Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

Nowości


Audycje Radiowe - Tok FM - autor : Rel-Club 04/12/2016 @ 02:23

Tok-FM O Św. Mikołaju w sztuce.
Rozmowa z Andą Rottenberg
Tok-FM

Religioznawstwo - Mitoznawstwo - autor : Rel-Club 02/12/2016 @ 02:54

czytaj więcej
Czas święty i mity
Podobnie jak przestrzeń, także i czas nie jest dla człowieka religijnego czymś jednorodnym i ciągłym. Są interwały czasu sakralnego, czas świąteczny (przeważnie świąt okresowych); z drugiej strony jest czas świecki, zwykłe trwanie czasowe, w które wpisują się akty pozbawione znaczenia religijnego. Między tymi dwoma rodzajami czasu zachodzi oczywiście przerwanie ciągłości; ale za pomocą obrzędów człowiek religijny może „przechodzić” bezpiecznie ze zwykłego trwania czasowego do czasu sakralnego.

/ czytaj więcej /


Audycje Radiowe - Tok FM - autor : Rel-Club 30/11/2016 @ 21:59

Tok-FM Polacy to wtórni poganie.
Rozmowa z Tomaszem Terlikowskim
Tok-FM

Z życia wzięte - autor : Rel-Club 27/11/2016 @ 21:59

Z życia wzięte

W 2015 roku wielebna Donna Larson, która prowadzi blog "Rapture and End Times"  podała datę końca świata. Apokalipsa nadejdzie już w 2017 roku. Natomiast Świadkowie Jehowy podają inną datę, według nich koniec nastąpi w roku 2034 roku.

/ czytaj więcej /


Hinduizm - Artykuły przekrojowe - autor : Rel-Club 24/11/2016 @ 00:37

czytaj więcej
Thugowie - czciciele bogini Kali
W roku 1839 królowa Wiktoria, jak zawsze zafascynowana co bardziej orientalnymi zakątkami swego imperium, otrzymała informację, że planowane jest wydanie powieści zawierającej przerażający opis działającego w Indiach tajnego stowarzyszenia, którego głównym celem są rytualne morderstwa i rabunek nieświadomych niebezpieczeństwa podróżnych. Królowa wezwała wydawcę Richarda Bentleya do pałacu i zażądała, aby natychmiast przysłano jej próbną kopię do wglądu. Bentley oczywiście przychylił się do życzenia królowej i przekazał kilka początkowych rozdziałów książki, znanej później pod tytułem Confessions of a Thug [Wyznania zbira] autorstwa pułkownika Philipa Meadowsa Taylora, oficera w służbie kolonialnej, stacjonującego w Hyderabadzie w czasach naznaczonych morderstwami, których się dopuszczali bandyci zwani thugami.

/ czytaj więcej /


Cytaty 2 - autor : Rel-Club 21/11/2016 @ 02:04

********************
"Lepsze jest trochę jarzyn z miłością, niż tłusty wół z nienawiścią."
*
Biblia, Księga Przysłów 15: 17
********************

/ czytaj więcej cytatów 2/


Afryka - Egipt - autor : Rel-Club 17/11/2016 @ 23:59

czytaj więcej
Heliopolis
Wśród wielkich ośrodków religijnych starożytnego Egiptu, poczesne miejsce przez blisko trzy tysiące lat zajmowało Junu, nazywane także On — Miastem Słupów. Grecy nadali mu inną nazwę — Heliopolis — Miasto Słońca.
Etymologia nazwy egipskiej nie jest prosta do wyjaśnienia. Pionowo ustawione kamienne słupy odgrywały symboliczną rolę w pierwotnych wierzeniach nie tylko w Egipcie, o czym świadczą rozpowszechnione w Europie menhiry pochodzące z epoki neolitu.

/ czytaj więcej /


Filmoteka - autor : Rel-Club 13/11/2016 @ 12:54

Polecamy film:
Kumbhamela
Największy festiwal religijny świata

/ zobacz więcej /
 

Zagadnienia Religijne - Religia a nauka - autor : Rel-Club 12/11/2016 @ 01:14

czytaj więcej
Teologia Newtona
Zainteresowanie Newtona teologią datuje się od pierwszych lat spędzonych w Cambridge. Wśród najwcześniejszych książek w jego bibliotece znalazły się Institutio christianae religionis – podstawowe dzieło doktrynalne Jana Kalwina, oraz komentarze do Nowego Testamentu i zbiory teologicznych loci communes. Pierwsze manuskrypty teologiczne pochodzą z początku lat siedemdziesiątych, i właśnie od tego czasu teologia pozostawała jedną z dziedzin dociekań Newtona. W pewnych okresach teologia i alchemia fascynowały go bardziej niż nauki matematyczne, jeśli dosłownie potraktować listowne zapewnienia Newtona, iż nie zajmuje się już „filozofią”.

