Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

Nowości


Fonoteka - autor : Rel-Club 26/08/2022 @ 01:07

Polecamy:
Radio Naukowe
Islam i dżihad – czy są nierozłączne?
/ zobacz więcej /
 

Religie synkretyczne - Hermetyzm - autor : Rel-Club 21/08/2022 @ 04:47

czytaj więcej

Powstanie i rozwój hermetyzmu
Hermetyzm stanowił swego czasu religię współzawodniczącą z chrześcijaństwem. Jego twórcą i założycielem był mityczny Hermes Trismegistos (Trzykroć Wielki), bóstwo występujące w synkretycznej religii hellenistycznej, powstałe wskutek utożsamienia greckiego Hermesa z egipskim bogiem Thotem. W późniejszych czasach hellenistycznych różni pisarze hermetyczni uważali Hermesa Trismegistosa za postać historyczną, za króla, proroka i filozofa (lekarz), autora wielu bardzo rozpowszechnionych pism składających się na tzw. Corpus Hermeticum oraz tzw. Tablicy Szmaragdowe (Tabula Smaragdina).

/ czytaj więcej /

 


Buddyzm - Tybet - autor : Rel-Club 18/08/2022 @ 03:02

czytaj więcej

Mahakala
Panteon buddyzmu tybetańskiego jest niezwykle barwny i zróżnicowany; to efekt mieszania się wpływów buddyzmu indyjskiego, tantrycznego, oraz kultów i religii lokalnych, takich jak rozliczne wierzenia ludowe oraz bön wywodzący się najprawdopodobniej z Persji. Wśród postaci otaczanych kultem pojawiają się rozmaite grupy istot: nieoświecone i oświecone, a więc o zasadniczo innej pozycji w hierarchii religijnej.

/ czytaj więcej /

 


Europa Pogańska - Słowianie - autor : Rel-Club 14/08/2022 @ 02:48

czytaj więcej

Złoty wiek Arkony
Bogatą historię ziem Polski poznajemy nie tylko dzięki przekazom kronikarskim i dokumentom, ale również dzięki odkryciom archeologicznym, które wykazując odwieczną i rdzenną przeszłość słowiańską naszego kraju wychodziły nieraz poza granice nauki stając się zjawiskami o charakterze społecznym.

/ czytaj więcej /

 


Religioznawstwo - Magia - autor : Rel-Club 10/08/2022 @ 23:54

czytaj więcej

Sztuka przepowiadania i wróżenia
AEROMANCJA

umiejętność przepowiadania rzeczy przyszłych na podstawie obserwacji powietrza i zachodzących w nim zjawisk. Według tej sztuki np. kometa zwiastuje śmierć jakiejś znacznej osobistości. Te same niezwykłe przepowiednie można uzyskać praktykując teratoskopię (patrz).

/ czytaj więcej /

 


Cytaty - autor : Rel-Club 06/08/2022 @ 00:31

********************
Moż​na być re​li​gij​nym bez Boga.
*

Osho
********************

/ czytaj więcej /


Chrześcijaństwo - Apokryfy - autor : Rel-Club 02/08/2022 @ 01:00

czytaj więcej

RAPORT PIŁATA
Do Tyberiusza Cezara:
Szlachetny Władco!
W ostatnich kilku dniach miały miejsce wydarzenia w powierzonej mi prowincji, które przybrały taki charakter, iż uważam za właściwe opisać szczegóły, jak one następowały jedne po drugich. Nie dziwiłoby mnie wcale, aby z biegiem czasu wynik tychże oddziałał na losy naszego narodu i zdaje się, że bogowie przestali okazywać swe łaski, a nawet mogę powiedzieć: Przeklęty ten dzień, w którym objąłem rządy nad Judeją po Walerianie Gracjuszu.

/ czytaj więcej /

 


Chrześcijaństwo - Katolicyzm - autor : Rel-Club 30/07/2022 @ 22:53

czytaj więcej

Pierwsza uczta
Od początku chrześcijaństwa trwały spory, w jakim wieku wolno po raz pierwszy przyjąć Komunię świętą. Specjalną katechezę pierwszokomunijną Kościół wprowadził dopiero w XVI w. Pierwsi chrześcijanie, dorośli i dzieci, przyjmowali łącznie trzy sakramenty: chrzest, Komunię i bierzmowanie.

/ czytaj więcej /

 


Bibliografia 26 - autor : Rel-Club 26/07/2022 @ 22:44

czytaj więcej
Bibliografia 26
Do naszej bibliografii dodaliśmy kolejne 20 książek, między innymi na temat islamu, hermetyzmu, katolicyzmu, religii Dogonów i inne.
W tej chwili mamy 520 tytułów. Kilkadziesiąt pozycji można przeczytać we fragmentach a kilkanaście w wersji integralnej. Dział jest nadal w rozbudowie. W najbliższym czasie dodamy kolejne pozycje.

