Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

RÓŻNOŚCI - Złote myśli

Złote myśli


Anglicy mają sto religii, lecz tylko jeden sos.

Heinrich Heine

* * * * * * *

Włochy pod rządami Borgiów — wojna, przelew krwi i kłębowisko intryg, a wyprodukowali renesans, Leonarda i Michała Anioła. A Szwajcaria? Pięćset lat pokoju i demokracji i co wymyślili? Zegar z kukułką.

Cytat z filmu "Trzeci człowiek", (1949, reż. Carol Reed)

* * * * * * *

Musimy szanować religię każdego wierzącego, ale tylko w tym sensie i w takim stopniu w jakim respektujemy teorię sąsiada, że jego żona jest piękna, a dzieci genialne.

Henry Louis Mencken

* * * * * * *

Lepiej być ateistą niż katolikiem-hipokrytą. To skandaliczne, by mówić jedno, a robić drugie. To podwójne życie.

papież Franciszek

* * * * * * *

Większość ludzi „niereligijnych” i tak ciągle zachowuje się religijnie, nawet jeśli nie zdają oni sobie z tego sprawy.

Mircea Eliade

* * * * * * *

Świat wydany został w ręce głupców.

Talmud

* * * * * * *

Są tacy, którzy w młodości żyją swawolnie, a na stare lata z rado­ścią oddają się wstrzemięźliwości, wówczas też wybierają służbę czystości, kiedy pożądliwość nie raczy ich mieć za niewolników.

Izydor z Sewilli

* * * * * * *

Człowiek, który wciąż ulega zgubnemu wpływowi grzechu, nie powinien upominać innych ludzi z powodu ich grzechów. Jest bowiem rze­czą niesprawiedliwą, by ktokolwiek czynił wyrzuty innemu z powodu tego, co wciąż gani w samym sobie.

Izydor z Sewilli

* * * * * * *

Drodzy bracia, chciałem powiedzieć wam wszystkim, że nie jesteśmy sami we wszechświecie. Nauka poczyniła już tak duże postępy, że najprawdopodobniej wkrótce poznamy naszych nowych braci i siostry, z którymi będziemy wymieniać znak pokoju. W tym dniu nie będziemy się dziwić, i pamiętajmy, że Bóg jest jeden i czuwa nad nami wszystkimi.

Papież Franciszek

* * * * * * *

Piekło jest puste, a wszystkie diabły są tutaj.

William Shakespeare

* * * * * * *

Dogmat - to nic innego jak wyraźny zakaz myślenia.

Ludwig Feuerbach

* * * * * * *

Klucz do skarbca świata jest w rękach uczonych.

Koran

* * * * * * * *

Zaprawdę, ci, którzy uwierzyli, ci, którzy wyznają judaizm, chrześcijanie i sabejczycy, i ci, którzy wierzą w Boga i w Dzień Ostatni i którzy czynią dobro, wszyscy otrzymają nagrodę u swego Pana; i nie odczują żadnego lęku, i nie będą zasmuceni!

Koran (2.62)

* * * * * * * *

Egzorcyzmy pomagają tylko tym, którzy wierzą w złego ducha.

Anonim

* * * * * * *

Tak dalece winniśmy być zgodni z Kościołem Katolickim, ażeby uznać za czarne to, co naszym oczom wydaje się białe, jeśliby Kościół określił to jako czarne.

Św. Ignacy Loyola

* * * * * * *

Jakież to wspaniałe, czuć się bezpiecznie z osobą przy której ani nie ważysz myśli ani nie mierzysz słów, ale wylewasz je dokładnie takie, jakimi są, nie oddzielając ziarna od chwastów, wiedząc, że przyjazna ręka przesortuje je, zatrzyma to, co wartościowe, a resztę rozwieje podmuchem miłego wiatru.

