel-Club 24/02/2023 @ 08:36

czytaj więcej

Jezuici
Jak można się domyślić, bazylika il Gesù (Jezusa), stojąca na placu o takiej samej nazwie, jest głównym kościołem jezuitów w Rzymie. Symbolizuje ufność wiary, triumf religii, dumne pragnienie rewanżu po traumie spowodowanej przez Lutra, przeświadczenie o światowej misji, której Towarzystwo Jezusowe było świadome od początku swego istnienia.

/ czytaj więcej /

 


Bibliografia 28 - autor : Rel-Club 20/02/2023 @ 07:19

czytaj więcej
Bibliografia 28
Do naszej bibliografii dodaliśmy kolejne 20 książek, między innymi na temat islamu, chrześcijaństwa judaizmu, konfucjanizmu, i inne.
W tej chwili mamy 560 tytułów. Kilkadziesiąt pozycji można przeczytać we fragmentach a kilkadziesiąt w wersji integralnej. Dział jest nadal w rozbudowie. W najbliższym czasie dodamy kolejne pozycje.

Religioznawstwo - Magia - autor : Rel-Club 17/02/2023 @ 22:12

czytaj więcej

Wróżbiarstwo w Starym Testamencie
Jako wstępną hipotezę proponuję przyjęcie zasady sprawdzania przede wszystkim tych elementów kultury, które Biblia potępia. Należy bowiem wyjść z założenia, że podczas formowania się ksenofobicznej wspólnoty – czego przejawem jest cytowany wyżej Pwt 7 – dochodzi do wyparcia i potępienia wszystkich elementów obcego pochodzenia (bez względu na to, czy owo obce pochodzenie jest rzeczywiste, czy wyimaginowane).

/ czytaj więcej /

 


Chrześcijaństwo - Protestantyzm - autor : Rel-Club 14/02/2023 @ 19:29

czytaj więcej

Fundamentalizm protestancki w Stanach Zjednoczonych Ameryki
Podejmując próbę określenia, czym jest „fundamentalizm religijny”, trzeba od razu zastrzec, że powinno się mówić o tym zjawisku w liczbie mnogiej. Różnice między fundamentalizmami wynikają nie tylko z różnic między religiami, ale także z różnic między realiami społecznymi, ekonomicznymi i politycznymi.

/ czytaj więcej /

 


Cytaty o Bogu - autor : Rel-Club 11/02/2023 @ 17:39

********************
Bóg, którego można pojąć, nie jest Bogiem.
*

Gerhard Tersteegen (1697–1769)
********************

/ czytaj więcej /


Europa pogańska - Wprowadzenie - autor : Rel-Club 07/02/2023 @ 19:09

czytaj więcej

Społeczeństwa przedchrześcijańskie
Spróbujmy zmienić tradycyjną w polskiej historiografii perspektywę skupioną na Europie Środkowej i przyjrzeć się informacjom na temat okołobałtyckiej strefy skandynawsko-słowiańskiej (por. np. Urbańczyk 2010d: 359 i n.). Niestety, mimo pozornego bogactwa średniowiecznej literatury, niewiele wiemy o tamtejszych wierzeniach przedchrześcijańskich. Naszą wiedzę kształtuje bowiem obraz przekazany nam przez zewnętrznych komentatorów, którzy reprezentowali zwycięskie chrześcijaństwo łacińskie.

/ czytaj więcej /

 


Judaizm II Świątyni - autor : Rel-Club 04/02/2023 @ 11:02

czytaj więcej

Filozoficzna gnoza judejska
Równolegle do filozoficznej gnozy hellenistycznej, choć chronologicznie znacznie krócej, kształtowała się i rozwijała w ośrodkach palestyńskich i egipskich filozoficzna gnoza judejska. Do bliższego powiązania umysłowości judejskiej z grecką doszło w Aleksandrii, w wyniku czego hellenizujący judaizm stał się jednym z podstawowych czynników ruchu umysłowego w basenie śródziemnomorskim w początkach cesarstwa rzymskiego.

/ czytaj więcej /

 


Religioznawstwo - Magia - autor : Rel-Club 01/02/2023 @ 15:54

czytaj więcej

Magia w islamie
Czasownik raqa oznacza w języku arabskim „zaklinanie”, „zamawianie”, „stosowanie sztuk magicznych”. Mahomet wierzył w magię, jej moc i działanie. W hadisie przekazanym przez ‘Aišę czytamy: „Prorok (...) kiedy udawał się na spoczynek, dmuchał na swoje dłonie i mówił: On jest Bogiem Jedynym (...), a następnie nacierał nimi swoją twarz i wszystkie pozostałe części ciała, których mógł dosięgnąć swoją ręką”. Dmuchanie – czy to na dłonie, czy na węzły – było często stosowaną praktyką czarnej magii w czasach przedislamskich.

/ czytaj więcej /

 


StartPoprzedni [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 następne stronyNastępnyKoniec
 
Trzecie Oczko
0-zen3.jpggavpillar.jpgspirit-stones.jpgEaster-Island.jpgdolmen.jpg0-zen2.jpgFremont_petroglyphs,_Sego_Canyon-utah.jpgstonehenge.jpgdolmen-2.jpg0-mantra.jpgpictographs.jpgtarxientemplesintro.jpgTiya.JPG0-mani-nepal2.jpggobekli-tepe.jpgspirals.jpgk-k-10.jpg0-mani-stone.jpgnowgrange.jpg0-mani-nepal.jpgBalance_stonesz.jpgcarnac.jpgMenhir-2.jpg0-zen-5.jpg0-zen-4.jpg0-zen.jpgGreatGallery-utah.jpgMenhir.jpgk-k-09.jpgGiyorgis_01.jpgmenhir-3.jpgk-k-01.jpgk-k-07.jpgk-k-13.jpg0-buddist.jpgStanding Stones.jpgsaintsernin.jpgk-k-03.jpgk-k-08.jpgk-k-02.jpgPetroglyph_jqjacobs-utah.jpgoko-kamienie.jpgnewgrange.jpgk-k-12.jpgk-k-05.jpg0-mani-1.jpgk-k-14.jpgethiopia.jpgEasterIsland.jpg0-mani-2.jpgk-k-06.jpgk-k-04.jpgk-k-11.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij => WISZNUIZM <<==

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 5624710 odwiedzający

 87 odwiedzających online