Religioznawstwo
Zagadnienia Religijne
Europa Pogańska
Azja
Hinduizm i odłamy
Judaizm i odłamy
Chrześcijaństwo i odłamy
Islam i odłamy
Afryka
Ameryka
Australia i Oceania

Nowości


Chrześcijaństwo - Rzymskokatolicki - autor : Rel-Club 19/10/2022 @ 19:53

czytaj więcej

Nauka społeczna Kościoła
87. Określenie nauka społeczna pochodzi od Papieża Piusa XI i oznacza corpus, czyli zbiór, głoszonych przez Kościół zasad doktrynalnych, a dotyczący tematów o znaczeniu społecznym – poczynając od encykliki Rerum novarum Leona XIII. Nauka ta rozwijała się w Kościele za sprawą nauczania Papieży i trwających we wspólnocie z nimi biskupów.

/ czytaj więcej /

 


Buddyzm - Budda - autor : Rel-Club 15/10/2022 @ 04:13

czytaj więcej

Życie Buddy
Miasto Kapila, w którem żył ongiś wielki asceta, było nader pogodne i wspaniałe. Mury jego przypominały świetlne chmury, a z domów i ogrodów promieniała światłość boska, jakby je zbudowano na skrawku niebiosów. Lśniły kamienie jego i nie było tam ciemności, ni biedy. Nocą księżyc osrebrzął domy, tak, że miasto wydawało się jeziorem lilij, za dnia zaś słońce złociło terasy a miasto było, jak rzeka lotosów.

/ czytaj więcej /

 


Religie synkretyczne - Hermetyzm - autor : Rel-Club 12/10/2022 @ 20:28

czytaj więcej

Poimandres
Z imieniem Hermesa Trismegistosa (trzykroćwielkiego) wiązały się w starożytności liczne teksty o różnorodnej w zasadzie treści. Siedemnaście mniejszych i większych traktatów złożyło się na tzw. Corpus Hermeticum (=CH). Do pism hermetycznych należy również zaliczyć łacińskie tłumaczenie tekstu pod tytułem Asclepius, przypisywane Apulejuszowi, wypisy u Stobajosa, a zwłaszcza tzw. Kore Kosmu, rozdział VIII De mysteriis Jamblicha oraz odkryte w Nag-Hammadi trzy utwory w języku koptyjskim.

/ czytaj więcej /

 


Islam - Święta - autor : Rel-Club 08/10/2022 @ 15:46

czytaj więcej

Święta w islamie
PIĄTEK (DŻUMA’A)
jest świątecznym i świętym dniem tygodnia dla muzułmanów. W świętym hadisie jest powiedziane: „Żydzi wybrali sobie sobotę, chrześcijanie – niedzielę, a muzułmanom Bóg podarował piątek”. Piątek rozpoczyna się od zachodu słońca we czwartek i trwa do zachodu słońca w piątek.

/ czytaj więcej /

 


Cytaty o religii - autor : Rel-Club 05/10/2022 @ 15:59

Religia jest sposobem, w jaki człowiek akceptuje swoje życie jako nieuchronną porażkę.
*

Leszek Kołakowski
********************

/ czytaj więcej /


Fonoteka - autor : Rel-Club 02/10/2022 @ 02:57

Polecamy:
Fundacja Panteon
Co zawierają traktaty Corpus Hermeticum?
/ zobacz więcej /
 

Chrześcijaństwo - Satanizm - autor : Rel-Club 28/09/2022 @ 09:50

czytaj więcej

Księga Szatana
Pierwsza część Biblii Szatana nie jest próbą bluźnierstwa, lecz raczej wyrażeniem, jak to można określić, "diabolicznego oburzenia". Diabeł zawsze był atakowany przez sprzymierzeńców Boga z całą bezwzględnością i bez żadnych zahamowań. Książę Ciemności, z powodu braku literatury nigdy nie miał szansy, aby wypowiedzieć się w taki sam sposób jak rzecznicy Pana Sprawiedliwych.