G.Eliot

* * * * * * * *

Jestem przekonany, ze chrześcijanie liczą się tylko wtedy, gdy przynoszą pokój.

autor: Jan XXIII

* * * * * * *

Nieważne, że nie znasz ortografii! Grunt, że wysłowiłeś myśl i wysłałeś ją w Internet... A właściwie nie musi w tym być nawet żadnej myśli - wystarczy, że dobrze ci z tym, żeś napisał...

Lucia Mušková

* * * * * * * *

Piekło jest na ziemi, jest w każdym człowieku i każdy z nas może stanąć przed jakimś wewnętrznym sądem ostatecznym. I zmartwychwstać z niego innym, nowym człowiekiem.

Maria Dąbrowska

* * * * * * *

Niektórzy ludzie mają tak otwarte umysły, że mózg im wycieka.

Flannery O'Connor

* * * * * * * *

To, że w buddyzmie nie istnieje pojęcie Boga osobowego, wydaje mi się najbardziej atrakcyjne. To znaczy, można wyznawać światopogląd naukowy i jednocześnie być buddystą.

Czesław Miłosz

* * * * * * *

Kto wierzy w wolność woli, ten nigdy nie kochał i nigdy nie nienawidził.

Marie von Ebner-Eschenbach

* * * * * * *

To, co dzieje się po śmierci jest tak niewypowiedzianie wspaniałe, że nasza wyobraźnia i odczucia nie wystarczą nawet do wytworzenia przybliżonego o tym pojęcia... Rozpłynięcie się naszej doczesnej formy w wieczności nie powoduje najmniejszej utraty znaczenia.

Carl G. Jung

* * * * * * *

Bez Judasza nawet Chrystus nie mógłby kazać się ukrzyżować. Judasz przyczynił się do Jego zbawienia, ale to wcale nie usprawiedliwia jego zdrady!

Anna Jokai

* * * * * * *

Spacerek po schronisku dla obłąkanych pokazuje, iż sama wiara nie dowodzi niczego.

Fryderyk Nietzsche

* * * * * * * *

Głupcem jest ten, kto chce dowodu na to,
Czego nie można zobaczyć.
I durniem, kto próbuje sprawić,
By tamten uwierzył.

William Blake

* * * * * * *

Sąd da się obalić, przesąd nigdy.

Marie von Ebner-Eschenbach

* * * * * * *

Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka.

Albert Einstein

* * * * * * *

Jeżeli spojrzeć na to zagadnienie ze ściśle naukowego punktu widzenia, to założenie, że pośród miriad światów rozproszonych w nieskończonej przestrzeni nie może istnieć żadna inteligencja o tyle większa od ludzkiej, o ile ludzka jest większa od inteligencji karalucha, żadna istota o mocy oddziaływania na bieg natury o tyle większej od ludzkiej, o ile ta jest większa od mocy ślimaka wydaje mi się nie tyle bezpodstawne, co aroganckie. Bez wykraczania poza analogie z tym, co znamy, łatwo jest zaludnić kosmos bytami usytuowanymi na wzrastającej skali, aż dojdziemy w końcu do tego, co praktycznie jest nierozróżnialne od wszechmocy, wszechobecności i wszechwiedzy.

Thomas H. Huxley

* * * * * * *

Biblia uczy, że kobieta sprowadziła na świat grzech i śmierć, że spowodowała upadek człowieka. Małżeństwo miało dla niej być niewolą, macierzyństwo - kresem cierpienia i obawy; w milczeniu i posłuszeństwie miała odgrywać rolę zależnej od męskiej hojności we wszystkich swoich potrzebach materialnych.

Elizabeth Stanton

* * * * * * *

W perspektywie nieskończonego trwania nieśmiertelnej duszy poprzez nieskończoność czasu... czy dusza musi pozostawać przykuta na zawsze do tego punktu przestrzeni świata, naszej Ziemi? Czy nigdy nie będzie uczestniczyć w bliższej kontemplacji pozostałych cudów stworzenia? Kto wie, czy to pragnienie nie służy oswojeniu się z bliską stycznością, która nastąpi pewnego dnia, z owymi odległymi planetami systemu wszechświata... które już z tej odległości prowokują naszą ciekawość.

