Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

KATOLICYZM <<== - Szkoły Katolickie

Watykan o zadaniach szkół katolickich i problemach oświaty

Watykan wyraził zaniepokojenie dominacją wśród młodzieży "indywidualizmu, relatywizmu moralnego i utylitaryzmu", a także poważnymi problemami oświaty, głównie na Zachodzie.

W dokumencie Kongregacji Wychowania Katolickiego podkreślono, że szkoły, zwłaszcza katolickie, powinny przygotować się tak, aby mogły skutecznie kształtować "silne osobowości, zdolne do oparcia się osłabiającemu relatywizmowi".
W dokumencie zatytułowanym "Edukować razem w szkole katolickiej" zwraca się uwagę na konieczność współpracy świeckich i duchownych w placówkach kościelnych. Watykan przypomina ponadto, że trzeba pomóc młodym ludziom zrozumieć, że życie to nie "zbiór doznań", ale "dzieło do zrealizowania".

Wśród najważniejszych zadań edukacji kongregacja wymienia wpojenie silnych zasad etycznych i "odejście od wizji człowieka, postrzeganego jako odizolowana jednostka".

Dokument zaprezentował prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego kardynał Zenon Grocholewski, który z niepokojem mówił , że "szkolna codzienność naznaczona jest przez poważne problemy", przede wszystkim rosnące zjwisko przemocy w szkole.

"W świecie szkolnym, zwłaszcza na Zachodzie - dodał - dostrzega się powszechne zmęczenie wśród nauczycieli, którzy nie czują się zmotywowani i widzą, że ich rola edukacyjna jest daremna".

Kardynał Grocholewski poinformował również, że w 250 tysiącach szkołach katolickich na świecie uczą się 42 miliony uczniów. SW 


2007-11-21

PAP - Nauka w Polsce


Data utworzenia: 07/05/2008 @ 03:25
Ostatnie zmiany: 12/04/2012 @ 07:14
Kategoria : KATOLICYZM <<==
Strona czytana 9065 razy


Wersja do druku Wersja do druku

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego artykułu.
Bądź pierwszy!

 
Trzecie Oczko
0_maya4.jpg0-ameryka-05.jpg0-moche.jpg0-ameryka-machu-picchu_2.jpg0-ameryka-Palenque.jpg0-maya-pismo.gif0-ameryka-Maya.jpg0-ameryka_Maize God.jpg0-ameryka-jukatan.jpg0-ameryka-Inca2.gif0-ameryka-piramida2.jpg0-ameryka-saqsay4.jpg0-ameryka-skull.jpgprecolumbiana-peru.jpg0-ameryka-Chichen-Itza.jpg0-ameryka-uxmal7.jpg0-ameryka_Kalasasaya_Tiwanaku_Bolivia.jpg0-ameryka_chichen_itza.jpg0-ameryka_Chac mool.jpg0-ameryka-JaguarGod.jpg0-ameryka-el-tajin.jpg0-ameryka-Xalapa.jpg0-nazca.jpg0-ameryka-01.jpg0-ameryka-gold2.jpg0-ameryka-El_Tajin.jpgmask-teotihuacan.jpg0-mex_tula2.jpg0-ameryka-olmec.jpg0-ameryka-maska3.jpg0-america-Teotihuacan.jpg0-ameryka-Uxmal_Pyramid_of_the_Magician.jpg0-ameryka-03.jpg0-ameryka-religia2.jpg0-ameryka-gold.jpg0-ameryka-inca.jpg0-america-Teotihuacan2.jpg0-ameryka-Aztec-xolotl.jpgameryka-grzyb.png0-maja.jpg0-ameryka-religion-aztecas2.jpg0-ameryka-03-Sacsayhuaman.JPG
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij => WISZNUIZM <<==

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 7041868 odwiedzający

 216 odwiedzających online