Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

Nowości


Katolicyzm - Święci - autor : Rel-Club 14/12/2022 @ 07:30

czytaj więcej

Pierwszy stygmatyk
We wrześniu 1224 roku Franciszek z Asyżu miał czterdzieści dwa lata i właśnie odbywał jeszcze jeden długi narzucony sobie post dla uczczenia aniołów w niebie, które darzył wielkim nabożeństwem. Dzięki hojności bogacza Orlando, księcia Chiusi, Franciszek wraz i towarzyszami dostał kilka skromnych chat na górze Alverna, na ziemiach księcia, i tutaj od 15 sierpnia, dnia Wniebowzięcia Matki Boskiej, odbywali oni rekolekcje

/ czytaj więcej /

 


Religioznawstwo - Artykuły przekrojowe - autor : Rel-Club 10/12/2022 @ 11:15

czytaj więcej

Piekło wielkich religii starożytnego Wschodu
Piekło jako miejsce cierpień, kara za łamanie kodeksu moralnego, wymierzana ludziom po śmierci przez moce nadprzyrodzone, pojawia się we wszystkich wielkich religiach, ustabilizowanych i dopracowanych, proponujących pewien ideał człowieka.W takim ujęciu jest procesem "naprawy" wszystkich, którzy w życiu doczesnym odstają od wzoru. Wykroczenie, jakiego się dopuścili, prawie zawsze wpływa na rodzaj kary, mającej ich udoskonalić.

/ czytaj więcej /

 


Filmoteka II - autor : Rel-Club 06/12/2022 @ 04:18

Polecamy film:
HYMN do ATONA versus PSALM 104
/ zobacz więcej /
 

Europa pogańska - Germanie - autor : Rel-Club 03/12/2022 @ 01:36

czytaj więcej

Edda Stara - I. Wölu-Spa
1. Milczcie a słuchajcie! świętego rodu, więksi i mniejsi; towarzysze Heimdalla! Walfodura sztuki chcę opowiedzić: starodawne powieści. Nic dawniejszego nie znam!
2. Są mi olbrzymi wiadomi! Pierwociny rodu, od nich zachowane chcę opowiedzieć. Dziewięć światów, dziewięć przestrzeni, i więcej znam; środek, wielkość i tego pył.
3. Dawny jest wiek, kiedy Ymer żył; ni piasku, ni morza, ani wiatru było. Nikt ziemi nie widział, ani w górze nieba: pusta przestrzeń, nigdzie trawy.

/ czytaj więcej /

 


Różności - Cytaty z Biblii - autor : Rel-Club 28/11/2022 @ 04:56

********************
A Pan zstąpił w słupie obłoku, zatrzymał się u wejścia do namiotu i zawołał na Aarona i Miriam. Gdy obydwoje podeszli, rzekł: «Słuchajcie słów moich: Jeśli jest u was prorok, objawię mu się przez widzenia, w snach będę mówił do niego. Lecz nie tak jest ze sługą moim, Mojżeszem. Uznany jest za wiernego w całym moim domu. Twarzą w twarz mówię do niego – w sposób jawny, a nie przez wyrazy ukryte. On też postać Pana ogląda.»
*

Biblia, Stary Testament - Księga Liczb (12:5-8)
********************

/ czytaj więcej /


Chrześcijaństwo - Wprowadzenie - autor : Rel-Club 25/11/2022 @ 21:20

czytaj więcej

Retoryka kaznodziejska
Przepowiadanie słowa Bożego należy do fundamentalnych zadań Kościoła, który stara się wciąż na nowo odpowiadać na wezwanie Jezusa Chrystusa : „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody…” (Ewangelia wg św. Mateusza 28,19). Od początku swych dziejów Kościół głosił słowo Boże oraz sprawował liturgię.

/ czytaj więcej /

 


Religie a sztuka - autor : Rel-Club 21/11/2022 @ 19:08

czytaj więcej

Kłopoty ze świętym
Jeszcze inny przykład pretekstu historycznego, który służy nie do ukazania problemu społecznego, lecz propaguje, z kolei postawę moralną, związaną zresztą w tym wypadku z religią - stanowi w owym angielskim cyklu, który przewinął się przez nasze ekrany, film Oto jest głowa zdrajcy.

/ czytaj więcej /

 


Afryka - Kartagina - autor : Rel-Club 17/11/2022 @ 19:32

czytaj więcej

Świątynie Kartaginy
Kartagina posiadała liczne i słynne sanktuaria. Wiadomości, które posiadamy o tych świątyniach, wskazują, iż miały one bardzo różnorodną architekturę, a wygląd ich ulegał wielkim zmianom wraz z biegiem czasu.
Bardzo surowy pogląd, jaki Kananejczycy wytworzyli sobie o boskości, odwiódł ich zrazu od sanktuariów budowanych, jak również od rzeźbionych wyobrażeń.