/ czytaj więcej /


Audycje Radiowe - Tok FM - autor : Rel-Club 08/11/2016 @ 02:53

Tok-FM Bóg i wojna. Hinduskie „Pismo święte”.
Rozmowa z prof. Joanną Jurewicz
Tok-FM

Afryka - Nigeria - autor : Rel-Club 06/11/2016 @ 19:05

czytaj więcej
Stosunki chrześcijańsko-muzułmańskie w Nigerii
Jednym z problemów niepodległej Nigerii są niepokoje społeczne, przybierające często groźne rozmiary. W poczuciu braku stabilizacji i bezpieczeństwa żyje tutaj wielu obywateli. W mediach zagranicznych – także polskich, zamieszki i akty przemocy, do których dochodzi w tym kraju, są najczęściej komentowane jako kolejne przejawy konfliktów religijnych między muzułmanami a chrześcijanami.

/ czytaj więcej /


Czy wiesz, że... - autor : Rel-Club 05/11/2016 @ 09:03

Czy wiesz, że...

Biblia jest najczęściej drukowaną i kupowaną książką na świecie. Ciągle jest na pierwszym miejscu bestsellerów. Została przetłumaczona na około 2500 języków, w całości na blisko 500 języków, na pozostałe języki we fragmentach. Nikt nie wie ile powstało egzemplarzy Biblii, ale ocenia się że tylko przez ostatnie 50 lat wydrukowano i sprzedano 3,9 miliarda egzemplarzy.

Europa Pogańska - Słowianie - autor : Rel-Club 01/11/2016 @ 02:52

czytaj więcej
Słowiańska dusza
Brak bezpośrednich źródeł opisujących antropologię słowiańską zmusza do korzystania z ogólnych modeli kultur ludowych Słowiańszczyzny, spójrzmy więc, jaką wizję człowieka zawiera folklor. Ze względów kosmologicznych w człowieku mieszka zarówno życie i tężyzna, jak i choroby, wprowadzone do jego ciała na mocy „podwójnego stworzenia” i pozostające w stanie utajonym. To, w którą stronę będzie podążać jego ciało, zależy od „woli bożej”, czyli w istocie od jego doli, tego co mu wyznaczono. Dusza może także podlegać działaniom różnych sił, może się wzruszyć albo przestraszyć i odejść na jakiś czas, może zostać zaatakowana przez demony choroby, a w konsekwencji zostać zraniona i boleć, może też piszczeć.

/ czytaj więcej /


Kalendarium - autor : Rel-Club 28/10/2016 @ 01:17

30 października
Hinduiści, dżajniści i sikhowie obchodzą Diwali - święto światła.


/czytaj więcej - ważne daty w październiku/


Religie w cyfrach - autor : Rel-Club 26/10/2016 @ 07:48

Religie w cyfrach

W Indiach najczęściej wyznawaną religią jest hinduizm (80.5%), na drugim miejscu jest islam (13.4 %), chrześcijaństwo zajmuje trzecie miejsce (2,3 %), a czwarte sikhizm (1,9%). Do marginalnych religii zalicza się buddyzm (0,8%), dżajnizm (0,4 %), inne religie (0,6%), i bezwyznaniowcy (0,1%). Indie są państwem świeckim (dane z 2001r.).

/ czytaj więcej /


StartPoprzedni10 poprzednie strony [ 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ] 10 następne stronyNastępnyKoniec
 
Trzecie Oczko
Bali-arts-festival.jpgbali-cult.jpgbali9.jpgbali-b457.jpgbali-mask.jpgbali-aga.jpgbali-art-festival-traditional-dresses.jpgbali-8.jpgwatu-kecak-dance.jpgagung-temple-bali.jpgbali-gebogan-offering.jpgbali-flower-offering.jpgbali-04.jpgbali-Batukaru Temple.jpgBali-Mask-1.jpgBali-Cremation.jpgbali-water.jpgbali3.jpgBali-A.pngbali-ttunyan.jpgtemple-dance.jpgbali01.jpgBali demon.jpgbali-temple-rice-field.jpgbali-rice fields offering.jpgtari-ktis.jpgbali-c2.jpgTari Jauk Manis-bali.jpgbali-6a.jpgtrunyan-2-300x300.jpgbali-kapliczka.jpgBali - Pura Kehen Bangli.jpgbali-driver-private-tours.jpgbali.jpgbali-mask5.jpgBalinese_Legong_Dance.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
Szukaj



Artykuły

Zamknij => WISZNUIZM <<==

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 6633625 odwiedzający

 29 odwiedzających online