/ czytaj więcej /

 


Australia i Oceania - autor : Rel-Club 25/09/2022 @ 06:17

czytaj więcej

MITY POLINEZJI
Spróbujmy połączyć ze sobą liniami prostymi trzy punkty na mapie Oceanu Spokojnego: stolicę Hawajów Honolulu, Rapanui, czyli Wyspę Wielkanocną, i południowo-zachodni cypel Nowej Zelandii. To, co zamkniemy trzema odcinkami, będzie prawie idealnie: równoramiennym trójkątem o podstawie Hawaje - Nowa Zelandia długości 9 000 km i bokach po 7 400 km. Tymi potwornie rozciągniętymi i nie bardzo nawet sztucznie zgeometryzowanymi granicami obejmiemy obszar zwany Polinezją, czyli Wielowyspiem.

/ czytaj więcej /

 


Chrześcijaństwo - Krucjaty - autor : Rel-Club 22/09/2022 @ 07:22

czytaj więcej

Wezwanie do świętej wojny
Lud [...] rasy nieznanej, zupełnie obcej Bogu [...], zajął ziemię chrześcijan, doświadczając ich mieczem, grabieżą i ogniem. Ludzie ci zniszczyli ołtarze i skalali je swym obrzydliwym obyczajem. Wyrzynali chrześcijan, a ich krwią mazali ołtarze albo napełniali nią chrzcielnice. A tym, którym śmierć postanowili zgotować w męczarniach, rozpruwali brzuchy, wywlekali trzewia i przywiązywali je do słupa, i ciągali ich potem dokoła, chłoszcząc, i zabijali ich, gdy padali na ziemię z wszystkimi wnętrznościami na wierzchu.

/ czytaj więcej /

 


Religie synkretyczne - Hermetyzm - autor : Rel-Club 19/09/2022 @ 22:08

czytaj więcej

Kult Hermesa w Arkadii
Zarodów hermetyzmu należy szukać w kraju, który, wedle jednomyślnego świadectwa starożytności, był ojczyzną samego Hermesa, w Arkadji, mianowicie w tej jego miejscowości, która otacza najwyższą jego górę Killenę. Komu zdarzyło się, w drodze do Koryntu i Aten, płynąć przez zatokę koryncką, tę zachwycającą modrą rzekę, wijącą się między równoległemi łańcuchami gór Grecji Środkowej i Peloponezu, — ten z pewnością pamięta Killenę z jej śnieżnym wierzchołkiem, który tak jaskrawo odbija na tle całego przepychu południowej przyrody, ogarniającej podróżnego, na tle słodkiego oddechu morza, po którem jego okręt sunie.

/ czytaj więcej /

 


Filmoteka II - autor : Rel-Club 15/09/2022 @ 07:43

Polecamy film:
 Mozart - Requiem d-moll KV 626 
/ zobacz więcej /
 

Europa Pogańska - Galowie - autor : Rel-Club 11/09/2022 @ 10:58

czytaj więcej

Religia Galów
Religię Galów znamy z dokumentów trojakiego rodzaju; są nimi wzmianki autorów greckich i rzymskich, inskrypcje i zabytki figuratywne z Galii rzymskiej oraz reminiscencje starej religii pogańskiej zachowane w literaturze celtyckiej chrześcijańskiego średniowiecza. Żadne z tych źródeł nie jest jednak w pełni satysfakcjonujące.

/ czytaj więcej /

 


Chrześcijaństwo - Biblistyka - autor : Rel-Club 07/09/2022 @ 07:08

czytaj więcej

Ewangelia Jana
Ewangelia Jana od zawsze była najpopularniejszą i najbardziej lubianą księgą Nowego Testamentu. To w niej Jezus mówi, że jest: „chlebem życia”, „światłością świata”, „dobrym pasterzem”, który „daje życie za swoje owce”, oraz „drogą i prawdą, i życiem”. W niej nazywa się Jezusa „Słowem Bożym, poprzez które wszystko się stało”.