/ czytaj więcej /

 


Bibliografia 27 - autor : Rel-Club 13/11/2022 @ 07:32

czytaj więcej
Bibliografia 27
Do naszej bibliografii dodaliśmy kolejne 20 książek, między innymi na temat judaizmu, buddyzmu, totemizmu, religii Azteków i inne.
W tej chwili mamy 540 tytułów. Kilkadziesiąt pozycji można przeczytać we fragmentach a kilkanaście w wersji integralnej. Dział jest nadal w rozbudowie. W najbliższym czasie dodamy kolejne pozycje.

Religioznawstwo - Totemizm - autor : Rel-Club 10/11/2022 @ 05:23

czytaj więcej

Totemizm
Wśród wielu różnorodnych form religii pierwotnej, takich jak manizm, animizm, fetyszyzm i inne, w ostatnich czasach zaczął totemizm zajmować w literaturze etnologicznej coraz poważniejsze stanowisko, stał się, rzec można, modnym, a moda jego doszła obecnie do najwyższego rozkwitu. Nie ma prawie zjawiska etnologicznego, któregoby w ten lub inny sposób nie wiązano z totemizmem w jednej z jego postaci. Nie ma takiego ludu ani takiej kultury, w którychby nie widziano przynajmniej śladów lub przeżytków totemizmu.

/ czytaj więcej /

 


Fonoteka - autor : Rel-Club 07/11/2022 @ 09:17

Polecamy:
Radio Naukowe
Jak Kościół ustalał doktrynę
/ zobacz więcej /
 

Europa Pogańska - Grecja - autor : Rel-Club 03/11/2022 @ 10:12

czytaj więcej

ΕΡΜΕΣ ΚΥΛΛΗΝΙΟΣ - HERMES KYLLEŃSKI
W pracy tej poszukujemy odpowiedzi na pytanie, czy zachowana w kulturze Greków opowieść o narodzinach i pierwszych poczynaniach Kylleńczyka powinna być przez nas traktowana jedynie jako żart poetycki, jedna z wielu historii mitologicznych, związanych z życiem Olimpijczyków, czy też i w niej pobrzmiewają echa dawnych wierzeń Greków.

/ czytaj więcej /

 


Rel-Club - RÓŻNOŚCI - autor : Rel-Club 30/10/2022 @ 07:37

czytaj więcej

Złote myśli z Talmudu
Dzieci chciałyby być starymi, starzy dziećmi.
✽ ✽ ✽
Szczęście jest kołem, które się prędko obraca.
✽ ✽ ✽
Zadowolenie jest prawdziwem bogactwem.

/ czytaj więcej /

 


Chrześcijaństwo - Biblistyka - autor : Rel-Club 27/10/2022 @ 21:31

czytaj więcej

Biblia
1. Biblia. Chrześcijanie wierzą, że księga ta jest prawdziwym Słowem Bożym. Od opisów stworzenia zawartych w Księdze Rodzaju aż po wizje końca świata w Apokalipsie, od historii Izraela po nauczanie Jezusa. Biblia stanowi źródło wiary i życia dla wyznawców chrześcijaństwa.

/ czytaj więcej /

 


Filmoteka II - autor : Rel-Club 23/10/2022 @ 21:37

Polecamy film:
Claudio Monteverdi - opera Orfeusz
/ zobacz więcej /
 

StartPoprzedni [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 następne stronyNastępnyKoniec
 
Trzecie Oczko
0-ameryka-uxmal7.jpg0-ameryka-gold.jpg0-moche.jpg0_maya4.jpg0-ameryka-skull.jpg0-ameryka-el-tajin.jpg0-ameryka-Chichen-Itza.jpg0-ameryka_Chac mool.jpg0-ameryka-religia2.jpgprecolumbiana-peru.jpgameryka-grzyb.png0-ameryka-Aztec-xolotl.jpg0-america-Teotihuacan.jpg0-ameryka-Inca2.gif0-ameryka-JaguarGod.jpg0-ameryka-03.jpg0-ameryka-piramida2.jpg0-ameryka-Palenque.jpg0-ameryka-gold2.jpg0-ameryka-jukatan.jpg0-ameryka-01.jpg0-ameryka-saqsay4.jpg0-maja.jpg0-ameryka-El_Tajin.jpg0-mex_tula2.jpg0-ameryka-05.jpg0-ameryka-religion-aztecas2.jpg0-ameryka_chichen_itza.jpg0-ameryka-olmec.jpg0-ameryka-Uxmal_Pyramid_of_the_Magician.jpg0-ameryka_Kalasasaya_Tiwanaku_Bolivia.jpgmask-teotihuacan.jpg0-ameryka-Xalapa.jpg0-america-Teotihuacan2.jpg0-ameryka-03-Sacsayhuaman.JPG0-ameryka-Maya.jpg0-ameryka-maska3.jpg0-maya-pismo.gif0-nazca.jpg0-ameryka_Maize God.jpg0-ameryka-machu-picchu_2.jpg0-ameryka-inca.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij => WISZNUIZM <<==

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 7103747 odwiedzający

 215 odwiedzających online