Immanuel Kant

* * * * * * *

Każda dusza w swej istocie i sile jest boska. Celem jest objawienie tego, co boskie, poprzez zapanowanie nad zewnętrzną i wewnętrzną naturą.

Vivekananda

* * * * * * *

Gdy czytamy o obscenicznych historiach, niecnych uczynkach, okrutnych i poprzedzonych torturami egzekucjach, nieustannej chęci zemsty, którą wypełniona jest ponad połowa Biblii, dochodzimy do wniosku, że należałoby ją raczej nazwać słowem demona niż słowem bożym. Służyła [...] ona korupcji i brutalizacji rodzaju ludzkiego.

Thomas Paine

* * * * * * *

Ludzie wiodący żywot w brudnych osadach lub fortach, zepsuci łatwością zabierania nam ziemi, na pewno nie rozumieli nas i naszych zwyczajów. Ich religia mówiła, że kto nie wierzy w Boga, ten jest dzieckiem złego ducha i trzeba go zniszczyć. Nigdy nie mogłem zrozumieć białych, bo przecież wszystko, co Wielki Stwórca zbudował, jest jego domem oraz jego świątynią. Biali natomiast budują świątynię i tam umieszczają swego Boga, modlą się w niej, poza świątynią zaś czynią źle, kradną, zabijają, a Bóg im to przebacza [...].

Sat-Okh

* * * * * * * *

Jak to jest, że Kościół chrześci­jański, bo nie tyl­ko ka­tolic­ki, ak­ceptu­je za­bija­nie zwierząt? Czy ich cier­pienie nie ma żad­ne­go znacze­nia dla Boga?

Janusz Leon Wiśniewski

* * * * * * * *

 


czytaj także Cytaty


Data utworzenia: 27/10/2007 @ 14:15
Ostatnie zmiany: 25/01/2022 @ 18:43
Kategoria : RÓŻNOŚCI
Strona czytana 14497 razy


Wersja do druku Wersja do druku

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego artykułu.
Bądź pierwszy!

 
Trzecie Oczko
0-ameryka-Aztec-xolotl.jpg0-ameryka-olmec.jpg0-ameryka-03.jpg0-moche.jpg0-ameryka-Maya.jpg0-ameryka-gold2.jpgprecolumbiana-peru.jpg0-america-Teotihuacan.jpg0-ameryka-maska3.jpg0-ameryka-gold.jpgameryka-grzyb.png0-ameryka-01.jpg0-ameryka_Maize God.jpg0-ameryka_Kalasasaya_Tiwanaku_Bolivia.jpg0-nazca.jpg0-ameryka-03-Sacsayhuaman.JPG0-ameryka_Chac mool.jpg0-ameryka-jukatan.jpg0-mex_tula2.jpg0-ameryka_chichen_itza.jpg0-ameryka-machu-picchu_2.jpg0-maja.jpg0-ameryka-JaguarGod.jpg0-ameryka-el-tajin.jpg0-ameryka-El_Tajin.jpg0-ameryka-Palenque.jpg0-america-Teotihuacan2.jpg0_maya4.jpg0-ameryka-Xalapa.jpg0-ameryka-skull.jpg0-ameryka-piramida2.jpg0-ameryka-uxmal7.jpg0-ameryka-Uxmal_Pyramid_of_the_Magician.jpg0-ameryka-inca.jpg0-ameryka-saqsay4.jpg0-ameryka-Chichen-Itza.jpgmask-teotihuacan.jpg0-maya-pismo.gif0-ameryka-05.jpg0-ameryka-Inca2.gif0-ameryka-religion-aztecas2.jpg0-ameryka-religia2.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij => WISZNUIZM <<==

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 7068724 odwiedzający

 248 odwiedzających online