Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

BAHAIZM - Spotkanie Warszawa - listopad 2009

W niedzielę 8 listopada – w Centrum Bahaickim na Ursynowie odbyło się niezwykłe spotkanie międzywyznaniowe.

Zaprosiliśmy przedstawicieli i wyznawców głównych religii: judaizmu, chrześcijaństwa, islamu, buddyzmu i innych, abyśmy wszyscy razem wysłuchali modlitwy każdego z wyznań oraz podyskutowali, jak możemy pozbyć się uprzedzeń, jak dążyć do świata bez barier, wojen i animozji. A wreszcie, aby przy herbatce poznać się lepiej i dzięki temu odnaleźć podobieństwa. Cel ten został w pełni osiągnięty!

Specjalnymi gośćmi byli rabin Chaim dov Beliak z postępowej wspólnoty żydowskiej Beit Warszawa oraz buddyści tybetańscy.

Najpierw wszyscy zgromadzeni wysłuchali modlitw żydowskiej, buddyjskiej, muzułmańskiej, chrześcijańskiej, w języku esperanto oraz bahaickich: po polsku oraz w języku perskim.

Rabin dov Beliak podkreślił jak ważne jest okazywanie gościnności, nie tylko poprzez oferowanie herbaty na przykładzie przypowieści o Sarze i Abrahamie, którzy okazali gościnność trzem nieznajomym. Stworzymy prawdziwą gościnność i solidarność tylko wtedy, gdy zdamy sobie sprawę z tego, że inni też cierpią.

Reprezentanci buddyzmu zauważyli, że wszystkie religie nauczają miłości, współczucia, serdeczności i jeżeli naprawdę będziemy to stosowali w życiu, prawa człowieka na świecie nie będą łamane.

Przedstawione przez gości idee zgadzają się w pełni z zasadami wiary bahá`í, która mówi, że jest jeden Bóg, podstawa religii jest ta sama, a my jesteśmy jedną wielką rodziną, owocami jednego drzewa i liśćmi jednej gałęzi.

Warszawska wspólnota bahá`í zaprasza na następne takie spotkanie 13 grudnia (niedziela) o godz. 16:00 w Centrum Bahaickim przy ul. Lanciego 13 lokal użytkowy nr U6.

www.bahai.org.pl

Data utworzenia: 10/11/2009 @ 21:17
Ostatnie zmiany: 10/11/2009 @ 21:17
Kategoria : BAHAIZM
Strona czytana 2185 razy


Wersja do druku Wersja do druku

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego artykułu.
Bądź pierwszy!

 

Reklama

 
Trzecie Oczko
legowicz-zarys.jpgstomma-slonce.jpgmity-green.jpgksiega-rzeczy-dziwnych-1.jpgreligie-w-a-poludniowej.PNGhubert-mauss.jpgzloty-przewodnik-p-r-halu.jpgsladami-amuletu.jpgschylek-sr-eu.jpgdionizos-kere.jpgrel-sw-rzymskiego.jpgchrzescijanstwo-przyszlosci.jpgazja-i-afryka.jpgkierul-newton.jpgwilson-o-naturze.jpg50-najwiekszych-k.jpgFitzGerald - Chiny.jpghaasler-tajne-sprawy-papiezy.jpgjezus-i-samarytanka.jpgrod-argeadow.jpgtragedia-narodu.jpgHetyci-klingel.pngmitologia-cel.jpgbudda.jpgNorbu - Krysztal.jpgkataryzm.jpgswiat-symb-chrzesc.jpgreligie-s-b-wschodu.jpgMinois-kosciol-i-n.jpghis-niem.jpgkanert-buddyzm.jpgboilton.JPGtokarczyk-4-j-a.jpgbez-ograniczen.pngAngelo Scarabel.jpgrenan.jpgjudaizm-u-poczatkow.jpghistoria-grzechu.jpgkramer-smierc.jpgteksty-piramid.jpgile-lat-ma-wsz.jpghouria-historia-ar.jpgreligia-en.jpggrant-dz-izraela.jpgPetoia-wampiry.jpeghistoria-chin.jpgvoodoo.jpgbuddyzm-b-p-l-a.jpgjoga-swie.jpgjezus-i-biel.jpgtajne-stowarzyszenia.jpgreligie-sw-ency.jpgdennett-odczarowanie.jpgmessadie-diabel.jpgpeck-w-poszukiwaniu.jpg
Reklamówka
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij - Japonia

Zamknij BAHAIZM

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 2528993 odwiedzający

 32 odwiedzających online