Europa Pogańska - Słowianie - autor : Rel-Club 22/07/2022 @ 22:55

czytaj więcej

Wierzenia plemion prapolskich
Rok 966, rok oficjalnego przyjęcia przez Polskę chrześcijaństwa, jakkolwiek z pewnością w życiu religijnym przełomowy, nie był żelazną, szczelną przegrodą między przeszłością a przyszłością. Z jednej strony chrześcijaństwo przenikało na ziemie Polski od dziesiątków lat, z drugiej strony pogaństwo utrzymywało się jeszcze bardzo długo po roku 966. Wszak należy się liczyć z przenikaniem chrześcijaństwa do Małopolski już koło 880 roku, jak się to wnosi ze wzmianki w Żywocie św. Metodego; musimy się z nim liczyć także na Śląsku, który, podobnie jak Małopolska, należał jakiś czas do chrześcijańskich Czech, zanim został podbity przez Piastów.

/ czytaj więcej /

 


Filmoteka II - autor : Rel-Club 18/07/2022 @ 07:43

Polecamy film:
Narodziny Diabła
/ zobacz więcej /
 

Religioznawstwo - Religia - autor : Rel-Club 15/07/2022 @ 20:15

czytaj więcej

O religji społecznej.
Z początku ludzie nie mieli innych królów prócz bogów, innego rządu prócz teokratycznego. Rozumowali oni jak Kaligula i wówczas rozumowali słusznie. Potrzeba długiej zmiany uczuć i pojęć, ażeby człowiek mógł zdecydować się obrać podobnego do siebie człowieka za pana i pochlebiać sobie, że mu z tem będzie dobrze.

/ czytaj więcej /

 


Religie a sztuka - autor : Rel-Club 11/07/2022 @ 19:47

czytaj więcej

Symbolika koła
Zdaniem niektórych autorów w dalekiej przeszłości rozpowszechnione było stosowanie kół koncentrycznych jako znaków w rachubie czasu i wiąże się to z pojmowaniem czasu jako kręgu (cyklu) zamkniętego. Do takiego wyobrażenia w tym przedmiocie rzeczywiście nietrudno było dojść.

/ czytaj więcej /

 


Cytaty 2 - autor : Rel-Club 08/07/2022 @ 20:26

********************
Quem deus vult perdere, dementat prius
Kogo Bóg chce pokarać, temu rozum odbiera
*

Owidiusz
********************

/ czytaj więcej /


Kościół od 800 do 1500 r. - autor : Rel-Club 04/07/2022 @ 14:01

czytaj więcej

Chrystianizacja Wielkich Moraw
Badania archeologiczne wykazują istnienie na Morawach wysokiej kultury materialnej i dużego zróżnicowania majątkowego. W Mikulcicach i dawnym Velebradzie (obecnie Stare Mesto w okolicy miejscowości Uherske Hradiste) odkryto wspaniałe zabytki architektoniczne w postaci resztek okazałych kościołów kamiennych w stylu bizantyjskim, sięgających pierwszej połowy IX w.

/ czytaj więcej /

 


StartPoprzedni10 poprzednie strony [ 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ] 10 następne stronyNastępnyKoniec
 
Trzecie Oczko
0-ameryka-el-tajin.jpg0-ameryka-01.jpg0-ameryka-gold2.jpg0-ameryka-maska3.jpg0-maya-pismo.gif0-ameryka-03.jpg0-ameryka-gold.jpg0-ameryka-olmec.jpg0-ameryka-religia2.jpg0-ameryka-Xalapa.jpg0-america-Teotihuacan2.jpg0-ameryka-Aztec-xolotl.jpg0-ameryka-El_Tajin.jpg0-ameryka-Palenque.jpg0-ameryka-jukatan.jpg0-ameryka_Maize God.jpg0-ameryka-05.jpg0-ameryka-religion-aztecas2.jpg0-ameryka-JaguarGod.jpgameryka-grzyb.pngprecolumbiana-peru.jpg0_maya4.jpg0-moche.jpg0-maja.jpg0-mex_tula2.jpg0-ameryka-03-Sacsayhuaman.JPG0-ameryka_chichen_itza.jpg0-ameryka-inca.jpg0-ameryka-machu-picchu_2.jpg0-ameryka_Kalasasaya_Tiwanaku_Bolivia.jpg0-ameryka-Chichen-Itza.jpg0-ameryka_Chac mool.jpg0-ameryka-Uxmal_Pyramid_of_the_Magician.jpg0-ameryka-saqsay4.jpg0-america-Teotihuacan.jpg0-ameryka-Maya.jpg0-ameryka-skull.jpg0-ameryka-piramida2.jpg0-nazca.jpgmask-teotihuacan.jpg0-ameryka-Inca2.gif0-ameryka-uxmal7.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij => WISZNUIZM <<==

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 7117836 odwiedzający

 214 odwiedzających online