/ czytaj więcej /

 


Cytaty z Biblii - autor : Rel-Club 04/09/2022 @ 02:36

********************
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz.
*

Biblia, Nowy Testament - Ewangelia Mateusza (10:34)
********************

/ czytaj więcej /


Religioznawstwo - Wprowadzenie - autor : Rel-Club 30/08/2022 @ 08:42

czytaj więcej

Początki polskich badań religioznawczych
Badania religioznawcze na ziemiach polskich poczęły się – podobnie jak w wielu innych krajach europejskich – w drugiej połowie XIX w. w klimacie pozytywizmu i ewolucjonizmu. Poprzedzała je rodzima teologiczna tradycja refleksji nad religią, odnosząca się w okresie odrodzenia i reformacji do sporów chrystologicznych, eklezjologicznych i trynitarnych, toczących się pomiędzy rzecznikami Kościoła rzymskokatolickiego a przedstawicielami reformacji: luteranami, kalwinami i szczególnie aktywnymi polskimi „arianami”.

/ czytaj więcej /

 


StartPoprzedni [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 następne stronyNastępnyKoniec
 
Trzecie Oczko
0-ameryka-Aztec-xolotl.jpg0-america-Teotihuacan2.jpg0-mex_tula2.jpg0-ameryka-JaguarGod.jpg0-ameryka-03.jpg0-america-Teotihuacan.jpg0-ameryka-skull.jpg0-ameryka-Chichen-Itza.jpg0-ameryka_Chac mool.jpg0-ameryka-saqsay4.jpg0_maya4.jpg0-ameryka-religion-aztecas2.jpg0-ameryka-religia2.jpg0-maja.jpg0-ameryka-01.jpg0-ameryka-machu-picchu_2.jpg0-ameryka-gold.jpgmask-teotihuacan.jpg0-ameryka-Palenque.jpg0-ameryka_Maize God.jpg0-ameryka-uxmal7.jpg0-ameryka_Kalasasaya_Tiwanaku_Bolivia.jpg0-ameryka-maska3.jpg0-ameryka-Xalapa.jpgprecolumbiana-peru.jpg0-ameryka-inca.jpg0-ameryka-gold2.jpg0-ameryka-Maya.jpg0-moche.jpgameryka-grzyb.png0-ameryka-Uxmal_Pyramid_of_the_Magician.jpg0-ameryka-olmec.jpg0-maya-pismo.gif0-ameryka-03-Sacsayhuaman.JPG0-nazca.jpg0-ameryka_chichen_itza.jpg0-ameryka-jukatan.jpg0-ameryka-05.jpg0-ameryka-el-tajin.jpg0-ameryka-Inca2.gif0-ameryka-piramida2.jpg0-ameryka-El_Tajin.jpg
Rel-Club
Sonda
Czy jest Bóg?
 
Tak
Nie
Nie wiem
Jest kilku
Ja jestem Bogiem
Ta sonda jest bez sensu:)
Prosze zmienić sondę!
Wyniki
SzukajArtykuły

Zamknij => WISZNUIZM <<==

Zamknij - Japonia

Zamknij BUDDYZM - Lamaizm

Zamknij BUDDYZM - Polska

Zamknij BUDDYZM - Zen

Zamknij JUDAIZM - Mistyka

Zamknij NOWE RELIGIE

Zamknij NOWE RELIGIE - Artykuły Przekrojowe

Zamknij NOWE RELIGIE - Wprowadzenie

Zamknij POLSKA POGAŃSKA

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Archeologia

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Bałtowie

Zamknij RELIGIE WYMARŁE - Manicheizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Konfucjanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Satanizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Sintoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Taoizm

Zamknij RELIGIE ŻYWE - Zaratustrianizm

-

Zamknij EUROPA I AZJA _ _ JAZYDYZM* <<==

Nasi Wierni

 7103775 odwiedzający

 208 odwiedzających online